Dacia Logan IL-94-VLY

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Intr-un cuvant , superb ! Felicitari pt toata munca depusa! Cred ca ai cel mai "fortos" Logan si pt asta meriti mii de felicitari ;)

    Trimis de pe al meu HUAWEI Y625-U51 folosind Tapatalk

    Comment


    • Frumos. Foarte frumos. Ti-am dat share si pe facebook "casa moara fetili"

      Comment


      • salutare loganisti,am cam lipsit de aici in ultimul timp,sa mai stergem putin praful
        ceva noutati in ultima parte anului 2018 si inceputul lui 2019,am reusit in sfarsit sa trec la cutie 6 trepte,ceva ce imi doream enorm si am reusit cu mult efort.
        inceputul anului 2019 a inceput prost,masina nu mai tragea ca la inceput nu stiam ce are,intr-o zi m-am pus sa desfac cateva accesorii si sa verific una alta,am gasit multtiple probleme,arc wastgate moale,galerie admisie slaba(un surub nu mai era deloc,celelalte erau slabe),teava de antigel care iese din blocul motor si duce la caloriferul de caldura din masina imi batea intr-un senzor knock si aveam tot timul eroare(se manifesta intr-un mod dubios,rateuri aiurea la aproape orice schimbare de treapta la turatie mica
        dupa ce am facut astea parca tot nu imi placea ceva si am constatat ca ecu era aproape mort,dupa ce am facut conversia la cutie intr-o seara am ramas fara masa intre motor si carosrie si ecu a avut de suferit,am gasit 3 pini de masa topiti.a trebuit sa renunt la ecu vechi(flash-ul si procesorul au fost supraincalzite si riscam oricand sa ma lase in mers)am luat altul,soft nou,configuratie noua
        masina trage mult mai bine decat a fost prima data cand am iesit cu ea dupa primul soft
        am achizitionat si un set de roti speedline evo corse pe 17,incaltate cu 205 40,cu ocazia asta ii multumesc lui Alex Miu(logan IL 13 MIU)
        am uploadat si cateva poze sa va clatiti ochii
        You do not have permission to view this gallery.
        This gallery has 18 photos.
        Last edited by valy1233; 26 April 2019, 22:48.

        Comment


        • De babuta albastra de langa, ce poti sa spui?
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • Babuta albastra de langa este o 1310 zambetul lui iliescu cum se mai spune pe la noi,are un motor de provenienta clio 2 rs, 170 de caluti.masina este foarte îngrijită

            Comment


            • Mai multe poze, sau vreun link catre ea se poate?
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • nu am mai multe poze,poti cauta proprietarul pe facebook,Ianculescu Dany

                Comment


                • salutare dragi loganisti,vin si eu cu o noutate in ceea ce priveste modelul logan
                  m-am plictisit de vechea configuratie de 230 de cai si tractiune fata.
                  in urma cu doua luni m-am apucat fizic de masina inlocuind puntea spate cu una de audi s3 4x4
                  iar de doua saptamani m-am apucat si de modificarea motorului pe care il aveam pe masina(1.8 20v turbo)..s-au bagat alte biele,alte pistoane,alte supape,alte arcuri de supape,alte axe cu came targetul fiind in jurul valorii de 400 de cai,cu o turbina garrett gt3071r
                  imi pare rau ca nu am mai multe poze momentan,revin in cel mai scurt timp posibil
                  Attached Files

                  Comment


                  • Felicitari ! Mai stii cat modificari ai facut la masinuta asta ? . Mult succes !!!

                    Comment


                    • Originally posted by Gabi GL View Post
                      Felicitari ! Mai stii cat modificari ai facut la masinuta asta ? . Mult succes !!!
                      stiu absolut orice surubel pe care il am la ea

                      Comment




                      • Nu mai avem pasionați pe forum aici?
                        Azi am iesit la prima proba mai serioasa dupa reconstrucție
                        Attached Files

                        Comment


                        • Salutare! Ma bucur ca se mai posteaza pe aici Reintru in functie si eu ) Modificari serioase a primit bolidul tau, bun asa! ;)
                          Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                          Comment


                          • Din pacate , forumul asta nu mai este ce a fost candva . Felicitari inca o data pt tot ce ai facut Loganului si mult succes in continuare !!!

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google