Investitie Logan (Tuning/Faruri/ Etc)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Investitie Logan (Tuning/Faruri/ Etc)

    Va salut pe toti cu stima si respect ! Am deschis acest thread deoarece as vrea sa ma interesez mult mai bine inainte de a incepe sa investesc in masinuta mea ! Am primit-o de la mama initial si a fost schimbata cu prima mea masina (un opel) fiind putin trist datorita despartirii de prima masina. Am ajuns sa tin si la masinuta asta si as vrea sa "o fac a mea" . In logan club nu m-am inscris decat acum recent si mi-ar placea daca as fi primit in acest forum cu bratele deschise, sa am cu cine vorbi.
    Ce ma intereseaza acuma este sa imi spuneti ce parere/pareri aveti legate de schimbarea sau tunarea farurilor la logan (Avantaje, dezavantaje, deiferenta dintre cele cu 2 lupe si cele cu 1 lupa montat custom pe far original ). As vrea sa imi fac aceasta modificare la faruri (lupa xenon cu angel eyes) si as vrea sa stiu care e cea mai buna variante (calitate/pret). Multumesc din suflet anticipat!

  • #2
    Bine ai venit printre Loganisti.

    Ar fi bine sa incepi cu cateva poze ale masinii, avem aici colegi experti in Photoshop care iti vor putea ilustra cum arata masina ta cu modificarile pe care le doresti.

    Incepe printr-o revizie generala, sa fii sigur ca masina este "la zi" din punct de vedere consumabile/lichide/geometrie, etc.

    O masina "stock" dar pusa bine la punct atrage la fel de multe priviri (si mai mult respect) decat una "tunata" cu fel de fel de blinguri. Urmareste sectiunea "My Ride" pentru a vedea variile imbunatatiri la care poti recurge.

    Ce iti pot recomanda pentru o personalizare ar fi :jante , folii (daca te pasioneaza), bara de MCV, oglinzile mari, leduri in bord (Dsign), o tapiterie noua (de ph2) sau fete de usi negre...

    Comment


    • #3
      Vreau sa incep cu o modificare pe faruri si o sa ma interesez cum e mai bine daca ar fi sa montez pe original cu o lupa bi-x sau cu 2 lupe (desi cele cu 2 am inteles ca sunt de ...) . Poate o prelungire de capota, o bara de mcv, o vopsire completa....un spoiler.... Am montat azi folia...mi-am pus cu 1% ^.^ poate o sa pun si niste poze !

      Comment


      • #4
        Nu stiu daca stii acest amanunt, dar tin sa te anunt ca ambele variante pentru faruri sunt ilegale.

        Comment


        • #5
          Din ce m-am interesat ,am inteles ca xenonul prevazut cu lupa este legal... Acuma nu stiu ce sa zic...In orice caz vin si eu cu 1-2 poze acolo.. Usor usor cu pasi mici si marunti le facem pe toate
          Attached Files

          Comment


          • #6
            E legal cand e facut de fabrica, nu de tine in garaj.
            Si nu-i maiz ice investitie, ca banii bagati in masina in modul asta nu-i mai vezi inapoi in veci, zii cheltuiala ca suna mai corect.
            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

            Comment


            • #7
              E lega doar daca e cu lupa, instalatie de spalare faruri si auto-leveling. Si daca e trecut in talon

              Comment


              • #8
                Trecut in talon, ce? Xenon? ) Nu o sa vezi asa ceva niciodata, sa ai tu autolevel and s..t ca nu iti trece nimeni asa ceva. Am mai vazut eu logan cu xenon si stropitor far si a ramas fara talon la razie cu cei de la stiri langa ei.

                Comment


                • #9
                  TazMan, da, xenon trecut in Carte, ca in talon nu se mai trece nimic. In carte se trece "Echipat cu instalatie de iluminare retrofit cu descarcare in gaz"

                  Comment


                  • #10
                    ai vazut tu asa ceva scris pe o carte de identitate?

                    Comment


                    • #11
                      Va salut ! Revin cu ultimele schimbari !
                      Attached Files
                      Last edited by Mirc94; 17 March 2015, 00:23.

                      Comment


                      • #13
                        tie ti se pare a fi ala un far de logan ? ) e de fiesta
                        My Ride ! B - 29 - TmT

                        Comment


                        • #14
                          foarte tare arata bine... parca sunt ca la fiesta

                          Comment


                          • #15
                            chiar sunt de Fiesta

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google