Dodomobilul

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dodomobilul

    salutare!!..dupa ce MCV'ul UIS a fost declarat masina de munca si atat, am inceput treaba pe noua mea masina proprie si personala..un logan gri comete din 2008 1.5 dci 70 cp
    planurile sunt multe..la exterior vreau sa pastrez o linie clean simpla..JDM..
    la partea mecanica..imi doresc un traseu de evacuare cap-coada complet de inox de 55..un intercooler mai mare si o resoftare stage 2 profi
    astazi am inceput lucrul la ea..intre timp am achizitionat un set de jante ATS CUP noi noute,arcuri sport 40 mm ta-technix,proiectoare halogen de 18 cm,gume de vara 195/45..merci NZN..si o mult asteptata bara costum..idee proprie..
    si ceva pozici...nimic concludent inca.
    IN LUCRU!!
    Attached Files
    sigpiccu cat cunosc mai multi oameni... cu atat iubesc mai mult cainii

  • #2
    imi place ca ai ambitie..despre bara nu ma pronunt, nu imi place momentan, dar spor la lucru, sper sa iasa un lucru frumos cum a fost mcv`ul
    " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

    Comment


    • #3
      JDM - Japanese Domestic Market . esti sigur ca stilul asta vrei sa-l adopti ?
      sigpic

      Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

      Comment


      • #4
        la cum sunt pozitionate (de marime nu zic!) nu cred ca or sa-si faca treaba.
        nu stiu exact ce o sa pui acolo dar unghiul nu prea imi place,sunt prea aplecate.

        in rest,spor iti doresc
        sigpic
        "BRABUS" STYLE

        Comment


        • #5
          Chiar voiam sa intreb cum se traduce "JDM''.
          Interesant proiectul. Ce pot sa spun...mult succes...si astept sa vad ce va iesi
          Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

          Comment


          • #6
            dupa cum am spus..pozele nu sunt concludente..bara nu este in poze prinsa in nimic si sta aplecata de aceea ai senzatia ca sunt prea in jos...
            cu referire la JDM..era cu puncte puncte ...adica ceva de genul...clean and low..
            am incredere ca va iesi bine..
            astept pareri..numai bine
            sigpiccu cat cunosc mai multi oameni... cu atat iubesc mai mult cainii

            Comment


            • #7
              Superba nu am ce zice, chiar o sa dea bine cu proiectoarele marite .Sa ai 1 milion de kilometri cu ea fara nici macar un eveniment.Poate te hotarasti sa dai jantele anunta-ma ca vreau si eu De abia astept sa ne vedem la regionala

              Comment


              • #8
                bravo , imi place ca umblii si la performanta
                succes si poate o vedem la regionala.

                Comment


                • #9
                  Apreciez ca incerci ceva nou ,mie unu imi place ideea .....o sa iasa ceva gen prima generatie subaru wrx , o sa ai probleme cu politia din pricina proiectoarelor .......dar asta e cu modificarile .
                  Imi poti spune cat au costat jantele?
                  Succes
                  sigpic
                  Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                  http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                  Comment


                  • #10
                    Interesante ideei imi place ca ai curaj sa incerci ceva nou! Sunt foarte curios cum o sa dea cu proiectoarele alea mari ( parca ar fi niste ochi de broasca glumesc ). Multa bafta in realizarea proiectului!

                    Comment


                    • #11
                      O sa arate ca Nissan Juke.

                      Comment


                      • #12
                        Bravo, cred ca o sa iasa treaba buna
                        Vand piesa auto logan originale si aftermarket

                        Comment


                        • #13
                          salutare!!..merci pentru aprecieri..astazi am fixat proiectoarele..iar zilele urmatoare va fi montata si bara..am avut ceva de furca cu montarea lor..pana la urma am optat pentru a le prinde direct in armatura..tot azi am facut si portbagajul clean..maine sau poimaine o sa fie gata si bad-boy..
                          cel mai mult astept softul mult laudat de colegul fane de la Calarasi.pe care il astept cu multa nerabdare!!
                          numai bine la toata lumea!!
                          jantele nu au fost prea mult..1300 de ron..noi!!
                          masina cu siguranta va fi gata la regionala..
                          Last edited by nairod; 19 February 2012, 18:38.
                          sigpiccu cat cunosc mai multi oameni... cu atat iubesc mai mult cainii

                          Comment


                          • #14
                            succes cu modificarile si astept niste poze mai detaliate cu masina si modificarile care le ai in plan..
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              O sa iasa unicat in tara, vrem poze doveditoare

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google