Nu doar masina de familie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu doar masina de familie

    Salutare,
    Am si eu o maisnutza care mi-a adus multe satisfactii si doar o dezamagire... e inalta
    Am avut inainte un Matiz asa ca trecerea pe Logan a insemnat un pas important la capitolul confort la rulare. Fiindca sunt printre cei carora chiar le place cum arata am incercat sa o cosmetizez putin cat sa stiu ca are cateva elemante distinctive. Astelf au aparut:
    -led-uri albastre in bord, ace rosii, schimbat si led-urile din consola;
    -led-uri in plafoniera;
    -folie 20% transparenta omologata RAR pe luneta si geamuri spate;
    -vopsit inele aeratoare (o sa mai vopsesc si cadranele ceasurilor si poate si interiorul cochiliei cand o sa am si timp);
    -inele angel eyes care sunt ultima achizitie si la care a fost cel mai mult de munca;
    -o cotiera comuna, la indemana oricui, am cautat sa fie cat mai simpla si cat mai lata si asta s-a potrivit si la capitolul culoare (as fi preferat sa nu aiba partea aia cromata ca nu merge cu nimic dar sper sa o rezolv intr-un fel)
    Hope you like it, I know I do

    Bafta tuturor
    Attached Files
    Semnalizatoarele unora, nu se aprind din lipsa de bun simt. Mare defect tehnic!

  • #2
    Sa-ti stapanesti sanatos Ambiance-ul.:p Imi plac modificarile facute.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #3
      Frumoasa masina.
      Fain si ceasurile luminate ros-albastru. Am fost si io la doi electriceani (la delaru-seviciu dacia din cluj) sa imi schimb luminile in bord si nu o vrut sa imi schimbe . So temut ca poate strica ceva si dupa aia is buni de plata (asa mi-o spus)

      @andrei e preferance loganu ca are geamuri electrice si air-bag dreapta
      ...de doi lei :p

      Comment


      • #4
        Of, este Preference, nu ai observat ca are butoane de geamuri electrice pe consola?
        Semnalizatoarele unora, nu se aprind din lipsa de bun simt. Mare defect tehnic!

        Comment


        • #5
          Excelenta iluminarea interioara. Cat despre inelele angel eyes, ideea este foarte buna, dar nu mi se pare o mare diferenta cu farurile aprinse (poate in realitate este si nu imi dau seama din poze). Dar in cazul in care farurile "originale" angel eyes nu lumineaza bine pe noapte cum se spune, aceasta este totusi alegerea buna
          Per total este frumos si modificarile sunt discrete si de bun gust (inclusiv cotiera cu partea aia cromata arata bine, nu cred ca ar trebui schimbat ceva la ea). Sa-ti stapanesti sanatos masina si fara probleme !

          PS: Preference-ul are eleronul ala incorporat in capacul portbagajului sau nu? Stiu doar ca Ambiance nu il are
          sigpic

          Comment


          • #6
            Mersi mareom. Nu are nici Prefernce-ul portbagajul indoit. Eu am luat-o in octombrie 2006 si abia aparuse modelul ala de portbagaj. Chiar daca e pur estetic, e ceva ce sincer ar fi trebuit introdus la toate asa cum au introdus stopurile alb-rosu (fara zona portocalie). Inelele din faruri se vad si ziua, o sa incerc sa pun poze cu alta camera si ziua si noaptea. Oricum ele au inlocuit pozitiile, faza de drum a ramas neschimbata si culmea, desi nu ma asteptam, se combina destul de bine.
            Attached Files
            Semnalizatoarele unora, nu se aprind din lipsa de bun simt. Mare defect tehnic!

            Comment


            • #7
              multi km. fara probleme
              frumoase modificarile mai ales bordul

              Comment


              • #8
                sa o stapanesti sanatos fara probleme.
                PS.Imi place cotiera,cat ai dat pe ea si de unde ai luato?

                Comment


                • #9
                  Unde ai facut farurile si cat tea costat ??? In rest numa de bine...
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by SUPERCAR
                    sa o stapanesti sanatos fara probleme.
                    PS.Imi place cotiera,cat ai dat pe ea si de unde ai luato?
                    Merci la fel! Poate o sa te surprinda dar cotiera am luat-o, dupa indelungi cautari, din Carrefour . Am cautat peste tot ceva sa nu nu fie exagerat de scump si sa imi placa mie. Cotiera originala mi se pare un pic cam ingusta si 270 lei mi se pare un pic deplasat. A mea a costa nici mai mult nici mai putin de 49 lei si sincer sunt foarte multumit de ea (se deschide si are suport pentru doua pahare pentru locurile din spate rabatabil). Fata de cotiera originala nu se ridica si nu face slide in fata si spate dar sa zicem ca daca o montezi intr-o pozitie convenabila nu o sa ai nevoie de nici una din aceste facilitati.
                    Montajul e foarte simplu, tijele ei se prind de plasticul ce imbraca frana de mana. Se demonteaza palsticul se ia acasa si se bibileste cu rabdare. Se revine la masina si se face o proba. Fiindca nu mi-e palcut cum venea prima oara (o pusesm prea jos), am luat-o iar in casa si al doilea set de gauri si-a facut treaba.
                    Nu are jocuri, nu scartaie si chiar iti da un sentiment placut la drumurile de oras.
                    Have fun with your car!
                    Semnalizatoarele unora, nu se aprind din lipsa de bun simt. Mare defect tehnic!

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by GOLAN91
                      Unde ai facut farurile si cat tea costat ??? In rest numa de bine...
                      Pai inelele le-am luat de prin Drumul Taberei in urma unui anunt si montajul s-a facut undeva prin Colentina. De costat, sincer nu stiu daca e bine sa zic, sa nu le stric afacerea oamenilor ca nu stiu ce planuri au ei. Daca vrei iti dau un numar de telefon si afli in felul asta fara nici o problema.
                      Semnalizatoarele unora, nu se aprind din lipsa de bun simt. Mare defect tehnic!

                      Comment


                      • #12
                        cattalin81 , faina masina ti-ai facut. cum ai vopsit inelele la aeratoare si cu ce, ca arata bine...cel putin in poza. Multumesc

                        Comment


                        • #13
                          Sal,
                          Inainte sa ma apuc de asta am citit o gramada de topicuri pe tema asta si toata lumea o facea ca la fabrica: dadea cu primer, dadea cu spray cu vopsea, deadea cu lac.
                          Am zis sa imi iau inima in dinti si sa incerc si eu. Le-am luat in casa, le-am spalat bine cu Axion ca sa se duca siliconul de bord pe care evident nu ar fi aderat vopseaua. Am asteptat sa se usuce iar apoi cu un spray gri luat din supermarket am dat 3 straturi la interval de 30-40 minute. Avand in vedere ca a fost prima incercare sunt multumit de rezultat in proportie de 80%. Nemultumirea se trage din faptul ca am lasat inele sa se usuce pe balcon si deschis fiind am gasit de dimineatza mici urme de scame care se observa doar daca stii de ele :P O sa pun si o poza mai detaliata.
                          Nu ai nevoie de lac pentru un rezultat bun ci doar de rabdare si sa nu dai straturi groase de vopsea si sa nu le lasi pe balcon sau unde se poate ridica praf
                          Spor!
                          Last edited by 1.5 DCI; 15 June 2007, 20:32.
                          Semnalizatoarele unora, nu se aprind din lipsa de bun simt. Mare defect tehnic!

                          Comment


                          • #14
                            Si n-ai mai dat cu Primer inainte sa dai cu spray?
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • #15
                              super masina si modificarile minore dar de bun gust...imi place iluminarea la kilometraj si turometru...si vroiam sa stiu si eu cat tea costat...si cat a durat montajul lor.. ;).............multi multi km fara probleme ori cat de mici ar fii ele.. ;)

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google