Masinuta Mea [ Castigator campionat "Cel mai tare sistem audio" 2009]

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • lasa ca facem duminica alt filmulet...niciodata nu am mai vazut ca usile sa se miste asa

    Poate facem rost de filmu de la baiatu ala nou din gasca..ca filmase cu o camera video

    Comment


    • ceva filmulete de la supercar
      Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.

      Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.

      tnx
      sigpic

      Comment


      • Mai voi vreti sa dezmembrati masinile si nu stiti cum?
        , sunt cu ochii pe voi !
        :thumbsup:

        Comment


        • nu prea ai ce vedea din filmulete, nu se compara cu realitatea.... bas nu ai cum sa auzi din cauza microfonului... si nu se aude nici cum zdrangane tabla pe ea pentru ca am insonorizat-o/antifonat-o pentru exterior f bine. am dat drumu la muzica la maxim si am luat fiecare sursa de zgomot la rand (capitonaj de sub luneta, suportii de centura siguranta spate, scule din portbagaj, bara spate, nr inmatriculare... etc) eliminand astfel tot zgomotul in plus, + ca sunetul nu iese deloc din ea pentru ca am acoperit toate gaurile facand testul cu pisica (am bagat pisica in masina, am dat drumu la muzica, si pe unde scotea capul, acopeream gaura ) .
          sigpic

          Comment


          • Te-am vazut ieri in trafic la intrare in constanta pe la ora 12-1. Draguta foc masina, pacat ca era aglomerat si nu aveam cum saiti fac semne sa opresti sa vorbim. PLace efectul vizual, dar punei proiectoare.

            Pe plafon ai folie? Daca da, cat te-a costat, ca as vrea si eu.
            sigpic

            Comment


            • proiectoare nu pun... pentru ca nu e rentabil din punctul meu de vedere.
              de lumina nu duc lipsa, si nu sunt nici chior ca sa am nevoie de mai mult .
              decat sa dau banii pe proiectoare mai degraba pun niste xenoane si am terminat...
              si oricum am alte planuri, as putea sa fac altceva cu banii aia

              pe plafon si capota este autocolant negru mat, cel de pe plafon l-am pus eu, am dat 30 ron pe material si m-au ajutat 2 prieteni sa il pun . cel de pe capota l-am pus la o firma specializata si m-a costat 40 ron, plafonul costa 100 ron si nu m-i s-a parut rentabil
              Last edited by Pigoo; 4 May 2009, 22:53.
              sigpic

              Comment


              • alte filmulete... tot cu telefonul, dar am filmat afara si parca se vede mai bine acum. nu iti dai seama nimic pe partea microfonului... si nici a calitatii video, plus ca masina nu zdrangane deloc... asa ca m-am folosit de o sticla ca sa va faceti o idee cum face plafonul + parbriz ... si am filmat si un pic poarta de la curte

                sigpic

                Comment


                • playerul alpine ida-x200 a zburat, maine aterizeaza un alpine 9815 in locul lui .
                  in cateva zile apare si un cablu 50mm care il pun pe langa cel de 20mm deja existent .

                  adio

                  wellcome

                  sigpic

                  Comment


                  • Se aude mai bine cu noul model de la alpine?

                    Comment


                    • inca nu a ajuns luni ajunge. sa-i ia naiba pe aia cu curierul.
                      de auzit... SIGUR o sa se auda mult mai bine.
                      playerul asta era cap de serie acum 4 ani si costa 18 mil .
                      are BassEngine® Pro (procesor de sunet integrat), motiv pentru care are multe reglaje. defapt asta are reglaje... alpine nu avea (BassEngine® simplu), mai exista un model de BassEngine® , fiind BassEngine® Plus care fata de asta al meu nu are crossover activ pe 3 cai si time alignement pe 6 canale iar fata de ala simplu care l-am avut eu mai are filtru lpf pt subwoofer si posibilitate de schimbare a polaritatii .

                      exista si posibilitatea de a avea toate functiile astea pe alpine care l-am avut eu cumparand procesor de sunet alpine pxa h100 , dar costa 5 milioane.

                      BassEnginePlus®

                      - Bass/Treble Centre Frequency Control
                      - Bass Band Width Control
                      - 4ch Adjustable Digital Time Correction
                      - Bass Focus
                      - Bass Type Selection
                      - Subwoofer Level Control
                      - Subwoofer Phase Selector
                      - 3-Position HP/LP Crossover Control (12dB/Oct)

                      BassEnginePro®

                      - 7-Band G.EQ or 5-Band P.EQ choose
                      - 6ch Adjustable Digital Time Correction
                      - 3-way or 2-way Digital Channel Divider
                      - 6-Position HP/LP Digital Crossover


                      pe langa setarile astea .. ar mai fi si chestia ca nu mai am iesiri de 2v ci de 4v => gain mai mic din amplificator
                      Last edited by Pigoo; 30 May 2009, 21:54. Reason: Automerged Doublepost
                      sigpic

                      Comment


                      • Alpine the best...cele mai tari

                        Comment


                        • daca te uitai la poza cu ambele playere.. vedeai ca asta scrie si pe display
                          sigpic

                          Comment


                          • felicitari ptr player! cea mai buna treaba! am o siguranta de 300ah originala de la setul gzpk 0awg 50mm2 , super arata nefolosita o tin in sertar! da un msg si ne intelegem ca intre maniaci de sunet, bafta!

                            Comment


                            • ceva poze mai proaspete .
                              pentru mai multe poze cu sistemul audio accesati link-ul
                              Attached Files
                              sigpic

                              Comment


                              • frumoasa masina....imi place cum ai facut spoilerul sa arate asa bine cu grila modificata.....imi spui si mie cum ai facut-o....sa ai bafta de ea si la mai multi km
                                Traieste fiecare zi ca si cand ar fi ultima!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google