Bv 55 wss

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Before....
    Attached Files
    http://www.loganclub.ro/forum/bv_55_wss-t42524p10.html

    Comment


    • Și after?! Elementele cu probleme înlocuite.. nu cârpite, ar trebui
      Suspectă zona unde și-a dat duhul ușa.. n-am mai întâlnit
      My turbo lag, give your MPI, a chance

      Comment


      • Verifica si pe interior la portiera, este efectul apei ce se scurge de pe geam in interior si iese afara pe gaura de scurgere. S-a infiltrat apa intre table, daca nu vinzi masina, sch portiera , de data asta izoleaza bine in interior zona aia pt preventie, alta solutie nu exista.

        Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
        Last edited by Oti; 15 October 2015, 09:24.
        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

        Comment


        • ... si... "after"

          + desprăfuit saboți
          Attached Files
          http://www.loganclub.ro/forum/bv_55_wss-t42524p10.html

          Comment


          • @andrei_mircea - am întâlnit la multe logan-uri acea problemă cu rugina în acel loc la uşa dreapta spate, maşina are 245.000 din care aproximativ 100.000 km iarna... adică exact pe partea unde se adună antiderapantul care este aruncat pe străzi. Cam aceasta ar fi explicația. Alta n-am.

            @Oti - treaba care a fost făcută e ok pentru moment. Maşina nu aş vinde-o chiar dacă mi-aş lua alta. Sper să nu fiu vreodată nevoit s-o vând. ;)
            Last edited by dani55wss; 16 October 2015, 00:15. Reason: Automerged Doublepost
            http://www.loganclub.ro/forum/bv_55_wss-t42524p10.html

            Comment


            • Daca este facuta cum trebuie, o firma bazata da garantie coroziune 5 ani, ar trebui sa rugineasca pe langa si acolo unde au lucrat sa ramana vopseaua alba. Sper sa fii norocos, sa ai dreptate si rugina sa fie pe exterior. Bafta.

              Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

              Comment


              • nu stiu, nu mi se pare prea profi reparatia... ar fi mers revopsita toata aripa ca sa fie uniforma vopseaua peste tot. in plus nici nu pare ca ar fi fost data la pistol, are o gramada de ”denivelari”, nu e uniforma. poate nu ar strica sa-ti pui acele protectii, lopeti sau cum naiba le spune in fata pragurilor si in spate la bara spate, asa nu mai sare nimic, se opreste in acele protectii

                p.s

                pragul vad ca a ramas nerezolvat, tot are vopsea sarita
                Last edited by cristi....; 17 October 2015, 00:47.

                Comment


                • Acele denivelări sunt făcute intenționat, se cheamă textură şi este asemănătoare cu partea de sub prag. Eu am cerut aşa în speranța că poate este mai rezistentă decât vopseaua normală. Nu s-a vrut a fi ceva profi, mai degrabă ceva de buget, maşina nefiind una de showroom. Pragurile urmează + capota. Apărătoti la roți nu pun că arată ca dracu
                  http://www.loganclub.ro/forum/bv_55_wss-t42524p10.html

                  Comment


                  • 245.600 km

                    - schimbat cauciucuri de iarnă + jante noi
                    - vopsit stâlpi interiori față
                    Attached Files
                    http://www.loganclub.ro/forum/bv_55_wss-t42524p10.html

                    Comment


                    • Unde sunt fabricate cauciucurile de iarnă?
                      Te întreb, întrucât nu am mai auzit până acum de marca aceasta, Viking...

                      Comment


                      • uite aici...
                        Viking Tyres reviews and ratings. Read unbias reviews and roadtests of Viking tyres

                        Comment


                        • Din câte am citit Viking este o anvelopă de buget a mărcii Continental.
                          @B997NDL: Mulţumesc pentru link.

                          Comment


                          • cu placere. cam toate brandurile de pe piata apartin de fapt la vreo 4-5 companii.

                            Comment


                            • in norvegia cred ca sunt facute. oricum eu sunt f multumit de astea de vara, le-am luat la recomandarea unui amic care avea de iarna. norvegienii mi se par un popor mult mai serios decat nemtii.. de fapt cred ca continentalu ar trebui sa se simta onorat ca lucreaza cu nordicii, nu invers

                              arata bine stalpii de la parbriz vopsiti in negru




                              Afla ultimele noutati despre anvelope vara, anvelope iarna sau anvelope all season, teste de anvelope realizate de profesionisti auto.


                              sta mai bine decat multe marci de renumevehiculate pe aici, a4, dunlop 4d etc
                              Last edited by cristi....; 21 October 2015, 12:38.

                              Comment


                              • În zilele noastre, din păcate, bugetele de Marketing sunt cele care fac în primul rând "diferenţa".

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google