Modificari Recomandate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Modificari Recomandate

    Salut, nu stiu daca am inceput bine activitatea pe forum ,dar..here we go!

    Detin un Loganel din 2011, blue-navy cu usoare modificari (poze cat de curand) :
    - ionizare geamuri + luneta
    - cotiera logan (modificata putin cu ajutorul unor prieteni - e mai cu gust acum)
    - leduri interioare
    - jante sport (acum e pe tabla , a venit iarna)
    + inca multe maruntisuri (subwoofer, led interior etc).

    Astept unele sfaturi si sugestii in legatura cu luminile de bord, eventual serigrafii mai elegante.

    Sunt nou in tema, dar cu vointa si buget )

    Spor tuturor.

  • #2
    Poti incepe prin a ne pune cateva poze cu masinuta ta, iar ideile si sugestiile vor veni pe parcurs.

    Bun venit pe forum!
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • #3
      O sa pun cat de curand Sa fac rost de un aparat mai de doamne ajuta si sa spal junioara, sa se priceapa ceva din poze

      Comment


      • #4
        O imbunatatire foarte utila si ieftina mi-i se pare sa mergi la lumar pe dorobantilor sa-ti puna folie protectoare pe faruri si prooectoare sa nu se matuiasca in timp. Daca faci drumuri lungi uita-te la threadurile cu insonorizare si modificare transmisie.

        Comment


        • #5
          si o sa insonorizezi si o sa fie o modificare doar psihica, dupa 2..3 zile nu mai e nicio diferenta. Cat despre transmisie, mai bine pune gpl sa simta ca economiseste ceva, nu din transmisie.

          Comment


          • #6
            @ L3on _rgby - Eu sunt de loc de langa Cluj Nu cred ca se matuiesc ele asa. Am in familie un Logan din 2007 , si daca e spalat, farurile sunt mai clare ca ale mele (probabil a facut diferenta si calitatea) . La insonorizare, ma bag probabil cand imi completez sistemul audio, deocamdata e in faza de trial. Oricum, Suzy a mea (ca asa o alint cand e ascultatoare) ,nu a vazut mai mult de 130 inca ) Iar eu am observat ca zgomotul in habitaclu la 100 km/h nu e asa de rau pe cum se spune.

            @ 08Melc - M-am gandit la gpl, ca poate as economisi putin , in timp. Aia e investitie majora, eu deocamdata ma pretez la chestii de estetica/functionalitate pt ca ma bate gandul sa iau un Duster.

            @ L3on - scuze, acum am vazut ca esti din Cj Am fost la Llumar cand vroiam sa imi pun folie, o sa trec luni pe acolo ca sa ma informez totusi cu folia pt faruri, m-am documentat acum putin pe net si vad ca e utila, intr-o oarecare masura.

            Multumesc amandurora.
            Last edited by 30_VLD; 29 November 2013, 16:33.

            Comment


            • #7
              De unde de lqnga cj? Poate ne vedem la un vin fiert cu masinile. Eu sunt in curs de angajare a soferului(face mandra scoala). Anul trecut am fost pe la lumar si cereau in jur de 100 lei parca.
              Last edited by L3on_rgby; 29 November 2013, 17:31.

              Comment


              • #8
                OFFTOPIC @ L3on - Ocna-Mures, dar saptamanal prin Cj cu treaba . Ehey, norocul tau ) A mea nu-i pasionata de masini , doar de cai ) A fost instructoare la Wonderland in Faget )

                Comment


                • #9
                  Tot cai au si masinile. Mai documenteaza-te de gpl. Iti recuperezi banii apoi. Eu acum vr sa trec de la 1.9dci la 1.2 gpl

                  Comment


                  • #10
                    Gasisem instalatie cu 500 euro in Italia, de calitate, zicea nenea ala.( Landi Renzo parca). Si tind sa am incredere, ca era unul dintre cele mai mari service-uri din zona respectiva, stateau Fiaturile sa puna GPL pe ele ca romanii la paine pe cartela pe vremea comunismului.

                    Oricum, eu asta o incadrez in schimbari radicale, iar momentan nu ma prea preocupa consumul , de care oricum sunt relativ multumit, nu conduc sportiv si incerc sa fiu cumpatat, iar masina ma rasplateste pe masura )

                    Comment


                    • #11
                      Mergi si prin it? Eu sunt langa bologna acum. Merg acasa de sarbatori doar. Depinde cati km faci. Iesi la aproape juma de pret cu gpl-ul. Pt mine nu e tot una 6 sau 12 euro la 100km.

                      Mergi si prin it? Eu sunt langa bologna. Eu vr sa trec la gpl,ca nu imi e tot una 6 sau 12euro la 100km.
                      Last edited by L3on_rgby; 30 November 2013, 02:17. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • #12
                        Da, mi-am dus veacul si pe acolo , in sud si la Milano Acolo am vazut un Logan fff elegant facut, si mi-a dat idee sa il fac si pe al meu, in limita posibilitatilor...Om trai si om vedea...zilele astea pun poze, poate asa se pot emite sugestii mai obiective.

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by 30_VLD View Post
                          - cotiera logan (modificata putin cu ajutorul unor prieteni - e mai cu gust acum)
                          si a uitat de poze...nici pe profil n-are asa ca....

                          ia detaliaza putin domnule, ce modificari ai adus cotierei? pentru ca ma cam bate gandul sa iau o pocnitoare dintr-aia de armsteer....
                          poate fur o idee...
                          Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google