B 34 Acp

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Asta e cea mai buna pe care am auzit-o Restul ziceau undeva la 2-3000 euro! Intereseaza-te mai bine despre ce e vb..sa nu-ti ia banii degeaba!
    sigpic

    Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

    Comment


    • #17
      Mda...ai dat destul la revizie......cat despre AC eu am auzit si de 300 de euro dar pana nu montam unu din noi poate sa ne zica unu` altu` ca e moca )) deci ar trebui sa te interesezi daca intr-adevar costa 1000 eur ....dar eu nu as da atatia bani pe AC ...
      sigpic

      Comment


      • #18
        N-am mai postat demult pe aici desi i-am adus ceva modificari masinii.

        1. Chiptuning Dimsport;
        2. Colantare negru mat: capota, plafon, portbagaj;
        3. Paravanturi fata - spate;
        4. Folie omologata Llumar 5%, geamuri spate si luneta;
        5. Cotiera originala Dacia (cea gri dar o sa-mi fac timp sa o vopsesc neagra);
        6. Schimbare iluminare bord: fond albastru, culorile la ace se schimba in
        albastru, verde si rosu in functie de turatie la turometru si de viteza la
        vitezometru;
        7. Prelungire spoiler Dacia Sandero;
        8. Alarma Maat 7500 cu modul de ridicare geamuri;
        9. Geamuri electrice fata;
        10. Proiectoare cu instalatie originala;
        11. Eleron.

        Masina are acum 75.000 km si chiar sunt multumit de ea. Intre timp, la 60.000 a fost schimbata distributia si de o luna are incaltari noi, cauciucuri de iarna Sava. Urmeaza coborarea garzii la sol, din arcuri, dar e posibil sa-i iau si amortizoare sport, jenti cu buza lata si evacuare sport. Inca ma mai gandesc daca o sa-i schimb spoilerele si sa-i pun si praguri. Sa vad cum apare dupa ce o cobor.
        Attached Files
        Last edited by ady_p; 22 December 2008, 16:08.
        sigpic
        Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

        Comment


        • #19
          frumoasa masina, dar nu prea da bine prelungirea aceea de spoiler de la sandero, pare un pic fortata. mai bine incercai de pick-up, sunt pentru bari de MCV, dar cred ca da mai bine ;)

          cai mai multi km fara probleme ;)
          sigpic

          Comment


          • #20
            CUM TRAGE DUPA DIMSPORT? UN FILMULET CEVA?
            frumoasa masina sa o pastrezi sanatos si cati mai multi km fara evenimente!!


            Nu mai scrie cu majuscule.
            Last edited by Cezar; 22 December 2008, 18:11.
            MIR.ul Meu http://www.loganclub.ro/forum/cam_as...61.html?t=3761

            Comment


            • #21
              arata super misto, dar prelungirea aia este chiar naspa..arata naspa si este prinsa naspa.

              da bine eleronul pe spate si folie pe geamuri + capota fata-spate-plafon.

              tipa saraca dupa niste jante

              Comment


              • #22
                Adi, frumoase cadouri a primit loganelul, de sarbatori. Imi place cum pica folia. Poate, totusi, faci portbagajul clean, ar da mult mai bine. Si folie pe geamuri fata, urgent.
                p.s. spune-mi despre filtrul sport si tubulatura : marca, pret....
                Un an nou plin de bucurii

                Comment


                • #23
                  Ady imi place mult la exterior; cat a costat colantul si manopera?
                  Mult succes si de acum inainte!

                  Comment


                  • #24
                    Ok, sa o luam metodic :

                    @iamagi & @Alex21: Mai, nici mie nu-mi pace. Asta e, mi-am luat teapa ca nu am masurat decat din ochi. Pana in primavara nu o schimb, atunci mai vedem.

                    @89.MIR: Remaparea i-am facut-o azi. Tot ce pot sa-ti zic e ca trage mai bine in aceeasi treapta, nu mai e nevoie sa schimb des. Alex mi-a facut-o sa am cuplu de jos si chiar se simte.

                    @Alex21: O sa vina si al doilea set de jante pentru cauciucuri de vara. Ceva de genul Woolfrace Street Octane Black sau Keskin KT4 sau KT8 black. Momentan, le tin pe astea de tabla ca au cauciucurile de iarna pe ele.

                    @SSI: Sorine, stiu, am alergat toata sambata pe la cei de pun folie prin Bucuresti. Niciunii nu erau pe la munca. Poate o rezolv dupa sarbatori. Filtrul si tubulatura sunt luate din Vitan.

                    @TWeetY: Ionut, colantarea + manopera = 300 RON. Nu stiu daca am voie sa dau numele firmei, dar daca te intereseaza, lasa-mi un PM si-ti dau toate detaliile.

                    Multumesc tuturor pentru aprecieri. Multi km fara probleme si voua. Bafta la tunarit !
                    sigpic
                    Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

                    Comment


                    • #25
                      Nu ai dat niciun semn pe mess sa imi spui si mie ce ai facut la masina,arata foarte bine masina acum,stiu ca dabia astepti suspensia.
                      Spor!
                      P.S.Eu zic mai bine sa te axezi pe niste OZ-uri.

                      Comment


                      • #26
                        Andrei, majoritatea chestiilor de pe masina mea le stii si tu si Felix de la intalniri. Colantarea am facut-o sambata, remaparea luni si nu v-am vazut pe mess. Intradevar, trebuie neaparat suspensie ca apare inalta rau, mai ales cand e privita din spate. Cat despre jantele OZ, or fi ele bune, dar nu am vazut niciun model cu buza lata in oferta lor si astea imi plac mie mult. Ceva de genul Borbet A (dar nu merg pe Logan) sau cele enumerate de mine mai sus.
                        Apropo de colantare. Negrul chiar subtiaza . Mi se pare mai ingusta masina acum .
                        sigpic
                        Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

                        Comment


                        • #27
                          cat te-a costat remaparea?
                          Fuarte Nervos !!!

                          Comment


                          • #28
                            Jucarele noi

                            Masina a primit trei ceasuri de stalp, presiune ulei, temperatura apa si voltmetru. Momentan e funcional doar voltmetrul, celelalte doua dupa ce rezolv cu adaptoarele. Cand se mai incalzeste afara, ma ocup de faruri (multa surubaraie)
                            Attached Files
                            sigpic
                            Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

                            Comment


                            • #29
                              Bravo, sa te bucuri de noile modificari, arata super masina

                              Comment


                              • #30
                                Multumesc Mihai. De a ta cand incepi sa te apuci ?
                                sigpic
                                Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google