- = M V P = - (Castigator Campionat Cel Mai Tare Exterior Level 1 Editia 2011 )

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sa vi ma sa repozitionam bucsile alea

    Comment


    • Originally posted by geo_ultras View Post
      sa vi ma sa repozitionam bucsile alea
      Maaaaa tu mai lipseai de aici paguba !!!! Pe spate am rezolvat-o, o mai fac o data cand pun jantele pe 17", iar pe fata o fac dupa ce schimb bascula stanga, ca i-am gasit un joc in pivot cand am fost in service pentru schimbarea ambreiajului.

      Sent from ANDROID PHONE using Forum Runner
      sigpic
      The MVP

      Comment


      • Work in progres...

        Sent from my HTC Desire 500 using Forum Runner
        Attached Files
        sigpic
        The MVP

        Comment


        • Bafta multa si iasa cum iti doresti.
          sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

          Comment


          • Merci Cipriane sa fie cum spui tu !!! Am mai luat cate ceva pentru masina. Un set de balamale AM de la ASAM (60 ron setul) ca alea de origine erau 140 bucata !!! Sigur cad cum trebuie fata de cele care le am acum pe masina, care au fost date cu craci in sus cand mi-a sarit capota pe parbriz !!!!

            Sent from my HTC Desire 500 using Forum Runner
            Attached Files
            sigpic
            The MVP

            Comment


            • Se lucreaza la masina ok, sunt sigur ca o sa iasa foarte bine!. Dar sa stai pe capu lor sa ti-o tina in cuptor o zii cel putin. Sa nu ti-o scoata in frig afara.
              Pune-i pe baieti sa-ti studieze buzele usilor acolo unde vine chederul bagheta (la geam) ..acolo se umfla mereu vopseaua si rugineste pt ca sunt practic doua foi de tabla lipite si cu spatiu intre ele..si pac pac -> rugina.! Eu mi le-am facut si i-am dat doua maini de vaselina pe acolo, sa numai stea picatura de apa (care nu imi dau seama cum dracu ajunge pe acolo, chederul n-are orificiu de scurgere a apei). Dupa ce o scoti de la vopsit, ti-as recomanda sa bagi in usi si in capota motor/portbagaj, ceara pentru cavitati ori IXELL, ori ce mi-am bagat eu. (am poza la mine pe thread).
              Cand ne putem vedea sa imi dai un capac d-ala pt capota?! contracost, logic! Stima
              Last edited by andrei_mircea; 4 December 2013, 15:22.
              My turbo lag, give your MPI, a chance

              Comment


              • Vaselina atrage si retine apa pe tabla ...se recomanda antifon
                sigpic
                Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                Comment


                • Inainte de tinut in cuptor , vezi daca merge. Eu cand am vopsit-o pe casco la ei "nu mergea" cuptorul.

                  Comment


                  • Da mister am grija la zona chederelor de la usi, si pe la cel de la portbagaj mai apare. Ne putem vedea pe sfarsitul saptamanoli. Si e gratis ca suntem colegi !!!
                    Acum eu stiu ca au cuptorul functional, vedem cum iese la sfarsit.
                    Poze de azi cu lucrarea !!!

                    Sent from my HTC Desire 500 using Forum Runner
                    Attached Files
                    sigpic
                    The MVP

                    Comment


                    • Ceva goodies pentru MVP :-)direct de la Dacia Shop !!!

                      Sent from my HTC Desire 500 using Forum Runner
                      Attached Files
                      sigpic
                      The MVP

                      Comment


                      • daca nu iese bine te "termen" si pe tine si pe cei care lucreaza la masina

                        Comment


                        • Catadioptrii aia trec si pe la colegul Dragman cumva ?)) (Stii tu ce zic ) ) .

                          Comment


                          • Vedem, oricum va trece pe la Dragos aka Dtagman dupa vopsire :-D!!! Termin si eu cu iluminatul interior, la butoane si ce a mai ramas neatins de mana lui magica. Cat despre catadiopri, prima data nici nu vroiam sa-i montez, dar dupa experienta trecuta cand a crapat in jurul locului unde a fost astupat, nu am mai renuntat la ei. O sa fac o proba cu o folie light ca sa fie in tema cu stopurile spate StreetStorm, si daca nu se vede bine le luminezzzzzz......

                            STR8 =»»HTC =»» Forum Runner
                            sigpic
                            The MVP

                            Comment


                            • Originally posted by andrei_mircea View Post
                              Se lucreaza la masina ok, sunt sigur ca o sa iasa foarte bine!. Dar sa stai pe capu lor sa ti-o tina in cuptor o zii cel putin. Sa nu ti-o scoata in frig afara.
                              Pune-i pe baieti sa-ti studieze buzele usilor acolo unde vine chederul bagheta (la geam) ..acolo se umfla mereu vopseaua si rugineste pt ca sunt practic doua foi de tabla lipite si cu spatiu intre ele..si pac pac -> rugina.! Eu mi le-am facut si i-am dat doua maini de vaselina pe acolo, sa numai stea picatura de apa (care nu imi dau seama cum dracu ajunge pe acolo, chederul n-are orificiu de scurgere a apei). Dupa ce o scoti de la vopsit, ti-as recomanda sa bagi in usi si in capota motor/portbagaj, ceara pentru cavitati ori IXELL, ori ce mi-am bagat eu. (am poza la mine pe thread).
                              Cand ne putem vedea sa imi dai un capac d-ala pt capota?! contracost, logic! Stima
                              O zi ? Cel putin ? Nimeni nu iti tine masina la cuptor decat cateva ore,nu zile. Cuptoarele se inchiriaza pe ora...si plus de asta nu cred ca e singura masina sa stea cu zilele in cuptor. Evident ca nu trebuie scoasa nici in frig dar o lasa in hala/garaj acolo...dar nu o tine in cuptor o zi intreaga...


                              Bafta MVP-ule...abia astept sa o vad gata
                              Y!M: alexut.style

                              Comment


                              • Cam mult 3-4saptamani pentru o integrala si mai si platesti cash, la noi dureaza maxim 5 zile de la aprobarea dosarului

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google