Noul Logan Ambiance 1.2 MPI 16v Bej Metalizat

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    are, se vede in poze!
    ... restu' e logan

    Comment


    • #32
      da are una in stinga si una in dreapta

      Comment


      • #33
        Originally posted by mocanuba View Post
        felicitari inca o data pentru masina si pentru alegerea facuta ( Logan in detrimentul unui SH ). Legat de diesel daca mergi cumpatat cu masina poti sa scoti lejer un consum de 6-7 % mixt. Mie la ultimul plin facut mia scos un consum de 5.5% dar mers mai mult in exterior. Si oricum la diesel intretinerea e mai scumpa etc.
        Salut,
        Asa de putin consuma?
        Sunt si eu cu ochii pe o varianta d-asta 1.2, dar nu prea aveam incredere in consum, mi-e sa nu manace pre mult..

        Comment


        • #34
          Nu mananca mult daca nu te dai la ea,sa zicem mers pana in 110 km/h. Asa iese si la limuzina mea..mers cu +/-100km/h
          Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

          Comment


          • #35
            Salutare.
            Initial si eu nu credeam ce scrie in carte, dar acum dupa 2000 KM consumul este cam acelasi cu ce scrie in carte la mine.
            Eu cei drept nu am depasit mai mult de 3500 r/min si 120 km/h.
            Daca mergi normal consumul mediu iese la 6%.

            Comment


            • #36
              Originally posted by mocanuba View Post
              felicitari inca o data pentru masina si pentru alegerea facuta ( Logan in detrimentul unui SH ). Legat de diesel daca mergi cumpatat cu masina poti sa scoti lejer un consum de 6-7 % mixt. Mie la ultimul plin facut mia scos un consum de 5.5% dar mers mai mult in exterior. Si oricum la diesel intretinerea e mai scumpa etc.

              7%mixt am eu cu logan 1.6. la el n-are voie sa sara de 6.

              Comment


              • #37
                salutare din nou,
                Am inteles, consum pana in 6%, e clar ca la varianta asta de motorizare am sa ma opresc sieu....
                Ma mai intereseaza un aspect, eu vad ca la tine in bord ai si Computer Bord pe echipare Ambiance?? Adica poti sa vezi consumul instant? Din ce am vazut eu pe site Dacia parca CB este doar la varianta Laureate...
                Mci

                Comment


                • #38
                  Computer Bord toate versiunile au doar ca sunt limitate optiunile(o chestie de marketing).
                  la mine nu pot vedea consumul instantaneu.

                  Comment


                  • #39
                    instantaneul l-au scos cred de prin 2007.Se speria romanul cand accelera si vedea 25%
                    Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                    Comment


                    • #40
                      la 1.5dci - 90CP BC-ul arata consumul instant

                      Comment


                      • #41
                        Frumos loganelul,sunt curios cat tine tabla la ele?a mea dupa 5 ani deja am mici pete de rugina pe usi in interior.

                        Comment


                        • #42
                          Lasa ca e bine. Mai mergi vreo 5 cu alte mici pete si faci 10 ani. Eu zic ca e bine. Cateva pete de rugina nu ne opresc sa exploatam masina. Si eu am fost asa mai pretentios, insa cand vad saptamanal cate o noua /mica stergere a spoilerelor mi s-a acrit de bibileala. Am grija de ea, o spal, merg decent cu ea, insa chiar nu mai pun la suflet orice cacareaza. Tara e plina de retarzi care nu stiu sa conduca, e plina de oameni semianalfabeti si plina de patroni care isi bat joc de angajati si clienti. Asa ca Dacia ne mai da cadou si una doua pete, mergem inainte. Asta e si scopul lor, sa nu mai avem atatea pretentii. Da-le la fraieri cat mai multa rugina si pana la urma nu-ti mai pasa.

                          Comment


                          • #43
                            Consola Plastic langa frana de mana

                            Am o intrebare pentru cei care aveti Logan Ambiance. Tocmai ce a ajuns al meu de 3 zile si am constatat cu surpriza cand sa montez cotiera ca nu am pe ce . Mai exact nu am consola de plastic in jurul franei de mana. Asa e si la voi? Sa stiu sa nu ma duc repede la dealer... poate asa e 'normal'

                            Comment


                            • #44
                              Asa e la ambiance pe noul Logan...

                              Comment


                              • #45
                                ... ce tiganie... poate pune cineva o poza ... sunt tare curioas cum arata zona de la frana de mana fara consola.

                                Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                                sigpic
                                This is My Ride!
                                !Visit and enjoy!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google