- = M V P = - (Castigator Campionat Cel Mai Tare Exterior Level 1 Editia 2011 )

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Te cred mister, dar la mine nu mai e loc, e burdusit bine de tot cu de toate !!!

    STR8 =»»HTC =»» Forum Runner
    sigpic
    The MVP

    Comment


    • Plimbare pe valea prahovei, concediu mult asteptat !!!

      STR8 =»»HTC =»» Forum Runner
      Attached Files
      sigpic
      The MVP

      Comment


      • inlocuieste tot ce ai acolo. la mine am bagat silentcoat si peste am pus izopren...
        avantaj ca nu ia apa si izoleaza f bine si termic.

        pozele sunt live si in direct? felicitari. frumos sa incepi saptamana cu o zi libera.

        Comment


        • Da live si in direct B-) !!! Merit si eu 5 zile de C.O. dupa 5 luni nu ?

          STR8 =»»HTC =»» Forum Runner
          sigpic
          The MVP

          Comment


          • A iesit meserie, ai muncit ceva dar rezultatul a fost pe masura. Spune-mi si mie pe unde se gaseste izopren asta?
            Ca la mine dupa cat timp merge tata cu masina, scaunul ala de la sofer e gelatina comparativ cu ala din dreapta care e beton.. Mi se pare normal sa se uzeze ca doar are 110kg )
            My turbo lag, give your MPI, a chance

            Comment


            • Predeal @ Trei Brazi 1200m altitudine !!!
              @Andrei - izopren gasesti cam peste tot, eu l-am luat din Auchan Berceni cu 19 lei, si iti ajunge pentru ambele scaune fata o rola !!!

              STR8 =»»HTC =»» Forum Runner
              Attached Files
              sigpic
              The MVP

              Comment


              • Hop si de la mine 2 poze
                Attached Files
                sigpic

                Comment


                • Pai, pai, paiii ce sa mai zic, fara cuvinte mister Robert !!! Am fost sa va vizitez orasul si am zis ca scap fara sa fiu reperat. A stat ceva parcata la liceul Andrei Saguna, de la 11 la 15, m-ai prins !!! Si felicitari pentru low riderul tau, vad ca il aveai langa mine, diferenta de nivel nu??? Respect !!!

                  STR8 =»»HTC =»» Forum Runner
                  sigpic
                  The MVP

                  Comment


                  • Gata si prima iesire pe anul acesta, am vazut multe lucruri frumoase in Valea Prahovei :
                    ⊙ Cabana Trei Brazi si toate imprejurimile
                    ⊙ Soseaua ce duce pana aproape de Babele si tot ce e in zona
                    ⊙ Brasovul, un oras superb, oameni primitori !!!
                    ⊙ Manastirea Caraiman, Partia Kalinderu si tot Busteniul ca acolo am fost cazat.
                    Foarte multumit de compotamentul masinii, nu m-a lasat pe serpentine sau in depasiri B-) !!! Am facut in total cam 600 km, cu un consum mediu de 6,6 l/100km, A.C. pe toata autostrada A3, 2 persoane si multe bagaje (gratarul, lada frigorifica, scaune picnic, paturi, etc.) viteza medie a fost de 73 km/h , ceea ce ma bucura, se tine bine batranica autohtona dupa 8 ani de exploatare !!! Se cunoaste antifonarea facuta inainte de vopsirea totala, chederele suplimentare isi fac treaba la viteza mare, iar tapiteria in combinatia cu izopren face bine la spate si la sezut :-D !!!

                    STR8 =»»HTC =»» Forum Runner
                    sigpic
                    The MVP

                    Comment


                    • Bascula Job! ! !
                      Dupa aproximativ 6 ani pe partea stanga si 4 ani pe partea dreapta a venit vremea sa mergem la doctor si sa schimbam basculele si bieletele antiruliu de la bara stabilizatoare. Aveam ceva joc in pivoti si niste uzura la bucsele care vin prinse in cadrul motor. Multumit de operatie, deja se simte o rigidizare a directiei, urmeaza bieletele de directie+capetele de bara ca sa fie tot tacamul, iar la sfarsit o geometrie computerizata !!!!

                      STR8 =»»HTC =»» Forum Runner
                      Attached Files
                      sigpic
                      The MVP

                      Comment


                      • bascula, banuscula

                        Comment


                        • Ca sa nu mor prost, zi-mi și mie te rog, cum iți dai seama ca ai joc la pivoți? Bucșile de la bara stabilizatoare se schimbă pentru că îmbătrânește cauciucul, așa-i? Ale mele sunt originalele, înafară de capetele de bară, bieleta stanga
                          Inca nu aud trosnituri, bocanituri.. adevarul e ca nu prea mai merg cu masina
                          Last edited by andrei_mircea; 2 June 2014, 15:58.
                          My turbo lag, give your MPI, a chance

                          Comment


                          • vecine, ce muncite sunt basculele alea....

                            Comment


                            • @Andrei - jocul in pivotii de la bascule se verifica cu masina ridicata si roata pusa, si daca ai joc sus-jos e de obicei de la pivoti de la bascula, iar daca ai joc stanga-dreapta e foarte posibil sa fie de la capetele de bara sau bieletele de directie. Cat despre bieletele antiruliu se schimba cand ai joc la bara stabilizatoare, ori se duce cauciucul bieletei, ori rugineste si se subtiaza periculos de mult surubul bieletei, e boala lor si merita verificate si schimbate.
                              @Daniel - da vecine, muncite bine, s-au lasat greu scoase de la rugina adunata in timp. Merci pentru piese !!!

                              STR8 =»»HTC =»» Forum Runner
                              sigpic
                              The MVP

                              Comment


                              • Dupa 8 ani de intrebuintare si doar 65k la bord a venit si momentul celui de al 4-lea I.T.P. !!! Franele fata in parametri si fara dezechilibre, spatele idem, frana de mana in regula si functionala, noxe CO2 in parametri, pe la articulatie nici o miscare suspecta doar e totul schimbat, deci am trecut cu brio !!! Asa se prezinta lupele mele cu becuri normale cu halogen B-), ugly mean street machine !!!

                                STR8 =»»HTC =»» Forum Runner
                                Attached Files
                                sigpic
                                The MVP

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google