Nt 06 Lxe

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • da-ti peste gura.......am dat jos "aparatorile" de vant....
    Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

    Comment


    • Astazi, cu toate ca sun afara -8 grade....si am inghetat...am reusit a duce la bun sfarsit unul din tutorialurile facute de streulea.
      Mi s-a pus mie pata acuma...asta e, daca nu mai am rabdare pana la vara. Oricum....la vara trebuie sa umblu neaparat la grila de aer de sub stergatoare, deoarece gasesc "cadouri" de la rozatoare.

      LAter edit- acum am vazut ca intrun an am facut 17 mii si ceva de km. Se cunoaste criza.....ehee, la inceput, faceam 15 mii la fiecare 6 luni...acu.....dar vin ele si acele vremuri inapoi.
      Last edited by cristi3775; 8 January 2013, 17:38.
      Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

      Comment


      • ai ajuns la nivelul meu de kilometri si eu undeva in jurul lui 15 mii fac pe an. Cand aveam fosta Dacia eram la kilometri care ii faceai si tu inainte de criza. Ai garaj la masina de au aparut rozatoarele?
        MY RYDE http://www.loganclub.ro/forum/zuzus_72_bmc-t44764.html

        Logan din Bicaz (Neamt)

        Comment


        • Garaj....da pt ele....ca era bun unu mie acum....
          Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

          Comment


          • Naspa de tine. Cel mai urat lucru sa roada fire,sa nu mai mearga masina,si sa nu ii dai de cap. Totusi eu nu am avut probleme de genu asta,si masina a stat in acea perioada intr-un mediu plin cu rozatoare!
            MY RYDE http://www.loganclub.ro/forum/zuzus_72_bmc-t44764.html

            Logan din Bicaz (Neamt)

            Comment


            • Ai vb cu tatatl tau despre vopsit?....
              Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

              Comment


              • am vorbit. In jur de 2500 de ron cu vopseaua lor,cu demontat,montat.Totul depinde de nuanta.
                MY RYDE http://www.loganclub.ro/forum/zuzus_72_bmc-t44764.html

                Logan din Bicaz (Neamt)

                Comment


                • Din cauza curiozitatii, si a faptului ca mi s-au cam infundat stropitorile de parbriz, am achizitionat de la evali_daniel un set de duze tip perdea de origine. Inainte de a le monta, am montat un filtru de benzina pe furtune, sub grila de plastic, astfel incat sa fie filtrata toata solutia de parbriz...fie ea apa, sau solutie vara/iarna, si pt a evita infundarea acestora.
                  Multumit de cum stropesc parbrizul, plus ca mi se pare, ca ar fi ceva mai mare presiune pe sprituitoare.........

                  PS; se acopera tot parbrizul cu lichid cu aceste sprituitaoare.
                  Attached Files
                  Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                  Comment


                  • cat de curand voi achizitiona si eu asa ceva, am auzit ca e diferenta de la cer la pamant. Cat au costat ale tale, ca am vazut preturi diferie pe la utilizatori. Pur si simplu le-ai pus la locul lor? Nu au necesitat ridicare pt a stropi mai bine?
                    Numai bine.
                    MY RYDE http://www.loganclub.ro/forum/zuzus_72_bmc-t44764.html

                    Logan din Bicaz (Neamt)

                    Comment


                    • 20 de lei fara transport. Doar au fost plug & play......Singura difererenta naspa,e ca daca bate vantul tare...se "muta" un pic directia jetului.....dar in rest....ok.
                      Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                      Comment


                      • cred ca acest lucru cu schimbarea directiei jetului e valabila la toate masinile cu aceasta dotare, nu numai la logan. Cu prima ocazie imi iau si eu asa cv. Multumesc de info.
                        Numai bine.
                        MY RYDE http://www.loganclub.ro/forum/zuzus_72_bmc-t44764.html

                        Logan din Bicaz (Neamt)

                        Comment


                        • Da. ACUMA sa mai dau o bomba.......ambreiajul meu e pe duca......freaca ceva pe acolo, si smunceste masina pe la 2000 tr.......asta e...am pus-o de-o cheltuiala nepravazuta.
                          Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                          Comment


                          • mie mi se pare putini km pentru ambreiaj, nu stiu ce sa zic.Stiu persoane care au peste 200k si nu au schimbat ambreiajul, dar na , conteaza si stilul de condus al fiecaruia. Numai bine si cheltuieli neprevazute cat mai putine, sau deloc.
                            MY RYDE http://www.loganclub.ro/forum/zuzus_72_bmc-t44764.html

                            Logan din Bicaz (Neamt)

                            Comment


                            • Cum am intrebat mai multe pareri, si vizitat ceva mesteri, am dus masina la niste baieti care au lucrat le reprezzentanta Dacia, si au mers in test cu masina, s-au dat cu parerea, si au inceput a desface pt a face constatarile de rigoare. Concluzia este ca planetarele sunt ok amandoua, ambreiajul este bun, dar partea nasola, e ca atunci cand au dat uleiul afara din cutie, a iesit si niste span.....concluzia e de la un angrenaj conic, principal, care cred ca are vreun dinte rupt ceva,sau macinat de smuncea masina numai in sarcina.
                              Asadar, cand am auzit cat costa o aseamean piesa (1800 ron) m-am lasat lehamite si am rugat baietii sa imi comande o cutie de logan sh....au gasit...si costa 900 ron fara transport.
                              Dupa calcule......ar trebui sa sar din cel putin 1500 ron pt toata treaba, ca masina sa fie functionala din nou. Problema mecanica, nu de conducator...asta e, se mai intampla si pe la case mai mari.
                              Mare noroc cu baietii din Arges, ca m-am uitat pe net, si nu prea gasesti cutii de logan 1.6 jh3 la dezmembrari. Multe de 1.4 si 1.5., iar cele 2-3 anunturi care au si 1.6, vor 1300 ron cutia.
                              Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                              Comment


                              • Cristi, eu zic sa cauti o cutie pe la noi in judet. Daca iei din Arges ai cele mai mari sanse sa-ti iei o teapa cat tine de mare. Crede-ma, am facut "afaceri" cu oameni din arges si 90 % din afaceristi sunt cu probleme...ca sa nu zic altfel.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google