B 34 Acp

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • B 34 Acp

    Asta e a mea . Inca un pic si face trei anisori . Scuzati, va rog aspectul neingrijit dar ploua cam des anul asta si nu prea am avut cum sa o tin curata, dar asta e un mic detaliu pentru ca tot ce tine de mecanica si imbunatatire de performante reale a fost facut. In schimb, ea e corecta cu mine si nu m-a lasat balta niciodata, nici pe drumul pana la pestera Scarisoara si nici pe coclaurile pe care umblu cand ma duc la peste. Iar de dat peste nas la cei ce se uita de sus la loganisti, da fara niciun scrupul. Pur si simplu trage ca nebuna. Sper sa reusesc sa-mi iau casa, sa am garajul meu si va arata si in exterior/interior pe masura motorasului care e un 1.4 MPI un pic deosebit de ce am mai citit pe forumurile pe care am fost ... trage si trage bine, sper sa fi fost obiectiv.
    Attached Files
    sigpic
    Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

  • #2
    Frumoase stergatoarele ... cati km ai?
    sigpicMy ride

    Comment


    • #3
      ) da, deocamdata doar stergatoarele ... dar o sa-i vina si vremea ei. Are aproape 56.600 km.
      Last edited by crististreulea; 25 April 2008, 07:28.
      sigpic
      Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

      Comment


      • #4
        Sa o stapanesti sanatos si multi km fara probleme...si cateva detalii despre imbunatarile aduse nu ne spui si noua....?? Adevarat ca ploua cam prea des....
        1.6 mpi cu un strop de redbull
        Respect pentru ca imi pasa

        Comment


        • #5
          Mda... zici tu ca le dai peste nas... sunt deacord cu tine... dar fara un chip tuning un 1.4 mpi cam greu face fata unor masini cu motoare de 2.0 litri TDI... cam asta gasesti cel mai des in ROMANIA VW-uri SH sau AUDI sau mama dracu de vechituri ce mai aduc romanii de pe dincolo

          Comment


          • #6
            Originally posted by florin.vlad View Post
            Sa o stapanesti sanatos si multi km fara probleme...si cateva detalii despre imbunatarile aduse nu ne spui si noua....?? Adevarat ca ploua cam prea des....
            Incearca sa vezi filmuletul postat. Nu are detalii tehnice prea multe, e un test de demaraj cu mana dreapta-n schimbator si cu stanga cu camera si volanul ... un pic inconstient ....... dar am vrut sa exemplific norocul ce l-am avut cu motorul. Momentan nu mai pot sta, plec in Austria ca tot e vacanta de Paste. Cand revin promit sa postez detalii si poze cu ea curata.
            sigpic
            Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

            Comment


            • #7
              Bine ai venit pe logan club . cat mai multi km fara probleme

              Comment


              • #8
                Sa o stapanesti sanatos!
                E un Ambiance?
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #9
                  Sa o stapanesti sanatos, si sa te bucuri de ea ...stai undeva pe langa salaj(rahova)?, am vazut masina
                  http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

                  Comment


                  • #10
                    Daca imi dau seama bine din poza, parca sta prin zona Humulesti.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by andrei View Post
                      Daca imi dau seama bine din poza, parca sta prin zona Humulesti.
                      Dap, aia e ;) . Daca stiti zona, e rupere cu praful. Sper sa-mi pot lua o casa cat mai curand sa pot sa o intretin cum trebuie.
                      sigpic
                      Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

                      Comment


                      • #12
                        Varianta Curata

                        Salut ! Am revenit cu poze cu masina curata. Daca va intrebati ce e cu acea janta, ei bine, e vorba de o oferta pe care am vazut-o la service-urile FastPlus in Austria. Janta + pneu Bridgestone (185/65/R15) + echilibrare + montaj + TVA = 109 EUR !!!!!! Deja ma bate gandul sa ma duc sa-mi iau set. Acum nu a fost posibil pentru ca nu aveau pe stoc 4 bucati jante cu dimensiunile intre prezoane binecunoscute loganistilor 4 x 100, se aduceau pe comanda in 2 - 3 zile si eu le-am vazut prea tarziu, in penultima zi de sedere acolo. Stiti oferta mai buna sau ne combinam, cativa doritori, sa mergem sa luam ?
                        Attached Files
                        sigpic
                        Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

                        Comment


                        • #13
                          Frumoasa masina, ieri am vazut-o pe viu. Pe cand jantele?
                          http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

                          Comment


                          • #14
                            Multumesc frumos pentru aprecieri. Jantele, daca va mai fi valabila oferta, undeva prin august - septembrie, mai devreme nu am cum sa ajung din nou in Austria.
                            sigpic
                            Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

                            Comment


                            • #15
                              Revizie 60.000 Km

                              In weekend-ul asta am facut revizia de 60.000 km.
                              Lista de schimbari:
                              - kit distributie (role + curea);
                              - Kit alternator ;
                              - pompa de apa picurase cea pe care o aveam si era plin de calamina;
                              - bujii ;
                              - placute de frana (Ferrodo);
                              - ulei + filtru (Elf Sporti 10W 40);
                              - filtru de aer;
                              - semering (cel de sub pompa de apa);
                              Toate astea, 1400 RON incluzand manopera. Intrebare: la service mi-au spus ca pot sa-i pun aer conditionat cu 1000 eur. Stiti vreo oferta mai buna ?
                              sigpic
                              Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google