- = M V P = - (Castigator Campionat Cel Mai Tare Exterior Level 1 Editia 2011 )

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @MVP si eu am tot 1.6 8v si la relanti are un tremurat usor...parca te leagana asa ) nu e foarte deranjant, dar se simte! tot piesa asta o fi cauza?
    If it ain't broke, don't fix it!

    Comment


    • Cel mai usor iti dai seama in felul urmator : deschizi compartimentul motor, pui pe cineva sa tureze masina sau o turezi chiar tu direct din spatele cutiei filtrului de aer si daca motorul are tendinta sa o ia spre radiatoare, sau se misca destul de mult spre inainte mai mult ca sigur aceea este buba, s-a intamplat la mai multi si e destul de normal sa se duca acea bucsa dupa un anumit timp. Maine o sa revin cu poze cu piesa respectiva. Ca sa o dai jos iti trebuie o tubulara de 19 si un criket si sunt 3 suruburi de desfacut, se schimba foarte usor, de preferat sa dai si scutul jos, sa nu te incurce, piesa nu este acoperita de scut, este exact pe centrul masini, unde se termina scutul. Respect ! ! !
      sigpic
      The MVP

      Comment


      • Astept o bara de mcv, ! ! !
        sigpic
        The MVP

        Comment


        • Azi a sosit si bara mcv, cu toate accesoriile : grila fagure, deflectoarele de aer din spatele grilei, ornamentul cromat superior si suporti pentru proiectoare. Urmeaza pe parcursul ierni sa-i scot emblema fata si sa o vopsesc. O sa postez maine poze ! ! !
          sigpic
          The MVP

          Comment


          • Cat costa suportii de proiectoare si de unde ai facut rost de ei?

            Asteptam poze!!
            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

            Comment


            • alex eu i-am spus celui care mi-a dat bara sa-mi dea si suporti ca nu se potrivesc, dar stiu ca se gasesc la orice reprezentanta dacia si sunt in jur de 60 ron. Eu am bara de pe un MCV 1.6 16v din timisoara de la dezmembrat si am avut noroc ca a avut tot pe bara ! ! !
              sigpic
              The MVP

              Comment


              • Am inteles, mai caut, nu-mi iau daca nu ma vad cu suportii aia.
                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                Comment


                • Mcv ! ! !

                  pozele promise cu bara si accesoriile + biela inferioara motor schimbata
                  Attached Files
                  sigpic
                  The MVP

                  Comment


                  • salut....e cumva albastru egee bara sau mi se pare??? CAT vrei pe ea)))
                    ai avut probleme cu suportul motor??? acela de sub masina...
                    si eu am avut dar cu cel de la pompa spritz pt motorina..;)

                    app dormi cu plasticele in pat ?
                    My turbo lag, give your MPI, a chance

                    Comment


                    • Andrei bara aceasta este "nepretuita" pentru cei care cunosc , eu am facut destul de greu rost de ea, si cu siguranta nu o sa o vand. Daca te intereseaza si ai nevoie de bara o pot vinde pe cea de pe masina.
                      Da am avut probleme cu suportul motor si l-am schimbat dupa 45 mii de km si multe multe smucituriiiii. Respect la tine ! ! !
                      Last edited by B-64-MVP; 21 October 2009, 05:32. Reason: Automerged Doublepost
                      sigpic
                      The MVP

                      Comment


                      • Puteam sa pun pariu ca n-o vinzi. S-o stapanesti sanatos si hai cu ea pe masina!
                        9! 9! 9!
                        sigpic

                        Comment


                        • Imi place Loganul, este f. ingrijit, dar nu-mi place coadita de pe plafon...o parere....sa vedem cum este cu bara de MCV
                          sigpic
                          Maică, ce mafioți de treabă !!!

                          Comment


                          • jos coditele !

                            Comment


                            • sa ai grija de bara..! zi-mi macar de unde ai procurat-o
                              respect ! din decembrie cred ca am sa vin si eu pe la intalniri ...impreuna cu ram
                              My turbo lag, give your MPI, a chance

                              Comment


                              • nu mai e codita aia pe plafon de mult, acum am eleronul de luneta. Andrei te asteptam cu mare placere ! ! !
                                sigpic
                                The MVP

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google