Un Prestige...MIC

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Bobinele sper ca nu sunt sagem, dupa model par beru.
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • #77
      am activat mesageria. poti sa trimiti acum. multumesc!

      Comment


      • #78
        Originally posted by jonnie007 View Post
        Don` Iancu...cum se prezinta husele?! sunt de incredere?
        Mie imi plac, din toate punctele de vedere; materiale, lucratura. Sa vedem dupa un timp.

        Originally posted by mumus View Post
        Bobinele sper ca nu sunt sagem, dupa model par beru.
        Sunt Beru, bobinele.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • #79
          Nu vei avea treaba cu ele.

          LA megane, in 3 luni am schimbat 2,( pe la 80000km) dupa care am mai pus 2 sa fiu sigur ca nu ma lasa cand imi e lumea mai draga. Am pus ceva sh beru de pe una facuta dauna totala repede, se vedeau ca sunt noi inca. Si pe urma, dupa ce am pus-0 la punct, am vandut-o ca mi sa parut veche )
          Last edited by mumus; 11 May 2015, 21:51.
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • #80
            Nu prea am auzit despre probleme cu bobinele la 16v; oricum ele reprezinta ultimul lucru la care ma gandesc.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • #81
              la reno la greu... dar e motorul cu 113-115 cp si cu admisie variabila parca se numeste.
              Dupa 70000 cad ca mustele. In reprezentanta la reno cer pe una 350 lei )))))))))) Aia care merg doar la reprezentanta, numa la bobine le sta gandul. Si daca le pune sagem, iar au pus-o ))))))))

              Al meu consuma mai putin si fugea mai bine. Au spus mai multi cu logan 16v care au condus-o, da era ceva sportline...
              Last edited by mumus; 11 May 2015, 22:27.
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • #82
                Originally posted by IancuMIC View Post
                Ba ejti nebun?
                E un...bradut. Cum dreaq te-ai gandit ca o sa spanzur ditamai bidonul la oglinda?

                Pai mah, mai era unu' cu tabla de slana afumata atârnată de retrovizoare, circula la un moment dat poza pe net, așa ca nu era mare lucru.
                Așa ca la prima vedere, din poza aia, zici ca bradutu' ăla bidon e la scara 1:1.
                Oricum, mișto bradutu'.

                Comment


                • #83
                  Don Iancu...te rog sa-mi spui si mie ce cod au materialele de mijloc si laterale...
                  Intentionez sa comand si eu...si as vrea sa ma inspir din poze... ca sunt bune ca si reper...dar nu ma prind care sunt materialele astea la ei pe site.
                  Keep walking...

                  Comment


                  • #84
                    Pe mijloc e stofa bej 620, iar pe lateral e negru 106 (headliner).
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • #85
                      Treaba cu boinele cam asa este. Eu unu trebuie sa le schimb, cand o accelerez mai tare incepe sa bolboroseasca motoru si sa trepideze ca naiba. Daca merg cu ea asa lin merge ok, la ralanti face cam urat. O sa le schimb cu unele Beru sau Bosch

                      Imi place ca masina e ingrijita ca la carte cu tot ce trebuie! Multi km fara probleme!
                      Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                      Comment


                      • #86
                        Dupa ~16 000 km, astazi motorul de pe Prestige-ul meu, a primit un schimb de ulei; bineinteles Ravenol 0w40.
                        In mod sigur e si o mare doza de subiectivism, dar de la service pana acasa (pe Faleza superioara), senzatia pe care am avut-o a fost aceea ca am un motor nou sub capota.
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • #87
                          Si esti multumit de acest ulei nu ? ma trage ata sa-l pun si eu data viitoare sa vad cum se comporta.De unde-l cumperi ?
                          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                          Comment


                          • #88
                            Astazi dimineata, in drum spre servici; nu puteam sa ratez "aniversarea"
                            Attached Files
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • #89
                              La cati mai multi km fara incidente.
                              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                              Comment


                              • #90
                                De la ultima postare, MIC-ul a adunat mai bine de 3000km.
                                Singura noutate ar fi ca intre timp a primit si un carlig de remorcare de la Hakpol, pe care l-am montat in regie proprie, in ~ o ora; fara instalatia electrica.
                                Montajul, asa cum ma asteptam dupa ce am citit cateva recenzii chiar aici pe forum, a decurs fara incidente, legate de vreo nepotrivire.
                                In rest, aceleasi lucruri stiute; cu exceptia distributiei, a cablului de la ambreiaj, a placutelor, a bateriei, a anvelopelor si a catorva becuri (nu cred ca am uitat ceva), masina are pe ea piesele din fabrica; ambreiaj, rulmenti, pivoti, telescoape si tot ce mai doriti. Rugina, deocamdata nu; in noiembrie se vor face 7 ani de la achizitie.
                                ...
                                Functionarea e dupa manual , iar motorul cu 16valve si 105CP este la fel de vioi. Bujiile cu iridiu de la NGK, isi vad de treaba de mai bine de 45.000km . Ravenol-ul face ce stie el mai bine in internele din K4M.
                                Pe zi ce trece, ma felicit pentru alegere; poate am fost eu mai norocos, de nu m-am lovit de probleme. In tot cazul era singura masina noua care putea fi luata la pretul de atunci; Kia Ceed, care era declarata masina anului in 2008, se ducea bine spre 13.000, desi dupa ce am vazut reclamele de prin cutia postala cu fluturasi ce anuntau "incepand cu 9 500E", la showroom, lucrurile au fost altele.
                                Toate acestea fiind zise, nu-mi ramane decat sa spun ca, nu am absolut niciun motiv de nemultumire si ca atare nu ascund acest lucru.
                                Last edited by IancuMIC; 24 September 2015, 21:34.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google