Logan 2 Ag-91-DOM

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan 2 Ag-91-DOM

    Salut tuturor am decis sa va prezint si eu loganul meu :P
    Este vorba despre un logan 2 achizitionat de ziua mea anul trecut :P un mic moft de el meu.
    Cateva lucruri despre el :
    - logan 2 2013 versiune laureat+ navi
    -culoare beige cedre
    -ca dotari din fabrica are gemuri el fata,media nav+harta eu,ac proiectoare + ce mai are versiunea laureate
    In plus fata de ce avea el am facut urmatoarele modificari minore:
    -schimbat culoai ceasuri bord-lumini alb neon + display comp rosu
    -folie geamuri spate+luneta
    -colant spalpi lateri usii
    cateva poze
    Attached Files

  • #2
    inca cateva poze in prima poza se vede si invidia unor vecini patita in prima sapt cand am achiztionat masina
    In cursul zilei de azi sau maine voi achiziona si un set de jante de origine .... ca mi s-a cam laut de table :P
    Attached Files

    Comment


    • #3
      Frumoasa masinuta sa o stapanesti sanatos
      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

      Comment


      • #4
        Multumesc la fel si tie!
        Last edited by 77sky; 25 March 2014, 20:04.

        Comment


        • #5
          frumoasa masina sa o stapanesti sanatos. Versiunea Laureate nu trebuia sa aiba si jante de aliaj din fabrica ?
          Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

          Comment


          • #6
            Să te bucuri din plin de vârsta pe care o ai, iar maşina să te poarte sănătos pe oriunde vei dori!

            P.S La anii tăi, maşină nouă, ce poate fi mai frumos?!
            Multă baftă şi nu pune la suflet invidia vecinilor!

            Comment


            • #7
              Originally posted by Alex Matei View Post
              frumoasa masina sa o stapanesti sanatos. Versiunea Laureate nu trebuia sa aiba si jante de aliaj din fabrica ?
              nup nu are sunt optionale la pachet cu geamuri el spate parca....

              Am uitat sa mentionez loganul este 0.9 tce + o mica resoftare
              Last edited by OnLyOvY; 25 March 2014, 17:58. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • #8
                Frumoasa masina, culoarea este deosebita, imi place. Spor la modificari daca ai de gand sa mai faci una alta la ea.

                Comment


                • #9
                  Salut frumoasa culoare sa o stapanesti sanatos.

                  Comment


                  • #10
                    modificari vreau sa mai fie si o mai fie in mod sigur acum numai bani si timp sa avem sapt asta o sa achizitionez niste jante OEM sau mai bine unele pe 16 dupa care o sa urmeze o suspensie sport sau macar niste arcuri de inceput pentru ca cere foarte mult sa fie lasata.....

                    Comment


                    • #11
                      Sa o stapanesti sanatos , sa ai grija si sa te bucuri de ea ... mult succes in tot ce ti-ai propus sa-i faci ...

                      Comment


                      • #12
                        OnlyOvy, daca poti sa spui mai multe despre cum si unde ai schimbat luminile din bord si cate ceva despre resoftare, la ce performante ai ajuns dupa, si unde ai facut-o ? intelegi tu...chestii interesante nu rautati, nu de alta dar nu am auzit pana acum de resoftare la 0.9, si am mers cu unul la un testdrive si am ramas placut impresionat pentru cilindreea lui mica ce poate sa faca.
                        Last edited by vitriol; 26 March 2014, 01:23.

                        Comment


                        • #13
                          salut resoftarea este facuta la un service din pitesti chiptuning( un var de al meu lucreaza acolo si iam permis sa faca teste pe masina mea), luminile la bord sunt schimbate de un baiat de la mine din orash care se ocupa de asa ceva e destul de simplu mai greu este de scos carcasa de la ceasuri mai chinuit 20 de min sa ii gasesc pozitia ideala sa o scot
                          ca performante acum are 107hp iar cuplul a crescut cu 17NM ajungad undeva la 152Nm

                          Care jante ma sfatuiti sa aleg dintre aceste modele:


                          Last edited by OnLyOvY; 26 March 2014, 18:23. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • #14
                            Sincer mie imi place primul model , cred ca ar da bine .... Succes !

                            Comment


                            • #15
                              Sa o stapanesti sanatos si sa ai grija de ea cat mai mult

                              Ca jante eu unu as alege prima varianta, cele OZ Racing. Neaparat suspensie sport ii trebuie, oare cea H&R s-ar potrivi pe noul Logan ?
                              Culoarea este deosebita si apropo imi plac tare mult ceasurile de bord, frumoasa combinatie ;)
                              Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google