My Ride B-53-SDP [Castigator Campionat Cel Mai Tare Exterior Level 2 - 2010/2012]

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Intr-adevar, tamburii nu sunt un lucru cu care ne putem mandri, dar culoarea este placuta si te asigur ca nu se vor vedea rau avand in vedere modelul de jante pe care il ai! Spor la treaba!
    MiNnRuZ

    Comment


    • Sunt curios cum arata cu roata montata ca asa culoarea e marfa
      In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
      sigpic

      Comment


      • culoarea chiar se potriveste cu masina asteptam poze cu jantele urcate

        Comment


        • Ce vopsea ai folosit?e ceva special pentru etrieri/tamburi?Spor la treaba in continuare!
          sigpic

          IL 1 3 MIU

          Comment


          • ar da bine daca ai rezolva cu luftul asta sa fie partea dreapta ca partea stanga incercuta
            Attached Files

            Comment


            • ceva de genu , nu ? dar exista o problema, stopul e putin mai jos ca aripa si va mai exista un mic luft acolo pt ca in poza e prinsa doar la mijloc , am mai pus un surub exact pe capat si sa remediat luftul dar nu am poze cu bara prinsa total, va fac maine cateva
              Attached Files
              Last edited by hmv86; 6 May 2012, 21:16.

              Comment


              • Culoarea la frane este frumoasa .....m-am saturat de rosu/galben/verde fluorescent, si mai nou negru.

                Eu am mesterit azi la Passat si le-am facut Orange .

                Spor la modificari .
                real power..... diesel power by

                Comment


                • Originally posted by dias02 View Post
                  ar da bine daca ai rezolva cu luftul asta sa fie partea dreapta ca partea stanga incercuta
                  Pai nu prea e bara de vina,eu vad ca stopul ala sta cam sus.Oricum am incredere ca SDP o sa puna totul la punct pana la ultimul detaliu asa cum ne-a obisnuit pana acum.
                  sigpic

                  IL 1 3 MIU

                  Comment


                  • Am vopsit si tamburii pentru ca arata aiurea din punctul meu de vedere sa vopsesc numai etrierii.

                    Maine o sa pun jantele de vara pe spate si o sa fac poze eu zic ca o sa arate foarte bine.

                    Vopseaua a fost la spray cumparata din targ. Am folosit intai un spray cu vopsea alba si apoi am dat acest albastru florescent cica. Nu este vopsea speciala de tamburi/etrieri.

                    O sa rezolv si problema cu luftul acela pentru ca si pe mine ma dispera.
                    sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                    Comment


                    • a iesit frumos nenea, astept sa o vad live cum arata

                      Comment


                      • Originally posted by B-53-SDP View Post
                        Am vopsit si tamburii pentru ca arata aiurea din punctul meu de vedere sa vopsesc numai etrierii.

                        Maine o sa pun jantele de vara pe spate si o sa fac poze eu zic ca o sa arate foarte bine.

                        Vopseaua a fost la spray cumparata din targ. Am folosit intai un spray cu vopsea alba si apoi am dat acest albastru florescent cica. Nu este vopsea speciala de tamburi/etrieri.

                        O sa rezolv si problema cu luftul acela pentru ca si pe mine ma dispera.
                        Vezi ca are la Racing Nick vopsea spaeciala pentru etrieri la pretul de 110lei sertul
                        Setul contine Vopsea+ intaritor si Spray degresare.

                        Se merita din plin deoarece vopseaua este spaciala (rezistenta la temperaturi) , se aplica cu pensula si te rog sa ma crezi ca faci 3-4 masini cu un set.

                        Am cumparat impreuna cu un prieten si am vopsit 8 etrieri pana acum in 2 starturi si tot a mi ramas pentru 2 masini.

                        Ca sa-ti faci o idee cu 2 lingurite dai 2 maini pe 1 etrier si la mine la My Ride poti sa vezi cum iese.

                        Stima.
                        real power..... diesel power by

                        Comment


                        • Stiu ca exista vopsea speciala pentru etrieri dar gama de culori este limitata.

                          Un albastru ca asta pe care l-am dat eu nu se gaseste la acele vopsele.
                          sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                          Comment


                          • Si pozele cu jantele pe masina.

                            Ieri am dat si etrierii jos pentru ai vopsi si cu ocazia asta schimb si lichidul de frana si placutele care erau aproape la fier.
                            Attached Files
                            sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                            Comment


                            • bara de fata o faci de ai dat-o jos??

                              Comment


                              • Da bara am dat-o jos ca o sa o repar sper cat mai curand sa nu stau foarte mult cu ea pe dreapta.
                                sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google