- = M V P = - (Castigator Campionat Cel Mai Tare Exterior Level 1 Editia 2011 )

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • merci florine de poza, mare asemanare este intre ele ) !!! E forta numarul ala pictat :P !!! Multumes in continuare pentru felicitari lui Alex, care are o masina de individiat, Mariusrs si Ionut666 ! ! ! Geo se stie, coloana oficiala facem la urmatoarea nunta !!!
    sigpic
    The MVP

    Comment


    • Update !!!

      S-au mai efectuat cateva lucrari la masina :
      -Curatat si vopsit tamburi spate
      -Gresat si desprafuit sistem franare spate
      -Montat inele MDF si difuzoare Hertz Dieci 16.5 (multumesc Golanul si DaciaShop)
      -Refacut iluminarea ceasului suplimentar voltmetru si schimbat modul de alimentare(multumesc DRAGMAN)
      -Antifonat usii fata cu AluBand(diferenta nene fata de ce aveam eu :P )
      -Sistem nou de fixare al tweterelor pe fata de usa, mi le scuipa afara de la vibratii
      -Schimbat bucsii timonerie schimbator de viteze (6 lei si merita tot efortul, multumesc iar DaciaShop)
      Cam astea ar fii in mare ! ! ! Respect ! ! !
      Attached Files
      sigpic
      The MVP

      Comment


      • Barosane , ai dat sper cu vopsea rezistenta la caldura ...in timp se vor face la fel de urate.
        de curatat ai curatat profesional , e de bine.

        Comment


        • bv ! felicitari pt munca depusa .. sa le ti asa bune si neuzate D bafta
          sigpichttp://www.loganclub.ro/forum/my_rid...ght=ride+grecu
          Simply Stance

          Comment


          • Cata boss am dat tata cu vopsea care rezista la 380 grade ( sper sa nu ajunga tamburii mei la aceea temperatura), am incercat pana acum toate felurile de vopsea si nu prea au tinut, asta in schimb e un negru mat, speciala pentru sobe si gratare, si vad ca se tine super bine, am vopsit si tipsul de la toba cu ea si bratele stergatoarelor !!!
            sigpic
            The MVP

            Comment


            • atunci ai facut o treaba foarte buna , la fel ca tine , am dat cu vopsea normala si in max o luna arata aproape la fel.
              dar la primavara fac treaba asta....

              Comment


              • ce e frumos e frumos.felicitari pt M V P.din ce am vazut in filmulet cred k a fost super la nunta lui neamtu si andreea.bafta

                Comment


                • Merci dorele merci, si tu ai o masina frumoasa ! ! ! Respect !!!
                  sigpic
                  The MVP

                  Comment


                  • Felicitari M V P-ule, ai o masina frumoasa. Sa o porti multi km cu lpacere si fara evenimente.

                    Comment


                    • masina si propietarul de exceptie
                      sigpic
                      Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                      http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                      Comment


                      • Originally posted by Dany_DNY View Post
                        cel mai bine iti pui de 4300k ... ai si vizibilitatea ma buna si nici nu sunt asa deranjante ca cele de 8000k !
                        eu am 8000k pe proiectoare si nu sunt deranjante ... si ai si vizibilitate.... nici albul ala spalacit nici albastru ala puternic ... intre....
                        sigpic
                        Fuck the Fuel Economy!

                        Comment


                        • frumoasa lucratura,parca ai fi sablat tamburi,nu curatati cu peria.mare insistenta,dar buna.
                          sigpicDaca nu poti macar incearca,daca incerci inseamna ca poti.

                          Comment


                          • da mister Leo, am insistat, fluierau tamburi ! ! ! Da va zic eu e singura varianta ca su nu mai rugineasca ! ! !
                            sigpic
                            The MVP

                            Comment


                            • Azi am reusit sa scap de troncaneala de pe partea dreapta, care am banuit la inceput ca este de la amortizoare, le-am scimbat si tot a persistat. De fapt era de la pivotul de la bascula, am schimbat-o cu tot si e liniste acum ! ! ! Multumesc lui EvaliDaniel pentru piese !!!
                              sigpic
                              The MVP

                              Comment


                              • Care este pivotul de la bascula,ai cumva o poza unde e situat?Am si eu o troncaneala si ma gandesc sa nu fie din aceeasi cauza.Am schimbat capetele de bara ca era unul din ele dus,dar tot se mai aude un troncanit cateodata.
                                sigpic
                                https://www.facebook.com/ornamentegradinacraiova/
                                http://www.loganclub.ro/forum/my_rid...0.html?t=32360

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google