TM 89 DUL 1.6 16v

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • TM 89 DUL 1.6 16v

    Salutare. As vrea sa imi prezint si eu masina: Este un Logan 1.6 16v PH2 Prestige, achizitionat anul trecut in Mai. L-am cumparat Second hand de la Auto Europa. Kilometrii in bord: 24599, este din 2010. Pun si unele poze cu Imbunatatiri:
    - Plafoniera cu led-uri SMD
    - Jante Dezent de 15 inch
    - Cd-Player Pioneer X3500UI
    - Insonorizare cu Silent Coat si Fonomin
    - Vopsit etrieri

    Pe viitor as vrea sa imi achizitionez niste boxe mai calitative decat cele stoc, folie pe geamuri, si poate niste chedere in plus, ca sa nu se mai auda asa de tare vantul.
    Attached Files

  • #2
    Frumoasa si ingrijita masina, ai facut o treaba buna cu antifoanrea.
    Ceva pareri dupa antifonare?
    sigpic

    Comment


    • #3
      frumoasa masina, s-o stapanesti sanatos.
      ia zi-mi, dupa ce ai pus izolatia cu fonomin s-a mai asezat mocheta frumos, sau sta mai saltata?

      Comment


      • #4
        Originally posted by rudy_grf View Post
        Frumoasa si ingrijita masina, ai facut o treaba buna cu antifoanrea.
        Ceva pareri dupa antifonare?
        Pareri pozitive. Se aude mult mai incet vantul la 120 de km/h. La relantiu tot asa se aude, iar muzica suna mai bine, bass-ul e mai profund si nu distorsioneaza.

        Originally posted by Florin_KDF View Post
        frumoasa masina, s-o stapanesti sanatos.
        ia zi-mi, dupa ce ai pus izolatia cu fonomin s-a mai asezat mocheta frumos, sau sta mai saltata?
        Eu am avut norocul sa nu stea sus. Sta foarte bine, si este asezata la locul ei. Multumit de insonorizare, in schimb, am 2 centuri de pe spate care sunt blocate. Nu stiu ce s-a intamplat cu ele, dar merg 1 cm, si se blocheaza. Ce sfat imi dati? Ms
        Last edited by Dule; 26 September 2013, 13:11. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • #5
          La un moment dat acuzati o problema la marsarier...ati rezolvat ceva, era o problema reala sau era ceva legat de obisnuirea cu masina?

          Comment


          • #6
            Nu am rezolvat nimic. Tot asa face. Am sa merg prin noiembrie la revizie, si am sa le transmit. Nu intra tot timpul in marsarier. Nu stiu de ce, si ce are. Am rezolvat problema cu centurile. Multumesc Cristi Streulea.

            Comment


            • #7
              Cu marsarierul, ''asa face toate'', sau tie iti face tot timpul probleme?
              sigpic

              Comment


              • #8
                Originally posted by rudy_grf View Post
                Cu marsarierul, ''asa face toate'', sau tie iti face tot timpul probleme?
                nu tot timpul....rar, dar face si stii cumva jocul din schimbator se poate reduce? Eu il am pe cablu, varianta mai noua

                Comment


                • #9
                  La varianta asta mai noua nu stiu cum se poate reduce, la varianta care o am eu l-am redus cu bucsa minune de la Matheo.
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by rudy_grf View Post
                    Cu marsarierul, ''asa face toate'', sau tie iti face tot timpul probleme?
                    nu tot timpul....rar, dar face si stii cumva jocul din schimbator se poate reduce? Eu il am pe cablu, varianta mai noua

                    Comment


                    • #11
                      Cum v-ati scos semnul Dacia de pe grila, si cu ce ati completat? As vrea sa fac si eu aceasta operatiune. Nu as iesi mai ieftin daca mi-as comanda o grila noua cu 70 de lei, iar mai apoi sa tai din grila cumparata si sa completez unde este lipsa? Va multumesc

                      Comment


                      • #12
                        Ciao Dule,
                        Mi-ai facut "vedeta" surubelnita si rola ). Nu ai transpirat si spart capul degeaba....a iesit bine )

                        Comment


                        • #13
                          ) poi da... trebe sa se vada cu ce am muncit)

                          Comment


                          • #14
                            Saptamana trecuta am mai pus un cheder...cel de la usi. Diferenta nu este extrem de mare, dar se observa ca la viteza mai mare 110-120 nu se mai aude chiar asa de tare vantul. Sa speram ca o sa tina mult si bine.
                            Attached Files

                            Comment


                            • #15
                              salut , ai facut treaba buna cu izolarea dar era mai bn daca ii dadea si un strat de antifon din ala cauciucat si pe urma puneai materialul, dar nu e tarziu nici deacuma, si chederul ala care l-ai pus nu tine umezeala?

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google