Loganu meu! MKR-ul

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu cred ca are nimic masina,chestia e ca putem sa o remediem usor,mergem toti impreuna la RBN astia si sigur ne fac si o reducere si resoftam din nou ECU.

    Comment


    • Pai sa asteptam sa vedem ce zice si miker de preturi si daca e, tinem legatura si facem si treaba asta cu resoftatul mi se pare cam aiurea totusi, sa dau de 2 ori banii pe ceva ce trebuia facut bine din prima...
      Last edited by Razvan_DUB; 5 August 2008, 00:52.

      Comment


      • Si eu sufar de aceeas problema. Resoftat tot la dimsport.

        Comment


        • Luati-va turbina mai mare )
          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

          Comment


          • Deci se pare ca ai ajuns la o firma serioasa de tuning... Multe felicitari! ... Acum urmeaza intrebarile:

            1. Ce varianta de soft ai facut (RBN Performance/Safety) de eco nici nu se pune problema
            2. Costul pentru tine nu are rost sa-l intreb, cred ca a fost unul hiper-promotional, ma intelegi... Ce as vrea sa te intreb e: da ce preturi putem beneficia si ceilalti interesati? (probabil ca ne vom strange grup, in speranta unui cost mai redus)

            [personal eu sunt interesat de o "versiune" propusa de ei, care sa fie ceva echilibrat intre maxim de performanta si minim de riscuri pe viitor, si la ce pret pot obtine asa ceva, eventual si cu un test dyno, nu de alta dar vreau sa stiu cat mint cei de la dacia cand spun ca masina vine cu 70cp]

            Sper ca poti pune o vorba buna, ca in 24 de ore de cand ai lansat bomba deja sunt vreo 4 pretendenti.

            Comment


            • Doamne...De ce n-ati spus fratilor nimic pana acum? hai miker cu raspunsul ca uite-te si tu cata lume nefericita pe aici )

              Comment


              • Aveti rabdare ... Omu lucreaza 24/24 ... Si la 12 noaptea daca-l suni si vrei ceva e dispus sa vina.

                Comment


                • Avem rabdare si il si intelegem

                  Comment


                  • Gata cam asa e . . . Lucrez mult pe acasa mai putin.
                    Fisa d dyno nu am si chiar nu am nevoie.
                    Softul este unul custom personalizat pe loc si am approximativ 85-87 de magarusi
                    Pretul este de: 200 eur.
                    Pt cei care au soft agresiv facut la DimSport riscati sa distrugeti rampa de injectie si turbina fiind ambele mega supra solicitate . . . Daca sunteti atenti cand dati talpa si schimbati treptele cand luati piciorul din gaz si il apasati la loc se aude un fel de zdranganit (huruit de tacheti) la motor . . . Aceea este rampa de injectie care este supra solicitata . . .
                    Sincer recomand cu caldura RBN http://www.rbn-tuning.ro/
                    Chiar puteti incerca sa mergeti mai multi poate obtineti un discount

                    Comment


                    • Miker, inca o data merci pt raspuns. Astept sa vad ce zic si baietii, pt ca tare ma tenteaza. Nu vreau sa stric masina, ce-i drept eu nu am soft agresiv, am doar 85 cp...

                      Comment


                      • Bravo MiKeR , bine ca a iesit cum ai vrut tu.Bafta
                        Last edited by felixb; 5 August 2008, 15:35.
                        http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

                        Comment


                        • @felixB merci mult de urare sper sa fi fost cu drag . . . ;)
                          @Razvan_DUB am vorbit cu baiatul de la RBN si e dispus de un discount pentru toti cei de pe forum acum ramane la latitudinea voastra

                          Comment


                          • Si eu ii recomand pe cei de la RBN ... Am un prieten care si-a resoftat un 318i la ei si e foarte foarte multumit de calitate. Eu tot zic de o luna ca ma duc la ei pentru un Economic ChipTuning ( e 1.4 ... Nu are rost sa visez o sportiva ... Daca era 1.6 mai mergea ).

                            Oricum ar trebuii sa facem si noi o lista cu cei care vor si sa mergem peste ei ... nu sa ne ducem la intamplare cu suntem de pe LoganClub sau ne-a trimis Miker ...

                            Comment


                            • Miker, iti multumesc mult de tot. Cu prima ocazie cand vin in bucuresti, dau o bere. Ramane sa vb si cu baietii, eu unul vreau sa-mi fac masina sa mearga cum trebuie. Mai ramane o problema insa, mai trebuie sa strang niste banuti

                              Comment


                              • Baieti . . . Daca va place masina please vote me ;)
                                Stiri si informatii de ultima ora din sport, interviuri si comentarii la cald din fotbalul de pretutindeni. Afla cele mai noi stiri de pe site!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google