BGy - My Ride :x -B191BGY-

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • BGy - My Ride :x -B191BGY-

    Nu prea ma pricep sa scriu povesti dar am sa ma straduiesc pentru voi sa fac asta.

    Totul a inceput acum 1 an de zile cand ma saturasem de condus Matiz-ul mamei si uite asa am pus ban pe ban si am strans si eu pentru un logan decent.
    Multi dintre voi ma stiti de pe forum, initial am vrut sa imi iau un logan nou, dar nu mi-am mai permis cand a intrat pe piata varianta Story , cu aer conditionat pe gat, pretul s-a facut peste bugetul meu.

    Si uite asa am ajuns sa caut diverse anunturi cu vanzari de masini, am cautat cred vreo 2 luni , am fost am vazut multe masini dar niciuna pe gustul meu.
    Si din vorba in vorba cand imi pierdusem orice speranta am aflat de la un vecin de-al meu, ca un alt vecin pe care il cunosteam isi vinde masina care o stiam foarte bine.

    Si asa a intrat aceasta masina pe poarta gradini mele (din fata blocului).

    Este vorba despre un Prestige 1.6 16v , nascut in decembrie 2006 (nu mai rezista si el o luna sa fie 2007)

    Eu am luat-o cu 74.015 km pe bord, masina o stiam foarte bine de cand am luat-o , fara accidente, toate reviziile la zi , masina intretinuta foarte bine. Chiar m-am bucurat.

    Din lipsa fondurilor inca nu am pus nimic pe ea (stiti cum e cu inscrierea, asigurare), doar cum a venit ea, exceptand un radio cd sony xplod.
    Si un odorizant California Scents ( )

    Pe viitor vreau urmatoarele modificari:
    - Folie geamuri spate si luneta
    - Boxe mai decente fata spate (sistem sper)
    - Chiptuning
    - Badboy
    - Bixenon cu lupe
    - Modificare lumini bord


    Astea anul asta sper cat mai curand...
    Astept parerile voastre...
    Attached Files
    57
    Imi place.
    96.49%
    55
    Nu imi place.
    0.00%
    0
    E urata !
    3.51%
    2

    The poll is expired.

    Last edited by bGy; 4 June 2012, 16:38.
    sigpic

  • #2
    Cea mai potrivita culoare pentru Logan, parerea mea, arata super masina, ingrijita din cate observ, sa o stapanesti sanatos si te-ai orientat foarte bine . La fel am patit si eu, dupa 3 incercari de a lua un Golf 4 sau o Skoda Octavia second-hand si in ambele 3 era sa-mi iau teapa m-am suparat si mi-am luat Logan nou, din fabrica ca sa scap de orice problema .

    Comment


    • #3
      frumoasa masina...ca a mea sa o stapanesti sanatos!!!
      MY CLA

      Comment


      • #4
        Multumesc mult baieti , si mie imi place culoarea neox1x
        sigpic

        Comment


        • #5
          La cum arata vopseaua/caroseria din poze, se vede ca a fost bine ingrijita si sper sa continui si tu la fel......e bine ca ai si un loc de parcare care sa o fereasca de asa zisi "baietii de cartier" care se tot rezeama pe masini:|....

          Ce sa iti mai zic, decat multii km fara probleme si bani de benzina !!

          Comment


          • #6
            bravo, bravo BgY !!! Foarte buna alegerea, 16v rulez, consum decent, performante bune si usor de intretinut !!! Spor la modificarile pe cere ti le-ai propus !!! Respect !!!
            sigpic
            The MVP

            Comment


            • #7
              Bun venit la My Ride !
              S-o plimbi sanatos ! Arata excelent, motorizarea cea mai buna... si o mica sugestie - fa-i cadou niste arcuri sport ca ''plange'' dupa ele !
              Drumuri bune !
              http://www.loganclub.ro/forum/bv_55_wss-t42524p10.html

              Comment


              • #8
                masina nu arata rau.....numai sa nu ai belele in trafic si evenimente neplacute!
                daca esti puternic si ai vointa le rezovi pe toate

                Comment


                • #9
                  Ai strans ceva bani la varsta asta, ai avut vointa, nu ca altii, prima mie de euro gata ne luam cazanel. Sa ai noroc de ea si sa ne dam ca altfel nu se poate)) (joke).
                  4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                  Comment


                  • #10
                    multumesc mult de tot baieti pentru comentariile voastre....da am pus ban pe ban dar m'am si abtinut de la multe pentru masinuta asta
                    trebuie acum de curand sa schimb si placutele si discurile...

                    In legatura cu arcurile sport din pacate nu o sa pot opta pt un astfel de accesoriu la masina pentru ca saptamanal am un drum in judetul giurgiu la tara si un drum pe 2 ulite neasfaltate si extrem de proaste...
                    Chiar mi'as dori niste arcuri, dar poate la anu niste eibach....
                    Momentan prima dintre actiuni o sa fie schimbarea discurilor si placutelor de frana...
                    Va multumesc inca o data baieti si abea astept sa ne vedem la intalniri :d
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      frumoasa masina, 16v power )) ... sa o stapanesti sanatos !
                      Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                      Comment


                      • #12
                        Salut..foarte frumoasa masina si culoarea..sa o stapanesti sanatos.

                        Comment


                        • #13
                          fumoasa masina si la cati mai multi km fara probleme,se vede ca ti la masina e bine intretinuta,bafta la ce ti-ai propus.

                          Comment


                          • #14
                            Salut Frumoasa masina si drumurii bune
                            Prea multii prostii pentru o tara asa mica

                            Comment


                            • #15
                              Acum mai am doar de asteptat sa fac bani sa incep sa fac ce mi-am propus , sa ma duc si la intalniri sa imi iau si eu niste stickere logan club ca sa intru legal in aceasta familie
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google