Logan 0.9

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan 0.9

    Salut "baetii", m am decis sa va prezint masinuta mea si sper sa reusesc deoarece sunt nou pe aici si nu ma pricep asa bine.
    Este un Logan din 2013 cu motor de 0.9 Tce culoare Gri Platinum varianta Laureat + cele 2 pachete optionale.Pe langa dotarile din fabrica am reusit sa i mai adaug cate ceva:
    -scaune fata incalzite
    -cotiera cea originala de fabrica
    -oglinzi cu semnalizare
    -jante de vara pe 16'-cele de pe Stepway cu capac
    -faruri cu lupa Angel Eyes si bixenon
    -folie Llumar
    -schimbat culoare iluminat bord
    -toate becurile(pozitie,drl,semnalizare,frana,m.î,ceata) le am schimbat cu leduri cree samsung.
    -a doua plafoniera
    Plus altele ce le am "furat" de la diferiti colegi de pe forum.
    Ce as dori sa mai adaug curand, un set de arcuri Eibach si poate o sa o trec pe Gpl.
    Cam atat,sper sa reusesc sa adaug niste poze.
    Attached Files

  • #2
    Super masina, sa o stapanesti sanatos si cat mai multi km. Ai trecut in cartea masinii si jenti pe 16

    Comment


    • #3
      Nu le am trecut,si nu cred ca o sa pot din cate am citit pe aici pe forum.
      Last edited by Niki; 25 March 2015, 09:32.

      Comment


      • #4
        Arata foarte bine, modificari facute cu gust si utile. Felicitari si bafta in continuare. Drumuri bune!

        Comment


        • #5
          Frumoase farurile !
          Sa te poarte sanatos multi multi km
          sigpic
          !

          Comment


          • #6
            Bravo, tuning de bun gust frumos.

            0.9 e cumva cu injectie directa? Ca a mea e tot turbo, si e cu injectie directa, si cica nu prea se poate monta gpl.
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • #7
              Arata bine modificări de bun gust , hai și cu arcurile alea sa vedem și noi un logan 2 cu gardă mai joasa

              Comment


              • #8
                Bun venit,
                -faruri cu lupa Angel Eyes si bixenon fără leveling și spălator* = "nasol"
                Tema M0 pe Medianav arată "antic".

                H4B (0,9TCe) are injecție indirectă, H5F (1,2 TCe) are injecție directă

                *am scris undeva pe forum ce și cum
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • #9
                  Drumuri bune sa ai!

                  Comment


                  • #10
                    Am vorbit la o firma in Pitesti pentru gpl si se poate pune.costa in jur de 2600 lei.am un prieten care are tot pe acest motor si e foarte multumit.
                    Torque o sa tin cont de ce ai zis de media nav iar cu spalator in far poate sa mai astepte.

                    Comment


                    • #11
                      Apropos de GPL, am vazut o instalatie montata pe un Logan 0.9, folosit ca si taxi. Era de provenienta Agrom (dupa sticker-ul aplicat pe luneta).

                      Comment


                      • #12
                        Unde am vorbit eu au spus ca pun Tomaseto stage 4
                        Last edited by Niki; 25 March 2015, 09:33.

                        Comment


                        • #13
                          Radu,bun venit ! Frumoasa masina ! Multi km inainte !

                          P.S: Eu tot din Mioveni sunt

                          Comment


                          • #14
                            Sa o stapanesti sanatos si cat mai multi km

                            Cam naspa la ITP cu farurile (din proprie experienta ati spun ,am fost nevoit sa le schimb cu unele stock desi spalatorul era montat pe masina batranica din profil)
                            Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                            Comment


                            • #15
                              Felicitari pentru modificarile aduse si bun venit pe forum.
                              O curiozitate am si eu ... cum ai legat semnalizarea din oglinzi?
                              Pentru medianav eu iti recomand menavrus.
                              Bafta si stam cu ochii pe tine
                              sigpic
                              This is My Ride!
                              !Visit and enjoy!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google