TM - 53 - EDY - Golanul Meu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    @fRs - cred ca tie ti-ar trebui un Diesel. Am inteles ca astea de pe noul Logan sunt reusite...

    Comment


    • #62
      La numărul de kilometri pe care îi face cu maşina, un Diesel i s-ar potrivi mănuşă colegului nostru.

      Comment


      • #63
        @prometheus: Dupa cum am spus,nu am umblat la motor deloc,daca se va duce ceva,voi scrie aici ce si cum,cat despre ulei,spre surprinderea mea,nu papa

        @daniel895cfr: Probabil ca sunt reusite,dar pe diesel nu pot pune gpl.

        @Ampt: Eu prefer benzinarul din simplu fapt ca ii pot pune gpl,si e o mare diferenta intre pretul motorinei si a gpl-ului care se simte,mai ales la drumuri lungi

        Comment


        • #64
          @fRs: Un diesel haleste cam 5 % mers cu 120,si oras schimbat pe la 3000 - 3200 rpm,un 1.4 cu gpl i-a cam 8 - 9 %.
          Cat te-a costat vopsitul ?
          Prea multii prostii pentru o tara asa mica

          Comment


          • #65
            Crede-ma ca nu haleste atat.In oras e adevarat ca papa mai mult,dar in afara,e ok.Vopsitul parca a fost 2500 de lei cu tot cu cuptor

            Comment


            • #66
              Originally posted by Capucino :> View Post
              @fRs: Un diesel haleste cam 5 % mers cu 120,si oras schimbat pe la 3000 - 3200 rpm,
              ce vrei sa spui ?! ca ia 5l/100km in oras ?! dar 7,3 ce are ? nici in buzau nu ia atat daca schimbi la 3000-3200. la stilul asta de mers cred ca mi-ar lua 8-8,5 /100 km.
              Last edited by B997NDL; 7 June 2014, 18:32.

              Comment


              • #67
                @B997NDL: Sigur ca ar lua atat.A mea consuma undeva la 10% prin oras,si pe afara,incarcata,viteze de maxim 120 130 undeva la 6, hai un 7 %.

                Comment


                • #68
                  @B997NDL : Cam pe acolo am consumu la diesel,ori ce as face .
                  Prea multii prostii pentru o tara asa mica

                  Comment


                  • #69
                    unde "pe acolo" ?! ca tot nu inteleg. tu spui ca iti ia 5 litri/100 km in oras, in conditiile in care schimbi la 3000-3200 ?! e defect computerul de bord.
                    sau a scos dacia o masina hibrid.

                    Comment


                    • #70
                      Mie imi ia intre 6-7% schimbat intre 2500-3500 in oras,numai daca mergi cu a patra la 50 ora poate ia 5%.

                      Comment


                      • #71
                        @Capucino: Daca tie iti ia 5 % in oras cu schimbari la 3200 de rpm,in afara cat iti ia? 2-3 %?In cazu asta imi iau si eu diesel )

                        Comment


                        • #72
                          Stai liniştit că nu îi consumă atât, chiar dacă este Diesel.

                          Comment


                          • #73
                            Stiu ca nu ii consuma atat.

                            Comment


                            • #74
                              Deci,o sa caut pe la dezmembrarii si un CB )
                              Prea multii prostii pentru o tara asa mica

                              Comment


                              • #75
                                Pai ar trebuii,crede-ma ca nu are cum sa-ti consume atat in oras.In afara te cred ca iti ia 5 %,dar in oras,e prea de tot.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google