Logan-ul Meu, 1.2MPi+GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan-ul Meu, 1.2MPi+GPL

    Desi sunt la al treilea Logan folosit ca masina de serviciu, abia acum m-am hotarat sa o si prezint aici.
    Este vorba de noul Logan, preluat de catre mine in luna septembrie si cu care am reusit sa parcurg abia 3500km.

    O poza:
    Attached Files
    Last edited by Niki; 26 October 2013, 19:46.

  • #2
    Salut,

    Ce consum mediu ai pe GPL?



    Uite, mai jos ai un link unde se explica foarte clar modalitatea corecta de inserare a imaginilor pe forum:
    Cum adaug poze pe forum
    Last edited by Niki; 26 October 2013, 19:48.
    If it ain't broke, don't fix it!

    Comment


    • #3
      Mersi pentru sfat.

      Referitor la consum, in oras papa cam 8-9%, cu un stil de condus destul de fasnet. La exterior insa......belea mare, consumul se situeaza intre 10-15%, majoritatea drumurilor mele fiind pe A2 si A3. Ce-i drept mediile de viteza nu scad niciodata sub 120km/h, date oferite de un sistem de monitorizare GPS destul de performant.
      Chiar astazi am reusit "performanta" parcurgerii a 190km cu 30 litri GPL.
      Last edited by RobertoDHV; 26 October 2013, 20:03.

      Comment


      • #4
        Se stie ca pe gpl papa mai mult....dar parca la tine s-a stabilit un nou "standard"
        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

        Comment


        • #5
          Uite o mostra:



          Scuzata sa-mi fie postarea, insa vad cu nu pot atasa pdf-uri.

          Comment


          • #6
            Originally posted by RobertoDHV View Post
            Mersi pentru sfat.

            Referitor la consum, in oras papa cam 8-9%, cu un stil de condus destul de fasnet. La exterior insa......belea mare, consumul se situeaza intre 10-15%, majoritatea drumurilor mele fiind pe A2 si A3. Ce-i drept mediile de viteza nu scad niciodata sub 120km/h, date oferite de un sistem de monitorizare GPS destul de performant.
            Chiar astazi am reusit "performanta" parcurgerii a 190km cu 30 litri GPL.
            In oras este bine, dar inafara mi se pare mult !

            Comment


            • #7
              Mda, se poate spune ca e un consum enorm insa sunt sigur ca rularea la niste viteze mai......normale l-ar duce undeva sub 10%, chiar si pe autostrada.
              Iata doua grafice de viteza dupa drumul de ieri, cu mentiunea ca atat la dus cat si la intoarcere am oprit in Cernavoda pentru a lua/lasa un coleg. Deasemenea la intoarcere am oprit cateva minute pentru un 3.14 + cafea. Traseul a fost Constanta-Bucuresti-Constanta, door to door.

              Dus:



              Intors:

              Last edited by RobertoDHV; 27 October 2013, 10:45.

              Comment


              • #8
                cu motorul ala de 1.2 si gpl pe el 160 nu s-a incins masina ... pfff.. nu de alta dar as vrea sa-mi achizionez si eu un logan 1.2 si sa-i pun eu gpl

                Comment


                • #9
                  Ia-l linistit, oricum nu vei avea unde sa-l alergi in acest regim decat pe autostrada. Sunt la al treilea Logan, fara sa am absolut nici o problema majora.

                  Comment


                  • #10
                    pai nu ai vazut ca ai viteza medie 129km/h , mediu deci tu cand mergi real cu 130 pe ora in bord iti arata 140 , dar tu ca sa scoti 130/h mediu sigur mergeaicu 150 - 160 constant !!!

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by RobertoDHV View Post
                      Desi sunt la al treilea Logan folosit ca masina de serviciu, abia acum m-am hotarat sa o si prezint aici.
                      Este vorba de noul Logan, preluat de catre mine in luna septembrie si cu care am reusit sa parcurg abia 3500km.

                      O poza:

                      La Cristim se da combustibil nelimitat?

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google