Logan II PANA CORBULUI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @GFN, cât au costat husele de pe scaune?

    Comment


    • Originally posted by Crs. Sandel View Post
      Cutie mare sa ajunga
      Tot FK1000P folosesc si eu. Si tot cutie mare am luat
      Nu stiam ca exista rotativa la 12V. De unde ai luat-o? Manual, aplic destul de repede ceara, insa nu strica si o masina de lustruit la 12V.
      Masina de lustruit este cumparata de la RoGroup pe vremea aia o comercializau prin Emag, acum se poate da comanda direct la RoGroup, asa am comandat si pentru colegi de serviciu.La un moment dat era plin de ele prin Auchan Militari la juma de pret fata de cum am cumparat eu.
      Oricum multi au ras de ea dar cand au vazut-o dar isi face treaba cu brio, pe langa asta nu depinzi de priza cu 220v.Penultima oara cand am dat ceara a fost in parcarea Auchan Drumul Taberei asta ce inainte am spalat-o vis a vis langa Mc Donald's proaspat inca neprafuita.


      tcatalin21

      Husele sunt cele din Lidl la 80 lei parca , se asaza bine pe scaune si banchete, au zonele speciale pentru aibag lateral si fermoar pentru bancheta fractionabila.
      Captain of the black pearl

      Comment


      • Multumesc! O sa ma interesez, o sa caut si poate imi iau si eu una.

        Comment


        • Alba/neagra.
          L-am prins pe Fanez cu Alba ca zapada lui si i-am facut mustatile rosii .
          Attached Files
          Captain of the black pearl

          Comment


          • Poate face si la visina mea mustatile rosii!
            Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

            Comment


            • Salut Bogdan.
              O rezolvam fara nici o problema.
              Captain of the black pearl

              Comment


              • Originally posted by GFN View Post
                Alba/neagra.
                L-am prins pe Fanez cu Alba ca zapada lui si i-am facut mustatile rosii .
                ALBUL ca zapada vs. Pana corbului.

                Comment


                • Cu Loganul intr-o mica excursie de cateva zile pe Transalpina.
                  Peisaje superbe, din pacate eu nu am putut sa ma bucur prea mult de ele pentru ca a trebuit sa stau cu ochii la drum, dar m-am scos , am parcurs bucata de la Ranca pana la Obarsia Lotrului de trei ori sub diverse motive(ba ca prima oara a fost innorat si nu am putut sa facem poze sau sa cumparam kurtos) spre disperarea sotiei si a juniorului.
                  Recomand celor cu Dci-uri traseul sa se convinga ce au sub capota,
                  motorul trage de vis , suieratul turbinei pe serpentine este muzica.
                  In total am facut 800km si am consumat aproape un plin de carburant(am ajuns in Bucuresti cu o liniuta pe afisaj)
                  Attached Files
                  Last edited by GFN; 27 August 2018, 15:36.
                  Captain of the black pearl

                  Comment


                  • Salutare Fabian,

                    Tractorasul este baza...!
                    Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                    Comment


                    • Acum stiu de ce nu mi-ai raspuns la sms. [emoji16]

                      Comment


                      • Salutare baieti.
                        Scuze Fane, nu ti-am raspuns pentru ca nu eram in tara atunci cand am primit mesajul, apoi am venit si am plecat iar pe Transalpina.
                        Pentru ca am facut aproape 60K km a trebuit sa inlocuiesc discurile de frana pentru ca se subtiasera sub cota data de producator si am zis ca nu este de joaca cu franele.La inceputul lui august am comandat de la Epiesa discuri de frana Textar si placute de frana Ferodo.
                        Codurile sunt urmatoarele:
                        Disc frana TEXTAR 92255203
                        Placute frana FERODO FDB4615
                        Cost total 430 lei piesele, manopera nimic pentru ca mi le-am inlocuit eu.
                        Captain of the black pearl

                        Comment


                        • Sa le tocesti sanatos. Merci de informatii.

                          Comment


                          • https://www.brakebook.com/bb/textar/...onSearch.xhtml

                            pentru mai mult informatii TEXTAR. Poate ajuta!

                            „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                            Comment


                            • Va salut.
                              Din pacate aseara pe A2 a avut loc o tamponare in lant (3 masini) in care am fost prins la mijloc si din care Corbul care m-a servit toti acesti ani a iesit sifonat rau si in fata si in spate.
                              Din fericire structura nu a fost afectata , lovitura fata a fost deasupra lonjeroanelor,iar in spate este lovit tragerul si oala rotii de rezerva.
                              Cum asigurarea acoperea doar daunele suferite in spate am renuntat sa o mai repar si am vandut-o asa epava. Cei din Galati probabil or sa o vada prin trafic dupa ce va fi reparata cu firma UBER pe ea.
                              Nu pot decat sa ii multumesc lui Dumnezeu ca am scapat toti nevatamati, ca fiarele se indreapta.
                              Momentan nu stiu ce masina voi cumpara, sunt ca un caine care s-a piedut de stapan ,era masina care m-a plimbat din 2014 incoace si o stiam si cu bune si cu rele, am avut azi asa un gol in stomac sa vad "Corbul" ca pleca pe platforma, ,dar in acelasi timp ma bucur ca dupa reparatii va mai circula si nu va ajunge donator de piese.
                              Am ramas cu vopseaua pentru etriere si tamburi de la Foliatec, pe care trebuia sa ii vopsesc , cu antigel, care urma sa il schimb acum in toamna si cu un munte de amintiri frumoase pe unde m-a plimbat.
                              You do not have permission to view this gallery.
                              This gallery has 4 photos.
                              Captain of the black pearl

                              Comment


                              • Of, imi pare rau!
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google