Masinuta Mea [ Castigator campionat "Cel mai tare sistem audio" 2009]

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Asta cu manopera gratuita e chiar misto...in cazul asta se merita ce ai facut...pe la altii platesti tot-preturi umflate,plus manopera,plus ca nu verifica masina cum trebuie...deci,iti bagi picioru'!
    P.S.-a si sa nu uit,cred ca ti-au schimbat si lichidul racire...nu?
    Last edited by Dragman; 13 August 2009, 12:12.
    sigpic

    Comment


    • stiu doar ca mi-au pus apa distilata....
      nu am mai scris, dar pe langa produsele din lista este si o garnitura si loctite 518...

      noutati... am montat amplificatorul azi , maine fac incintele
      sigpic

      Comment


      • ieri (duminica) am reusit sa termin 99% din sistem . a mai ramas sa prind frumos amplificatoarele si cablurile.. si sa aranjez tot frumos , iar apoi fac poze .
        am facut rost si de remote pentru amplificatorul hifonics si l-am montat frumos sub consola .

        alte modificari aduse masinii care nu tin de sunet:
        leduri albe in consola , 4 butoane + aeroterma .
        sigpic

        Comment


        • schema noua a sistemului audio
          Attached Files
          sigpic

          Comment


          • cam liniste pe aici pe cand facem un film HD ?

            Comment


            • in primul rand vreau sa te felicit pt masina si ai tot respectul pt munca depusa.. as avea o nelamurire si ma gandeam ca poate poti sa ma ajuti.. din cate am inteles la logan difuzoarele vin din fabrica de 13" si am obs ca u ai montat difuzoare de 17" si ai folosit inelul acelea de mdf... prima intrebare: acele inele sunt speciale pentru adaptari de genul acesta?? a 2-a: cum se face prinderea de portiera?? ...intreb fiindca eu am un peugeot 308 si pe spate am dif de 13 si as vrea sa trec la 17 ca si pe fata si nu prea stiam cum. Acum am difuzoare Hifonics Zeus pe fata sistem pe 2 cai de 17" si pe spate coaxiale de 13" si sincer sa fiu cele de pe spate nu ma prea incanta

              Comment


              • cinste tie,felicitari pt locul 1 pe care al iei aici,din partea forumistilor,pe podium ai fost pe locul 4,dar in sufletul tau cred ca ai o mare stasfactie,ca esti unicat probabil printre loganisti,pune un jpg,un movie cu sculele si cu sunetul,nu se va auzi ca live,dar totusi ne facem si noi idei
                stima



                sigpic
                Poate pentru lume ești o singură personă,dar
                pentru o anumită persoană, ești întreaga lume!

                Comment


                • Sa inteleg ca esti certat cu toti vecinii??? La motor nu modifici nimic?

                  Comment


                  • are vecini intelegatori .. sta la conac ...

                    Comment


                    • la motor am facut remapare , mai mult nu merita investit in motorasul asta .
                      am de gand sa fac un upgrade la subwoofer , deci... daca va intereseaza este la vanzare , 700 ron cu tot cu incinta (alta noua) acordata la 35hz. 82cm inaltime x58 adancime x40 inaltime.

                      ma indoiesc ca am sa il trimit in tara .
                      sigpic

                      Comment


                      • altu mai mare ? :| ... nu esti sanatos ...

                        Comment


                        • imi raspunzi te rog si mie..

                          Comment


                          • maine imi vine noul subwoofer . Digital Designs 3512e . amplificarea va fi schimbata si ea cand voi mai strange bani . pana atunci va clatesc ochii cu o poza editata a masinii mele si una cu schema sistemului audio .
                            Attached Files
                            Last edited by Pigoo; 15 October 2009, 15:12.
                            sigpic

                            Comment


                            • ehehehe nice arata asa masinuta,spor la treaba,cu noile achizitii in domeniul muzicii
                              sigpic
                              Poate pentru lume ești o singură personă,dar
                              pentru o anumită persoană, ești întreaga lume!

                              Comment


                              • interesant ...am vazut topicul:cel mai tare sistem audio...si mi-a trezit interesul.. ..pe prima pagina...:O sony..am ramas blocat..am zis ...e o greseala..si am luat ultima pagina..si apoi am vazut DD) BUNA ALEGERE si eu am un 3512 amplificat de un S2 tot de la DD si am dat cu el nou noutz scos din cutie(nerodat) 142,4 dB. daca faci incinta pt spl o sa ai un rezultat mult mai bun..bafta .
                                Team CSR[/FONT]

                                execut sisteme audio profesionale,body kit-uri custom tel:0757709912

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google