Masinuta Mea [ Castigator campionat "Cel mai tare sistem audio" 2009]

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • permis auto am deabia de 1 an jumate iar pana sa ma apuc de modificari la masina nu eram inscris pe forum . la inceput e mai greu... se incepe de jos , putin cate putin... orice chestie are o evolutie , iar toata evolutia masinii este prezentata aici chiar de la 0 fiindca primul post al meu a fost cel de pe prima pagina unde mi-am prezentat masina si chiar primul sistem modest de pe prima pagina . mai sus am o schema in care este prezentat sistemul audio actual .
    sigpic

    Comment


    • nu's prea reusite...dar merg
      Attached Files

      Comment


      • cine iti monteaza muzica
        Team CSR[/FONT]

        execut sisteme audio profesionale,body kit-uri custom tel:0757709912

        Comment


        • eu am facut tot de la 0 . nu am nevoie de ajutor . sistemul inca nu e finalizat . dupa ce cumpar si amplificatorul de subwoofer... voi aranja totul si voi face incinta neagra .
          sigpic

          Comment


          • asa...si un mic filmulet...calitatea nu prea buna dar merge..
            Attached Files

            Comment


            • ai ocupat to portbagajul...bravo
              sigpic

              Comment


              • da , merci . incinta are dimensiunile 80cm latime , 40cm inaltime si 58cm adancime . mai mult nu mi-a permis deschiderea . :P
                sigpic

                Comment


                • uaiilei sa moara dusmanii mei cat-a hipopotamu ai in portbagaj
                  sigpic

                  Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                  Comment


                  • sistemul audio de pe masina a suferit un upgrade , player nou , Alpine 9815 => 9855 , amplificator nou Audiobahn 4000w@1ohm .
                    pe viitor mai trag un traseu de alimentare , 1 sau 2 baterii in plus (300A total) si preferabil ar mai fi inca un alternator de 100-200A

                    si o schema cu sistemul actual .
                    Attached Files
                    sigpic

                    Comment


                    • DD-ul @ 1 sau 4 ohmi?

                      Comment


                      • sunt curios cum se aude acuma )
                        Pigoo nu mai bine ar fi niste jante negre cu buza rosie ?

                        Comment


                        • @Parad0x , difu e 2x2ohm , deci merge si 4 si 1 , amplificatorul are destula putere sa il rupa si in 4ohm , dar l-am legat la 1ohm ... nu stiu de ce , dar ma simt mai impacat cu ideea ca gain-ul e aproape de minim .

                          @Loganu , ideea asta o am de mult... cam 4-5 luni , dar unde nu sunt bani , sunt multe idei ...
                          sigpic

                          Comment


                          • Nu se simte nevoia unui condensator? Trebuie sa bagi si Audiobahn in semnatura
                            Last edited by Parad0x; 14 December 2009, 14:01.

                            Comment


                            • se simte nevoia unei baterii deep cycle .
                              la semnatura inca lucrez, am vrut sa bag si audiobahn.... dar dupa o ora de munca am lasat-o balta .
                              decat sa dau banii pe condensator mai bine imi mai trag niste cabluri
                              sigpic

                              Comment


                              • Frumos, frumos, dar nimic nu se compara cu sonorizarea standard din loganul meu KissFM

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google