Albastrel

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by dl_dr25 View Post
    Este cumparat de la un coleg de pe anunturi. La revizie nici nu au observat ca am incalzire in scaune.
    Felicitari omule!. partea cu becurile,, as avea o intrebare. se schimba greu becul de faza scurta? (inca nu am masina dar am puse deoparte 2 x Osram H7 Night Breaker..

    Multam

    „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

    Comment


    • #32
      Nu este greu, se scoate capacul, se trage de bec ( nu are nici o clema ).
      IMG_20171224_114721364.jpg

      Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

      Comment


      • #33
        M-am abonat la threadul tau! Ai facut cele mai utile si mai ok imbunatatiri...mai ales pe insonorizare. Tin sa-ti reamintesc...sau poate stii, manerele usilor trosnesc inca din showroom, masini cu 4km la bord...trosnesc manerele..Trebuie gasita o solutie la asa ceva.
        Ce an este masina ta? Ca am vazut prin showroom loganuri care au semnalizarile pe aripi... Apropo, culoarea ta, este Bleu Cosmos (RPR - cod in sistem)
        PS: Ai tubulatura pentru locurile din spate?
        My turbo lag, give your MPI, a chance

        Comment


        • #34
          Se poate folosi mai mult dar si asa dispar in proportie de 90% zgomotele. 2017 Prestige.20180415_173634.jpeg20180415_173628.jpeg20180221_124317.jpeg

          Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

          Comment


          • #35
            Am si tubulatura pt pasageri spate.

            Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

            Comment


            • #36
              Bun! Dupa ce ai pus banda aia matisata, mai trosnesc? Sau e "liniste" ?
              Asa ceva ai incerca sa montezi pe masina la rotile spate?

              St sp http://novline-romania.com/categorii...te-stanga.html
              Dr sp http://novline-romania.com/categorii...e-dreapta.html
              My turbo lag, give your MPI, a chance

              Comment


              • #37
                Foarte tare trucul cu banda, nu il stiam, o sa il incerc. Multumesc [emoji106][emoji846]

                Comment


                • #38
                  Cum am spus mai sus zgomotul a disparut in proportie de 90% ( cred ca trebuie folosit cu mai mult simt de raspundere)
                  Am avut si carenaje comandate, dar nu le-au trimis si am renuntat la ele, dupa spusele colegilor nu te ajuta pe parte fonica. Am 2 sau 3 spray cu teroson pe care o sa le folosesc in aceea zona ( pe mine zgomotul ma intereseaza)

                  Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                  Mai am lucruri in proiect [emoji16]
                  Dar timpul sau banii ma tin pe loc [emoji39]
                  Azi masina veche ma "curentat" de 400lei ( saboti + cilindri) din cauza sotiei care nu prea considera important frana de mana [emoji23].

                  Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk
                  Last edited by dl_dr25; 24 May 2018, 22:15. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • #39
                    Imi place ce ai facut pana acum la masina . cel mai mult imi place insonorizarea. spor la modificari in continuare

                    Comment


                    • #40
                      Salut! In postul #2, toate acele plastice ( de la bara, de sub masina si la puntea spate) le-ai cumparat tu sau asa a venit masina? Sa stiu la ce sa ma astept la a mea..
                      Astazi am dat comanda de un SL Prestige Plus si am platit avansul de 538E
                      My turbo lag, give your MPI, a chance

                      Comment


                      • #41
                        Nu prea inteleg eu modelele astea SL Plus , Prestige plus ( nu stiu ce fel de echiparea sunt )
                        Eu am 1.5 dci 90cp Berlina Prestige la care nu am primit nici un plastic pe sub masina, nici tubulatura pasageri spate [emoji16] , laureat din 2007 are macar tubulatura aer pasageri spate din fabrica.

                        Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                        Comment


                        • #42
                          Daca tot este urmarit Albastrel [emoji39]
                          Este de anul trecut montat dar pt ca sa dezlipit panza nu l-am mai folosit si am uitat de el, azi l-am reparat [emoji16]20180527_192516.jpeg20180527_192521(0).jpeg

                          Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                          Comment


                          • #43
                            La cate chestii ai prin portbagaj nici nu ai nevoie de carlig :-))))))
                            I have no special talent. I am only passionately curious.

                            Comment


                            • #44
                              Sa ma scuz si sa nu par nebun in legatura cu masina .
                              Sunt gentutele de la ambele masini si restul materialelor pt insonorizare care nu apuc sa le pun [emoji51], acasa nu ma primeste doamna.
                              Am adaugat mai multa banda decat se vede in poza + consola de climatizare care nu i-am facut poza.
                              Attached Files
                              Last edited by 77sky; 27 May 2018, 23:10.

                              Comment


                              • #45
                                "Potoleste-te" ca o voi desface si pe a mea cand vine ))
                                My turbo lag, give your MPI, a chance

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google