Logan 1.6 8v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan 1.6 8v

    Va salut!
    Detin un Logan Ambition 1.6 8v din 2007.
    Cateva chestii schimbate cum ar fii:
    -la exterior: oglinzi Duster ph2/Logan 2, spoiler Logan ph2, cromul de pe bara dat jos, inscriptiile de pe portbagaj vopsite negru,proiectoare galbene, geamurile infoliate etc...
    -la interior: cotiera Armster, serigrafie Duster ph1, display cb negativ, Cd player cu mp3/aux/usb/bluetooth de Logan ph2/Duster ph1 cu microfon montat in plafon, rama bord vopsita negru, si cam atat...in rest revizii, anvelope etc...

  • #2
    Cateva poze cu masina...
    Attached Files

    Comment


    • #3
      Frumoasa si curata. Multi kilometri in continuare !
      Logan GPL 1.4

      Comment


      • #4
        Multumesc!
        Last edited by 77sky; 7 November 2015, 21:07.

        Comment


        • #5
          Am echipat masina pt iarna. Jante tabla et40 cu capace logan van/pick-up si anvelope Motrio Winter Far Away. Am montat lumini de zii, in interior module pt lumini la picioare si presuri "tip tavita" pt a proteja mai bn mocheta de intemperii. Una alta pe la mecanica... si putem intra linistiti in iarna.
          Attached Files

          Comment


          • #6
            Bravo pentru modul de intretinere. Pune te rog o poza si cu luminile de zi aprinse cand afara e semi intuneric.
            Logan GPL 1.4

            Comment


            • #7
              Intre timp s-au adunat km si i-am facut si revizia
              -ulei MOTUL 8100 X-cess 5W40 + filtru de ulei si aer
              -cele doua role de la cureaua de accesorii (am uitat de ele atunci cand am schimbat cureaua de accesorii odata cu distributia)
              -garnitura capac culbutori
              -bucsile de la bara stabilizatoare
              Verificare totala a mecanicii si franelor pe elevator si cam atat...totul e ok.
              Mda...si senzori de parcare.
              Attached Files

              Comment


              • #8
                Ce te-a determinat sa pui Motul 5W40? Sau de ce Motul?
                Eu am un Sandero 1,6 mpi, 2011 si mi s-a recomandat Motul 10W40. A mea are 70 000km.
                PS Frumos intretinuta masina!

                Comment


                • #9
                  Superba si frumos intretinuta ! Luminile de zi sunt omologate , cat te-au ajuns cu tot cu montaj ? Mult succes in continuare cu "bolidul"

                  Trimis de pe al meu SM-J100H folosind Tapatalk

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by spik View Post
                    Ce te-a determinat sa pui Motul 5W40? Sau de ce Motul?
                    Eu am un Sandero 1,6 mpi, 2011 si mi s-a recomandat Motul 10W40. A mea are 70 000km.
                    PS Frumos intretinuta masina!
                    Am pus Motul pentru ca este un ulei de foarte buna calitate. Pana acum am mers cu 5W30 asa cum spune cartea masinii...am zis sa incerc si un ulei putin mai gros pentru ca imi parea cam galagios cu 5W30 in unele conditii. De ce as pune 10W40? 10W40 este mai gros decat 5W40 doar la rece...

                    Originally posted by Gabi GL View Post
                    Superba si frumos intretinuta ! Luminile de zi sunt omologate , cat te-au ajuns cu tot cu montaj ? Mult succes in continuare cu "bolidul"

                    Trimis de pe al meu SM-J100H folosind Tapatalk
                    Nu sunt omologate...sunt niste lumini care functioneaza doar atunci cand farul este stins...adica ziua. Daca aprind faza scurta luminile de zi se sting automat. Au costat 40 lei si montajul la un prieten electrician...2 beri
                    Last edited by nego93; 31 January 2016, 12:12. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • #11
                      Frumoasa si intretinuta masina. Vad ca ai fost si pe la Brasov. Bafta in continuare.

                      Comment


                      • #12
                        Arata bine dansa ;) Imi aduc aminte de culoarea asta cu drag, Bleu Mineral
                        Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                        Comment


                        • #13
                          Fromoasa masina! 1.6 Bleu mineral ca si mine multi km fara evenimente.
                          http://www.loganclub.ro/forum/loganu..._4-t46535.html

                          Comment


                          • #14
                            Primavara a sosit...am montat rotile de vara, presurile de vara, am vopsit etrierii si tamburii in culoarea caroseriei si am montat comanda satelit a player-ului. Pe viitor trebuie sa schimb pompa de servo-directie pentru ca fulia oscileaza, scoate zgomote ciudate (miorlaie) si am vazut ca a inceput sa curga uleiul din ea...deci e compromisa plus ca directia pare sa fie putin greoaie.
                            Attached Files
                            Last edited by nego93; 1 March 2016, 21:34.

                            Comment


                            • #15
                              Frumoasa masina!
                              Si eu am schimbat pompa servo saptamana trecuta. Scotea niste sunete ciudate.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google