PrEsTiGe 1.6 16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Caut un stop pe dreapta, dar nu este pentru mine...
    MY CLA

    Comment


    • Am schimbat balasturile la angel eyes. Cele de la lupe au o putere de 3w in caz ca nu aveti cu ce sa masurati si vreti sa cumparati altele...
      Va recomand daca spalati motorul sa le acoperiti si pe cele de la angel si si pe cele de la xenon. Eu am patit-o cu ambele.
      Attached Files
      MY CLA

      Comment


      • Asa este Claudiu, eu le-am izolat bine cand le-am montat si am scapat de problema cu apa! ! ! Astea de unde le-ai achizitionat? la ce pret?
        sigpic
        The MVP

        Comment


        • O sa le izolez si eu mai bine, problema a aparut dupa ce am spalat motorul. Cel mai probabil au facut scurt la mufa.... Ai PM cu site-ul sa nu se considere reclama. Au costat 50 lei/ set balasturile.
          MY CLA

          Comment


          • Cu ce ai spalat motorul?
            ... si eu am in plan operatiunea asta dar cred ca am sa il fac cu aburi.
            Merci.

            Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
            sigpic
            This is My Ride!
            !Visit and enjoy!

            Comment


            • Mai bine niste angel-uri COB sau SMD , scapi de problema balastelor . Ca si sfat ce mi-a zis un "batran" in ale "lupelor" , baga un ochi pe voltajul care intra si cel care iese dintr-un balast de angel (CCFL) ....

              Comment


              • @Florin: Cu aparatul cu presiune si am facut intr-un pulverizator de 500 ml o solutie concentrata din spuma activa karcher si mafra pulimax. Am dat peste tot o data, am lasat putin am mai dat o data si l-am clatit. Si l-am uscat cu uscatorul de par... Nu l-am mai spalat pana acum!
                @Nimeni: M-am gandit la angel din smd de mult,dar asta inseamna sa dau jos farurile , sa le desfac si dureaza destul de mult...
                MY CLA

                Comment


                • Mai facem una, alta...
                  Attached Files
                  MY CLA

                  Comment


                  • Bine asa, utile modificarile !!!!! Bravo !!!

                    STR8 =»»HTC =»» Forum Runner
                    sigpic
                    The MVP

                    Comment


                    • Multumesc!
                      MY CLA

                      Comment


                      • De unde ai luat imbracamintea pentru frana de mana si care a fost pretul ? Multumesc.

                        Comment


                        • Am luat-o de la un baiat de pe forum... Defapt este manson pentru schimbatorul de viteza! La axscu am vazut ca are de vanzare!
                          MY CLA

                          Comment


                          • Au mai ajuns cateva bunatati!!!
                            Attached Files
                            MY CLA

                            Comment


                            • Acolo e supreme shine de la meg's?
                              Sa ne spui cum ti se pare BSD-ul ... pe langa faptul ca miroase de iti vine sa il manaci
                              sigpic
                              This is My Ride!
                              !Visit and enjoy!

                              Comment


                              • O sa pun poze si o sa revin cu parere despre el.
                                Este laveta eurow,Sonax BSD, servetele 1z si california scents squash bllosom.
                                Pe joi/vineri o sa ma ocup de ea, inca nici nu l-am desfacut, dar sincer tu m-ai facut sa il iau.Am vazut pe threadul tau beadingul acela superb!!!
                                Astazi am vazut o zgarietura destul de urata pe jumatate de capota si mi-a trecut tot cheful de a mesterii la masina, ma gandesc cum sa o scot. Animalele astea nu au ce face ca oameni nu-i poti numi...
                                MY CLA

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google