Gj 60 vdm

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • In prezent masina are ~77.000. Tot ce am schimbat la ea a fost din reprezentanta..
    Acel capac l-am gasit sub masina iar ce se vede pe rola sunt fasii din curea.
    sigpic
    !

    Comment


    • In primul rand Sarbatori fericite tuturor! Sa va aduca mosulica numai bine .
      In al doilea rand, cioara a facut revizia de 80.000, in prezent are 81. Nu a mai facut asa multi km deoarece vreo jumate de luna a stat cuminte in garaj + cateva iesiri minore .
      In urma cu ceva vreme i-am facut reglajul tachetilor deoarece avea un mers neregulat, iar acum i-am facut si un reglaj al instalatiei Gpl deoarece mi se oprea cand se facea trecerea pe gaz, plus ca nu prea mai mergea "calumea" sa zic asa .
      La revizie nici o problema, am schimbat doar filtrele(inclusiv cele de gpl) si uleiul. Mecanic sta bine, dupa 80.000 nu am avut ce sa schimb, nu pot sa fiu decat foarte multumit .
      Totusi la revizie am renuntat la:
      -filtrul de polen, era 70 lei + tva (absurd!!!) l-am achizitionat ulterior si l-am schimbat eu. Cost ~25 lei
      -un bec ars de la climatizare, era 50 lei, l-am schimbat eu, cost 2.5 lei
      -placutele de frana, imi cereau 260 lei, dar o sa le schimb eu in ianuarie
      In rest toate bune, este pregatita de iarna.
      Mai pun o poza doua maine dupa masa cand ajung acasa, deoarece de Craciun cum sa iti petreci timpul mai bine decat la servici
      Toata stima si bafta tuturor !
      sigpic
      !

      Comment


      • Craciun Fericit si tie ! Mult succes in continuare cu masina si iti doresc sa nu mai ai incidente cu ea , cat despre preturile reperelor din reprezentante , te lasa mut , in ritmul asta , nu va mai calca nimeni pe acolo .... Sarbatori Fericite !!!!

        Comment


        • Ai perfecta dreptate, dar in Targu Jiu de ex. de abia am facut programare deoarece aveau o multime de clienti, am ramas uimit cati apeleaza la reprezentanta chiar si pentru un lucru minor, de ex completare lichid spalare parbriz ! Nu glumesc,acum o luna sau mai bine, au venit doi soti cu un ambition ph1 pentru a completa cu lichid, spunand ca ei nu au umblat niciodata sub capota. Rezultat: au fost usurati de peste 50 lei. Eram acolo cu un prieten si ne-a bufnit rasul, acum daca s-au suparat asta e . Chiar nu glumesc!
          Eu i-am "vizitat" pentru a nu pierde garantia si bine am facut, nici nu mai stiu de cate ori am apelat la ea , din fericire nu pentru lucruri grave, patania cu acea curea a fost cea mai urata sa zic asa, restul vopsea sarita, un actuator la usa defect si am omis sa spun ca am schimbat si contactul pe garantie deoarece facea figuri si uneori se bloca, hmmm si am uitat si de volan ;)

          Stima!
          sigpic
          !

          Comment


          • ÃŽnseamnă că dacă tragi linie, banii cheltuiţi în reprezentanţă pentru reviziile efectuate s-au scos cu vârf şi îndesat, datorită schimbărilor pe garanţie ale diverselor repere de care ai pomenit mai sus, schimbări pentru care nu ai scos din buzunar niciun leu.

            Comment


            • Intradevar domnu' Ampt, A meritat . Sunt multumit atat de masina cat si de garantie .
              Foarte multumit sunt si de instalatia Gpl montata in reprezentanta inca de la 8000 de km ai masinii, si nu am pierdut garantia, tin minte ca m-a contrazis intr-un mod mai zeflemitor un anume 'einstein' al forumului .
              Stima.
              sigpic
              !

              Comment


              • Dupa ~84.000 km sosise si vremea placutelor de frana, asa ca am achizitionat de la userul Planetara, caruia ii multumesc , un set de placute de origine. In rest toate bune si frumoase, pana la 100.000 km sper ca cioara nu va mai cere nici un banut .
                Mai jos poze cu placutele care au rezistat eroic , si cu cioara neagra neagra .
                Attached Files
                Last edited by vdmihai; 2 February 2015, 12:30.
                sigpic
                !

                Comment


                • Valeuuu...cat te-au tinut placutele!
                  Hai sa le franezi sanatos si sa te tina tot atat de mult!

                  Comment


                  • Multumesc .
                    Am uitat sa spun ca i-am montat si cotiera si am pus module cu leduri sub bord si sub scaune.
                    De cotiera sunt foarte multumit, o am de vreo 3 luni, fara probleme.

                    Attached Files
                    sigpic
                    !

                    Comment


                    • Pe cat de frumoasa este la exterior, pe atat de urata este la interior cu husele alea de 3 lei. Arunca, bre, carpele alea si lasa prostiile!

                      L.E. Altii dau bani sa-si schimbe tapiseria cu una din aia cum ai tu (black line edition) iar tu ai dat bani sa acoperi tot spectacolul.
                      Last edited by vitriol; 3 February 2015, 20:47.
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • Am inteles green boss . O sa le dau jos cand se termina sezonul asta rece cu ploi si ninsori . Am zis sa le protejez putin, dar o sa dispara .
                        Drumuri bune
                        sigpic
                        !

                        Comment


                        • Batranului passat i-a crapat bateria si acum sunt in cautari. Ce parere aveti de asta: http://www.autowebshop.ro/p/14164/ac...borna-normala/ ? Pare o oferta buna .
                          Intre timp la cioara iar s-a exfoliat vopseaua de pe aripile spate , iar o sa fac mare gura la service . Aa si i-am schimbat folia de pe fata cu una mai deschisa

                          Si daca tot a venit passat-ul in discutie, pot sa spun ca din punct de vedere mecanic e rezolvat ,cu ceva timp in urma au fost schimbate discurile si placutele (fata-spate), debitmetru, intercooler, distributia, iar mai recent toateeeee bratele afurisite de pe fata, capete de bara, etc. Am luat un kit complet .
                          In primavara urmeaza o vopsire totala si ceva maruntisuri la interior . Face 15 ani si din pacate trebuie sa recunosc, ca este deasupra mult iubitelor noastre Loganele cam in toate privintele
                          Last edited by vdmihai; 20 February 2015, 21:57. Reason: Automerged Doublepost
                          sigpic
                          !

                          Comment


                          • Originally posted by vdmihai View Post
                            Intre timp la cioara iar s-a exfoliat vopseaua de pe aripile spate , iar o sa fac mare gura la service . Aa si i-am schimbat folia de pe fata cu una mai deschisa
                            Am dat comanda pentru bateria de mai sus
                            Attached Files
                            Last edited by vdmihai; 23 February 2015, 16:48.
                            sigpic
                            !

                            Comment


                            • Cum naiba de voua va sare vopseaua acolo ?! Mie in 9 ani nu mi-a sarit. Abia vara trecuta i-am pus folie de protectie acolo...
                              My turbo lag, give your MPI, a chance

                              Comment


                              • Nu am idee, vopseaua sigur e mai proasta, nici eu nu am avut probleme cu cea veche.
                                Poate si rulajul mare. Dupa vopsire o sa ii aplic si eu acele folii pentru protectie
                                sigpic
                                !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google