PrEsTiGe 1.6 16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La Logan nu e problema la praguri, e problema la aripile spate.
    _
    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

    sigpic

    Comment


    • Intradevar. La praguri nu am nicio problema si nici nu am auzit la altcineva sa aiba. In schimb aripile spate sunt toate ciocanite de pietri si incepe sa dea rugina.
      Le repar, apar altele si tot asa )
      Cum as putea repara ce se vede in poza? Ce variante am? Daca se poate sa schimb carcasa butucului si sa ramana aceasi cheie.
      Astept niste pareri.
      Attached Files
      MY CLA

      Comment


      • Parerea mea este sa lasi asa butucul..pentru ca vor vedea eventualii hoti ca a mai fost ... operata masina.. Eu asa am facut, am revopsit toata masina si am lasat butucul fortat la sofer... Aia la casco vroiau sa o faca dar le-am zis.. Nu, pentru ca voi veni iar la voi sa o reparati
        Te vei obisnui greu cu butucul ala fortat, dar asta e!
        My turbo lag, give your MPI, a chance

        Comment


        • Nu o sa ramana asa ca ma zgarie pe retina. Ma gandesc ce as putea sa ii fac fara sa fie necesar sa schimb cheia.
          MY CLA

          Comment


          • Dai butucul jos, il pun intr-o menghina.. si faci rost de un dorn sau folosesti o tubulara intre 8-9-10 si un ciocan de geamgiu il intrepti (unde are "cocoasa") te impaci cu ideea ca va avea valuri dar asta e cea mai simpla si ieftina metoda
            My turbo lag, give your MPI, a chance

            Comment


            • Dar de ce nu pui un blindaj din ala metalic.
              Am vazut ca se vand si pe aici pe forum.
              sigpic
              This is My Ride!
              !Visit and enjoy!

              Comment


              • Da.., dar cum mai intrii in masina?! Spargand un geam sau deformand usa ?
                My turbo lag, give your MPI, a chance

                Comment


                • In Logan intri si fara sa spargi butucul / geamul sau fortand usa. Am testat cu masina mea. Pot sa o las si descuiata ca oricum n-au ce-mi fura din ea la cat de dezamagit am ramas.
                  4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                  Comment


                  • Buna intrebare ... dar eu din cate stiu s-au inventat metodele de descuiere fara cheie ... alea nu sunt bune? Sau ...
                    Adica, mai pe romaneste folosind telecomanda ...

                    By phone ... using Tapatalk and Samsung S5!
                    sigpic
                    This is My Ride!
                    !Visit and enjoy!

                    Comment


                    • Nu te contrazic... dar cand ramai fara curent la masina sau fara baterie la telecomanda ce faci? Ii cati ca la cobra?
                      My turbo lag, give your MPI, a chance

                      Comment


                      • Cred ca poti intra in ea prin portbagaj cumva. Daca nu ai clean )
                        Intre timp am achizitionat un set de boxe ovale hertz dieci dcx 690.3. Acum avem set complet
                        Daca ma poate ajuta cu cineva detalii legate de montaj, as fi recunoscator. Inele de centrare am vazut ca sunt de mai multe gorsimi si nu stiu ce as putea alege sa se aseze bine.
                        Attached Files
                        MY CLA

                        Comment


                        • Am montat boxele. Cu ceva batai de cap. Multumesc celor care m-au ajutat cu sfaturi pe privat si pe care i-am stresat. O poza facuta rapid.
                          Attached Files
                          MY CLA

                          Comment


                          • Am luat o pauza de la modificari momentan. Ma gandesc serios sa mai cumpar o masina si sa o fac pe asta stock. Eventual tot un logan prestige albastru mineral, pe care sa trec toate modificarile si sa il pun pe gpl.
                            Sau o alta marca . Caz in care se vor scoate toate modificarile la vanzare. Ramane de vazut.
                            MY CLA

                            Comment


                            • arata foarte bine. dar de ce vrei alta ? te-a omorat consumul ?

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google