Nt 06 Lxe

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • E prea ridicata de spate.

    Comment


    • Dar totusi pentru ce ai ridicat-o asa mult, cari cu ea ceva sau mergi pe drumuri forestiere?
      sigpic

      Comment


      • Gata, am trecut la stock.........Pot spune ca am avut o curiozitate, si mi-am satisfacut-o. Chiar daca era asa ridicata, o simteam mai fixa pe drum.
        Oricum, mai am un fix...deci acele bucse vor suferi modificari, si vor fi remontate inapoi pe masina, sa vedem cum se aseaza asa.

        Pt alte curiozitati...vreau sa ii mai pun aripi, si o coada .......
        Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

        Comment


        • Am modificat acele bucse, primite de la matheoo.......am luat din ele cam 23 de mm. Partea pe care se aseaza arcul, nu am mai lasat-o dreapta..ci am facut un pic conic....cam 3 mm din fata in spate..frezat.
          Remontat inapoi, nu mai sta asa cocotata, nu mai bat telescoapele cand sunt gol la hopuri......si se aseaza mai bine pe sosea. Cand le-am avut date jos, se hataia spatele, precum o barca....dar cu aceste busce...parca e ceva mai stabila....sigur e.
          Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

          Comment


          • Am un set de praguri ne puse pe masina la fel ca al tau .. daca te ajuta cu ceva da mi PM , ca eu ma tot impiedic de ele
            sigpic

            Comment


            • Si eu ce sa fac cu ele???? Ale mele sunt incastrate in masina, si tot astept sa la loveasca careva,sa le dau jos...de tot.
              Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

              Comment


              • SA anuntam un consum mixt si extraurban, facut in ultimile saptamani......dupa calculele mele....mi-a iesit 7.6.......6.8.....si extra....5.8 Nu am depasit 100km/h. Toate la calcul de 10l, facem cam 130- 150km....Acum am alimentat 17l, si am deja 250km parcursi. Cred ca mai pot face 10 km pana se aprinde becul.
                Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                Comment


                • bravo....si eu sunt in teste ...bineinteles mergand numai ca melcul....si am scos 7,3 in oras.

                  Comment


                  • revin cu ultimul consum....17l alimentat (la becu rosu)..parcurs 284 km (la bec rosu)...interior +exterior. Consum de 6l/100km.
                    Sper sa nu gresesc calculele.....17 / 2.8= 6.071litri.
                    Maine voi face un plin.......si sper sa circul 600km poate chiar 700km in mixt.
                    Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                    Comment


                    • salutare lume....si la multi ani, pe anul acesta.
                      Am revenit pe meleagurile noastre, dupa o absenta de 7 luni........
                      noutati pe la masina....cam putine......un modul DRL de la Streulea, si 140.000 km pe data de 1.01.2014. Duminica, voi pleca putin pe la bcuresti cu putina treaba..sper sa am timp, sa ajung si pe la o intalnire locala, a baietilor..
                      Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                      Comment


                      • intalnirile se fac vinerea seara si sambata la pranz.. asta ca sa nu fii dezamagit ca nu gasesti pe nimeni!
                        sigpic

                        Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                        Comment


                        • Mersi Cosmine.........sper sa stau pana atunci........
                          Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                          Comment


                          • Actualizare date

                            Cum de nu am mai postat de mult timp pe aici.......zilele acestea am facut 163 000 km.
                            Sincer, in afara de benzina si reviiziile normale, nu am mai reusit a face nimic pe la masina, pana azi. Cum de vineri mi-au furat capacele originale de pe masina, si datorita ultimului tutorial a lui streulea cu radiatorul electric, am zis sa ma pun pe treaba.
                            Achizitionat radiatorul de la dezmembrari, probat....montat fara a demonta bordul, asa cum mentionase Streulea. Cu ocazia asta, s-a facut ceva curatenie in acel locas......
                            Cum se va comporta .....ramane de vazut.
                            Attached Files
                            Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                            Comment


                            • ai facut si legaturile electrice?
                              Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

                              Comment


                              • Dap...dar am legat numai o singura rezistenta,,,cea de mijloc, deoarece e de putere mare fata de celelalte.
                                Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google