Logan II PANA CORBULUI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tocmai ce ma terminat de revopsit etrierii cu vopseaua Foliatec.
    Rezultatul este unul pe masura ,vopseaua acopera bine si dupa a doua mana , eu am preferat sa dau 3 maini pentru o acoperire buna .
    In cutia cu vopsea sunt cca. 2 degete de vopsea ,am ramas perplex cand am desfacut-o si am vazut dar este suficient pentru 4 etreri plus ca se amesteca si cu intaritorul.
    Va sfatuiesc sa va cumparati doua seringi una pentru vopsea si alta pentru intaritor.Se amesteca in proportie de 3 la 1, eu am amestecat 15ml de vopsea cu 5 ml de intaritor pentru un etrier ,se aplica cu o pensula de mici dimensiuni.
    Attached Files
    Last edited by GFN; 12 July 2014, 19:25.
    Captain of the black pearl

    Comment


    • Frumos colegu, frumos!!! Am urmarit thread-ul cu atentie si ai lucrat curat si de calitate la al tau autohton !!! Am vazut ca ai poze cu ea la noi la depou la Pantelimon parca.... Esti la Alstom sau ca mine la Metrorex? Respect !!!

      STR8 =»»HTC =»» Forum Runner
      sigpic
      The MVP

      Comment


      • Multumesc.
        Eu lucrez la Alstom in depoul Pantelimon, ,ma mir ca nu ne-am intalnit pana acum.
        Numai bine.
        Captain of the black pearl

        Comment


        • Pai nu e zona mea aceea, eu sunt pe magistrala a II-a, poate la evenimentele organizate de sindicat, la campionatul de fotbal.... Eu sunt la L.T. . Respect ! ! !
          sigpic
          The MVP

          Comment


          • L.T. = linii de tragere?

            Comment


            • Eeeeee... Confidential :P ! ! !
              L.T. - Linii si Tunele (sectia care se ocupa cu intretinerea liniei, macazelor, rebrusmentelor, tunelelor, galeriilor, plafoanelor, constructiilor speciale, infiltratiilor si multe altele).
              Scuze de off topic. Multumesc.
              sigpic
              The MVP

              Comment


              • te-am vazut azi ,ai trecut pe langa mine te-am claxonat dar nimik..............ai plecat de la semfor la intersectie campia libertatii am trecut prin fata ta...
                Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                Comment


                • Salut.
                  Sincer sa fiu eram cu gandurile mele si nu eram atent ce era prin jur plus ca aveam si muzica cu volum mai ridicat.
                  Captain of the black pearl

                  Comment


                  • Aproape s-a finalizat deschiderea portbagajului din telecomanda alarmei, singura piesa care mai trebuie montata este tija de la motoras catre mecanismul de deschidere al portbagajului ,a ramas nemontata pentru ca am uitat-o acasa.
                    Cablul care alimenteaza actuatorul a fost tras pe langa cablajul masinii si asigurat cu bride de plastic iar pe traseul de la balamale portbagajului pana langa actuator a fost introdus in copexul deja existent pentru mai multa siguranta.
                    O sa mai fac o comanda de deschidere si dintr-un buton amplasat sub bord ca sa il pot deschide si fara telecomanda alarmei.
                    Attached Files
                    Captain of the black pearl

                    Comment


                    • Buna treaba faci, imi place ce vad la tine, iar pentru deschiderea portbagajului din buton as fii si eu interesat sa vad la tine, ca poate imi fac si eu, cu toate ca am pe alarma, dar uneori parca e practic si butonul. Numai bine!

                      Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

                      Comment


                      • Gata lucrare finalizata , tija a fost montata la fel si butonul pentru deschidere.
                        Cateva poze cum vine tija pentru cei ce vor sa isi faca.
                        Attached Files
                        Last edited by GFN; 17 July 2014, 23:00.
                        Captain of the black pearl

                        Comment


                        • Cateva poze azi prin cartierul Baneasa.
                          Attached Files
                          Captain of the black pearl

                          Comment


                          • Cat de frumoasa e ! Felicitari !!!!!!!

                            Comment


                            • Multumesc.
                              Captain of the black pearl

                              Comment


                              • te descurci cu menajarea caroseriei? negru in Romanica e al dreaq de pretentioasa!
                                Keep walking...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google