PrEsTiGe 1.6 16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu neaparat. Dar am ceva probleme cu vopseaua. Am ars-o cu o spuma activa. Si plafonul, capota si portabgajul sunt praf. S-au matuit. ( acolo a stat solutia, in rest s-a scurs)
    Si as vrea sa le-o las pe asta parintiilor si sa iau alta albastru mineral si sa mut totul pe ea. Ca ar fi pacat sa o fac stock si sa le vand. ( As pierde mai mult de jumate din cat am bagat in ea)
    MY CLA

    Comment


    • frumoasa masinuta! insa pozele 1, 2, 3, si 5 au o incadrare cam deficitara avand in vedere ca vrei sa scoti in evidenta masina si nu coltul murdar al cladirii, gratiile sau tunelul.
      Computer, did we bring batteries?... Computer?...

      Comment


      • tocmai ca e un stil des folosit. ambientul subliniaza frumusetea masinii.

        Comment


        • Va multumesc pentru aprecieri! Cu pozele s-a ocupat dl fotograf, el a zis sa facem acolo )
          Intre timp m-am inscris la un concurs organziat de Yacco Racing . Daca doriti sa ma sustineti o puteti face cu un like pe linkul acesta. >CLICK< Multumesc!
          MY CLA

          Comment


          • Salutare! A avut cineva tangente cu motorul 1.5 dci 110 cp de pe renault megane? Euro 4. Este fiabil? Am gasit un megane din 2007 cu acest motor si ma bate gandu serios sa il cumpar. Multumesc!
            MY CLA

            Comment


            • Salut, nu este cumva euro 5 ? Adica acelasi motor care este si pe Duster.
              Am in familie un Duster 1.5 110. De la 80.000 km e la noi, acum are 160.000. Nu am avut nici o problema cu el, ulei + filtre, si in rest talpa.

              Comment


              • Este din noiembrie 2007, deci euro 4.
                MY CLA

                Comment


                • motoarele E4 au fost cele mai bune. singura problema a unui motor de 110 cp de care am auzit de un mecanic, baiat pasionat, e ca ar fi prea comprimat.
                  adica lucreaza la presiuni prea mari ca sa scoata 110 cai din 1,5.
                  cica de aceea s-ar auzi si injectoarele putin mai strident, si asta ar influenta fiabilitatea.

                  Comment


                  • Uita de motorina, ia un benzinar intretinut si pune-i gaz.
                    Din punctul meu de vedere motorina merita doar cand cari greutate, nici macar la turisme care fac multi km nu e mai rentabil decat cu gpl.
                    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                    Comment


                    • Sa va prezit noul membru al familiei! Este un megane privilege din nov 2007, 1.5 105 cp. De astazi are si numere noi!
                      Attached Files
                      MY CLA

                      Comment


                      • Care i diferenta vs logan? ptr mine este zero...

                        Comment


                        • Totusi are 9 ani!fara evenimente neplacute!

                          Comment


                          • Multumesc! Este cu 5 luni mai tanara ca loganul si cu multi km mai batrana )
                            Diferentele sunt destul de mari: Consum mic, interior mult mai confortabil si mai frumos, siguranta, stabilitate si multe dotari in plus. In ideea ca ambele sunt cu tot ce se punea in momentul ala pe fiecare model in parte. ( Full) Dar oricum meganul a costat dublu atunci, deci se justifica toate plusurile alea.
                            Pentru mine tot CLA-ul ramane no1 intre cele 2.
                            Attached Files
                            Last edited by PRESTIGE; 25 December 2016, 14:32.
                            MY CLA

                            Comment


                            • Normal ca are consum mai mic, ca e 1.5dci nu 1.6 16v
                              Sa o folosesti sanatos.
                              O lasi asa stock ? Poti sa faci ceva frumos cu ea:
                              -jante
                              -folie
                              -sa vopsesti bandourile in culoarea caroseriei
                              -spoilerul fata sa il pui de pe Megane RS

                              Comment


                              • Multumesc! Mare lucru deocamdata nu vreau sa ii fac.
                                Jante deocamdata nu ii iau, pe vara are de 16 originale si arata foarte bine, bandourile vreau sa le vopsesc curand in culoarea caroseriei si si folie ma bate gandu sa ii pun.
                                P.S Stiti pe cienva care vinde piese de megane 2 la un pret bun? Am nevoie de o maciulie si de cateva accesorii. Ma gandeam la o grila sport.
                                MY CLA

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google