Logan 0.9 TCe

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan 0.9 TCe

    Salut! Dupa ce m-am gandit o vreme am zis sa va arat si Loganul meu!

    Avem asa: Logan Laureate 0.9 Tce Euro5, negru metalizat sau “Noir Nacre” dupa terminologia Dacia/Renault. Ca optionale : geamurile electrice spate si jantele de aliaj pe 15”. Am ales sa nu iau navigatia de la Dacia si pana acum nu am am nici un regret in privinta asta. Regret insa ca nu am cumparat Cruise control, care mi-ar fi prins foarte bine la drum lung. E cumparata in Mai anul asta, asa ca tocmai a implinit sapte luni si 5100 km.

    Sticla de cola de sub capota se achita mai mult decat onorabil de sarcina de a misca masina prin trafic atat in oras cat si extraurban. Ca dinamica si comportament, mie personal motorul mi se pare a fi peste 1.6 8v de pe vechiul Logan si cu siguranta mai mult decat ma asteptam de la el. Atunci cand am cumparat-o m-am gandit ca o voi folosi exclusiv prin oras, motiv pentru care am si ales acest motor, dar acum constat ca sunt destui km facuti in afara orasului. Chiar mai mult de jumatate.
    Consumul in oras este decent, dar destul de departe de ce spune producatorul. In afara desi tot nu este cel prezentat in fisa tehnica este mai aproape. Mai exact am 8.5% urban si 5/5.5% extra.
    Pe la inceputul lui Noiembrie i-am facut cadou un set de cauciucuri de iarna cu jante de tabla, doar ca iarna se cam lasa asteptata, vad.

    Spre rusinea mea, desi imi ocup destul timp cu fotografia nu m-am invrednicit sa ii fac niste fotografii ca lumea. Poate cu ocazia jurnalului asta !
    Attached Files

  • #2
    Arata foarte bine pe negru.

    Sa te poarte fara incidente!

    Comment


    • #3
      arata foarte bine, sa o stapanesti sanatos dar jantele alea de tabla cu cauciucurile de iarna zici ca sunt de utilitara
      laureate 1.5l, albastru marin

      Comment


      • #4
        Sa fie sanatoasa domnisoara si drumuri bune sa aveti!!
        Peste acele jante am pus capacele de plastic originale.Asa ar putea si el sa faca.Apropo_culoarea e frumoasa dar pretentioasa..
        Last edited by micutzu666; 21 December 2015, 23:05.
        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

        Comment


        • #5
          Va multumesc pentru urari! M-am gandit sa-i pun capace, dar sincer sa fiu imi place cum arata si fara!
          @micutzu Am observat cat de pretentioasa este! Dar felul in care arata dupa ce o spal (aproape toata ziua urmatoare ) priceless!!
          Last edited by DannyMC; 21 December 2015, 23:10.

          Comment


          • #6
            Apropo ai pus senzori la jantele de iarna?
            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

            Comment


            • #7
              Ti-e rusine ca ai parcat pe troutar de ai blurat numarul masinii? "
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • #8
                Originally posted by micutzu666 View Post
                Apropo ai pus senzori la jantele de iarna?
                Nu, nu am pus, pentru ca m-am grabit sa-mi pun rotile! M-am grabit aiurea evident, dar asta e, acum nu le mai dau jos pana in primavara!

                @Iancu Nu de aia am blurat numarul ;) !

                Comment


                • #9
                  Tot vine Craciunul,ai in bord luminite! Nu-i bai,la anul le stingi! [emoji1]
                  Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                  Comment


                  • #10
                    Frumoasa masina si motorul e foarte reusit.

                    Consumul este posibil sa mai scada cand se va mai incalzi vremea.
                    Eu am observat ca folosind benzina Rompetrol 95, consumul e mai mic.

                    Sa te poarte sanatos multi kilometri Black Beauty
                    Logan GPL 1.4

                    Comment


                    • #11
                      Mersi Lucian! Sa stii ca voiam s-o botez asa!

                      Comment


                      • #12
                        Cu ocazia unei iesiri pe la munte i-am facut cateva fotografii noi! De la ultima postare am mai facut ~1000km. Marea majoritate in oras. Nimic deosebit de spus, totul e in regula pana acum! Am reusit sa vad si comportamentul anvelopelor de iarna (Barum Polaris 3) in conditii de iarna. N-au avut nici o problema pe drum acoperit cu zapada noua peste zapada batatorita sau zapada partial topita, pe drum de munte cu serpentine.
                        Attached Files

                        Comment


                        • #13
                          Sa o stapanesti sanatos si mult km fara evenimente!
                          Nu prea inteleg chestia asta cu acoperitul numerelor...
                          http://www.loganclub.ro/forum/loganu..._4-t46535.html

                          Comment


                          • #14
                            Multumesc pentru urari! Numerele nu-mi se par relevante pentru jurnal!
                            Last edited by DannyMC; 10 February 2016, 15:28.

                            Comment


                            • #15
                              La asa culoare eleganta ar merge macar niste capace peste jantele gri
                              Ceva de genul atasat
                              Attached Files
                              Logan GPL 1.4

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google