Nt 89 fny

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Daca buza de Astra G este intacta as fi interesat de ea . Astept un pret pe pm si eventual niste poze cu ea .

    Comment


    • Ornamentele cromate din fata si din spate le-ai vopsit?
      sigpic
      !

      Comment


      • Originally posted by Nimeni View Post
        Daca buza de Astra G este intacta as fi interesat de ea . Astept un pret pe pm si eventual niste poze cu ea .
        Sa fie gata masina si vorbim ;) Vad in ce stare sunt si stabilim noi ;)

        Originally posted by vdmihai View Post
        Ornamentele cromate din fata si din spate le-ai vopsit?
        Ornamentele nichelate sunt foliate, ca si pleoapele... :P
        Last edited by phanes; 8 September 2014, 12:39. Reason: Automerged Doublepost
        sigpic
        Show your car off in public, ride her hard in private...
        http://www.loganclub.ro/forum/nt_89_...1.html?t=38851

        Comment


        • Sunt foarte putini pe forum care au motorizarea noastra. Esti multumit de ea?
          Last edited by 77sky; 8 September 2014, 13:31.
          sigpic

          Comment


          • nu vreau sa ma bag aiurea dar stiu ca prelungirea de la Golf mk3 e mai lata
            sigpic

            Comment


            • Sta bine folia lipita pe ornamente? Mie, la ala pe spate se tot dezlipeste, plus ca in timp face niste cute urate. I-am declarat razboi.! Ce folie ai folosit?
              In rest, arata bine de tot cioara
              sigpic
              !

              Comment


              • Originally posted by balooo View Post
                Sunt foarte putini pe forum care au motorizarea noastra. Esti multumit de ea?
                POPana acum, sunt multumit... N-am ce sa-i reprosez...

                Originally posted by vdmihai View Post
                Sta bine folia lipita pe ornamente? Mie, la ala pe spate se tot dezlipeste, plus ca in timp face niste cute urate. I-am declarat razboi.! Ce folie ai folosit?
                In rest, arata bine de tot cioara
                Colegu`, am o folie de bazar... 3M (cica)... Gasisem o rola lata de vreo 15 cm, lunga de 250 cm, care cred ca era pt. dungi... :P
                Dar cat am tot cautat eu pleoape pt faruri, nu am gasit... Asa ca pe faruri am folie "de uz casnic", luata la metru dintr-un magazin de ustensile casnice si mobilier )
                Eu n-am avut nici o problema cu foliile... Daca tie ti se dezlipesc, nu ai degresat bine suprafetele innainte, le-ai aplicat pe suprafetele alea reci, sau nu le-ai pus cu un exces de folie pe care sa o pitesti intre ornamente si capota/grila/portbagar...

                Originally posted by stefan SRT View Post
                nu vreau sa ma bag aiurea dar stiu ca prelungirea de la Golf mk3 e mai lata
                Asa am auzit si eu... De la unii...
                Unii spun ca da, altii ca se potriveste...
                Last edited by phanes; 12 September 2014, 06:47. Reason: Automerged Doublepost
                sigpic
                Show your car off in public, ride her hard in private...
                http://www.loganclub.ro/forum/nt_89_...1.html?t=38851

                Comment


                • Foarte frumoasa masina. Si a mea are multe imbunatatiri. Dar imi pare rau pt. tine ca esti handicapat. Sper ca totusi te-ai integrat.

                  Comment


                  • Originally posted by Log-in View Post
                    Foarte frumoasa masina. Si a mea are multe imbunatatiri. Dar imi pare rau pt. tine ca esti handicapat. Sper ca totusi te-ai integrat.
                    Colegu', cu handicap, asa cum sunt, tot am dat "startul" celui mai mare grup dedicat Loganului pe facebook...
                    Nu e singurul, dar "Grupul loganistilor" are deja peste 2000 deembri si se aduna pe zi ce trece mai multi...
                    Cine doreste, e mereu invitat sa ne cunoastemai "personal" devat in spatele unui nickname...
                    Chiar daca am un impediment fizic (si financiar totodata), zic eu ca am reusit sa fac ceea ce pot gace si altii, poate mai mult...
                    sigpic
                    Show your car off in public, ride her hard in private...
                    http://www.loganclub.ro/forum/nt_89_...1.html?t=38851

                    Comment


                    • Totusi Log-in nu se fac afirmatii de genul ...cum ai scris mai sus. Omul chiar daca are probleme dar poate nu vrea sa stie toata lumea. Nu pot sa scriu altceva decat urat din partea ta.
                      Puteai frumos sa intrii pe privat si sa te interesezi de sanatatea acestui om.
                      Imi cer scuze, nu am nimic cu tine nici nu te cunosc ( poate esti un baiat de treaba ) dar nu mi-a placut aceasta iesire. In sufletul oamenilor cu probleme sa nu fii ...
                      Last edited by Christnacht; 27 December 2014, 09:35.
                      Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                      Comment


                      • Originally posted by Christnacht View Post
                        Totusi Log-in nu se fac afirmatii de genul ...cum ai scris mai sus. Omul chiar daca are probleme dar poate nu vrea sa stie toata lumea. Nu pot sa scriu altceva decat urat din partea ta.
                        Puteai frumos sa intrii pe privat si sa te interesezi de sanatatea acestui om.
                        Imi cer scuze, nu am nimic cu tine nici nu te cunosc ( poate esti un baiat de treaba ) dar nu mi-a placut aceasta iesire. In sufletul oamenilor cu probleme sa nu fii ...
                        Colegu', eu nus genul de om sa ma supar din vorbe, stai linistit ;)
                        Nu ma mai afecteaza vorbele... Si de ce sa ma supar pt. o exprimare gresita? (Poate)
                        D'aia am si inceput sa ne adunam pe facebook ;) Ne cunoastem mai bn, radem, glumim, ne sfatuim... Asa. E recunoastem si noi mai usor la meeturi si diverse intalniri ;)
                        Asa am avut ocazia de a cunoaste si a ma intalni cu niste oameni super, care, sa fim sinceri... Nu-i recunosteam si nici nu eram recunoscut din spatele unui nick... ;)
                        Forumul ne aduna, facebook-ul ne uneste! ))) (asta slogan de campanie)
                        sigpic
                        Show your car off in public, ride her hard in private...
                        http://www.loganclub.ro/forum/nt_89_...1.html?t=38851

                        Comment


                        • Update!

                          Ma scuzati ca nu am mai postat de ceva timp...
                          Sincer, nici nu mai stiu daca am mai specificat din modificari sau nu, dar...
                          Exterior:
                          - grila custom cu plasa (vopsita in culoarea caroseriei)
                          - prelungfire bara fata de Opel Astra G
                          - pleoape faruri / stopuri
                          - praguri "Mega Drive"
                          - prelungire bara spate (diffuser) Pilot Power Tuning
                          - lip capota portbagaj
                          - geamuri foliate Llumar
                          - "crome delete"
                          - jante 15" MAM W2 Black Polished
                          Interior:
                          - serigrafie ceasuri de Renault Sandero Stepway de Brazilia
                          - schimbat lumini bord si consola in rosu cu alb
                          - montat a II-a plafoniera pt locurile din spate
                          - iluminare "ambient light" pt. picioare fata / spate rosie
                          - aeratoare de Logan 2
                          - scaune fata de BMW seria 3 E46 montate pe suporti de la RDA Grup
                          Audio:
                          - player Pioneer MVH 180UI
                          - boxe Focal Auditor 165mm - component pe fata, coaxiale pe spate
                          - subwoofer JBL CS 1204 B
                          - statie de amplificare JBL GX A-602
                          Mecanica:
                          - toba finala 5ZIGEN Fireball
                          - arcuri Eibach Pro Kit

                          Proba de sunet (cu silencer):
                          Toba (mufler) 5ZIGEN - Dacia (Renault) Logan 1.6 E5, 85CPMotor K7M8oo
                          Attached Files
                          sigpic
                          Show your car off in public, ride her hard in private...
                          http://www.loganclub.ro/forum/nt_89_...1.html?t=38851

                          Comment


                          • Cam destul de lunga absenta pe aici . Felicitari pt modul cum intretii masina ! E o diferenta chiar atat de mare intre scaunele originale si cele de BMW ?

                            Trimis de pe al meu HUAWEI Y625-U51 folosind Tapatalk

                            Comment


                            • Diferenta e! Ai o sustinere laterala mult mai buna, scaunele sunt mult mai "solide"; nu-ti joaca spatarul,, simti mult mai bine drumul... + ca coboara mai jos decat cele stock... Am condus recent un Logan stock si mi s`a parut ca stau intr-o duba! :P
                              sigpic
                              Show your car off in public, ride her hard in private...
                              http://www.loganclub.ro/forum/nt_89_...1.html?t=38851

                              Comment



                              • Mi-ar plăcea dacă s-ar putea adăuga un strat peste un scaun obișnuit care să îl facă precum cel din imagine, chiar și fără masaj.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google