PrEsTiGe 1.6 16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by PRESTIGE View Post
    L-am spalat cu 2 zile inainte sa fac pozele. Am cumparat de la lidl un spray pentru spalat motorul si cu aparatul cu presiune. ( am izolat doar balasturile si controlerul pentru faze)
    Si ai dat cu presiune direct pe motor? ... eu nu am avut curaju . Prefer metoda vermorelu'.
    Ce ai ma folosit la spalare? Doar sprayul de motor?
    sigpic
    This is My Ride!
    !Visit and enjoy!

    Comment


    • nu am cautat in paginile anterioare si sper ca nu ai mai primit intrebarea asta, dar poti sa-mi explici te rog de ce ai modificat traseul cablului de acceleratie?
      Stock is boring...
      My ride: http://www.loganclub.ro/forum/b_20_riw-t35953.html

      Comment


      • Ma apuc si eu de spalat motoru ... dar sa vina vara mai insistent
        sigpic
        This is My Ride!
        !Visit and enjoy!

        Comment


        • Da, dar cu jetul setat pe minim. Am folosit doar sprayul pentru motor. L-am gasit la lidl la reducere si am fost curios ce poate... a dizolvat ok uleiul. ( nu am folosit perie/laveta/pensula). Doar l-am lasat sa sctioneze si am clatit...
          P.S: Mihai85: Nu am modificat traseul cablului, asta este pozitia lui... La tine este altfel?
          Last edited by PRESTIGE; 14 May 2015, 20:41.
          MY CLA

          Comment


          • Stai ca nu ma prind ... cum ai setat jetul pe minim? Ai variator de presiune pe pompa?
            sigpic
            This is My Ride!
            !Visit and enjoy!

            Comment


            • da, la mine difera un pic, dar asa a venit din fabrica. iti atasez o poza cu motorul meu, ca sa vezi la ce ma refer. fa abstractie de linia rosie
              Attached Files
              Stock is boring...
              My ride: http://www.loganclub.ro/forum/b_20_riw-t35953.html

              Comment


              • Aaa. Nu, la mine asa a fost de cand am cumparat-o...
                MY CLA

                Comment


                • Este acelasi traseu doar ca la el l-a pus cineva in pozitia aia, se si vede ca daca il ridici din pozitia aia unde e prins acum revine la pozitia lui de fabrica.

                  Comment


                  • Am cumparat astazi niste stergatoare noi, Valeo. De data aceasta cu o dimensiune mai mare decat anterioara. Cel de la sofer de 65 cm iar cel de la pasager de 50 cm. ( mergea de 55 )
                    Nu am facut nicio modificare la bratele stergatoarelor...
                    Attached Files
                    MY CLA

                    Comment


                    • sigur ala nu e de 60 ? nu pare 65. si nici nu stiu daca merge mai mult de 60.
                      da, la pasager trebuie de 55, dar merge si asa. impresii ?

                      Comment


                      • valeo first sau de care?

                        Comment


                        • 100% ii de 65, de 60 nu era ca deala am vrut sa iau.
                          Da, sunt valeo first aero. Ca o prima concluzie mi se par super ok, sterg foarte bine, nu scartaie si nu sar la viteza mare.
                          MY CLA

                          Comment


                          • dar ma mir ca a avut loc ala de 65. daca nu ti se arde motorasul, bag si eu cu prima ocazie.
                            fa o poza cu urmele lor ca sa vedem pana unde vin. stropeste parbrizul si sterge-l.
                            nu e nevoie sa astepti ploaia.

                            Comment


                            • multumesc mult. vad ca nu prea mai ai V-ul ala.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google