AG-91-DOM Logan 2 Ph2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • AG-91-DOM Logan 2 Ph2

    In primul rand salut la toate lumea!
    Vrea sa va prezint si eu noua mea masina ridicata de la dealer acum 2 zile :P, vreau sa precizez ca inainte am avut tot un logan 2 din 2013 de care am fost foarte multumit!
    Actuala este varinta SL PRESTIGE PLUS fara nimic in plus pe ea....urmeaza sa ii montez saptamana viitoare camera marsalier, un alt set de jante pe 16" si in functie de buget mai vad pe parcurs!
    Momentan nu am apucat decat sa ii pun folie deoarece masina este alba si sincer nu prea ma incanta culoare...eu comandasem albastra..dar am renuntat la culoare ,camera marsalier si volan piele pentru a lua masina mai repede....

    Desi multa lume nu o sa creada masina a avut parte de tratament mai special pe banda de productie :P adica o antifonare si o insonorizare mai buna
    O sa atasez cateva poze cu unele materiale puse in tot portbajalul(am facut poze unde sunt vizibile).Toate usile sunt pline pe placi insonorizante la fel si pavilionul :P

    Poze cu masina nu prea am apucat sa fac monentan din lipsa de timp si din cauza vremei de astazi...
    Attached Files

  • #2
    Mai pun cateva poze si cu vechea masina!
    Masina a fost vanduta,acum astept ca maine noul proprietar sa o inscrie pentru a lua numerele sa le pun pe cea noua
    Attached Files
    Last edited by OnLyOvY; 27 June 2018, 12:11. Reason: ...

    Comment


    • #3
      Buna treaba cu placile insonorizare, ce nu imi place la Dacia ca nu sunt constanti in ceea ce pun/folosesc la masini.
      Drumuri bune.

      Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

      Comment


      • #4
        Mersi la fel! Si da nimanui nu cred ca ii convine discriminarea intre masinile facute prentru export si cele pentru intern

        Comment


        • #5
          Chiar sunt curios ce are in plus, tu trebuie sa sti mai bine fiindca ai avut L2ph1. Te astept [emoji847]

          Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

          Comment


          • #6
            Hmmm in plus fata de vechea masina nu sunt asa de multe
            -volan
            -grila fata
            -faruri,stopuri
            -clima monozana -
            -insonorizare mult mai buna parere mea
            Cred ca mai sunt destule dar nu asa de vizibile

            Comment


            • #7
              Ce motorizare e cea de acum si ce era precedenta? Cum ti se par?
              Felicitari si cat mai multi kilometri!

              Comment


              • #8
                Salut 0.9 a avut prima, tot 0.9 are si asta. Eu unu sunt multumit de motor, oricum am fcut km putini cu cea veche 36k in aproape 5 ani )

                Comment


                • #9
                  Sa o stapanesti sanatos! Mai multe poze cu masina, interior, exterior?

                  Comment


                  • #10
                    OnLyOvY - In primu rand... sa o stapanesti sanatos, multi km linistiti si fara griji.
                    In al doilea rand, acele "placute insonorizante" se pot pune si dupa ce iei masina de la dealer...dar una e sa fie in asa fel facuta de fabrica si alta e sa ii faci tu. Oricum este foarte bine ca s-au montat pe polita la luneta. Este cel mai vulnerabil loc ca tabla care intra in rezonanta.
                    Cam cat timp ai asteptat dupa masina? In cat timp ai primit seria de sasiu completa si termen estimativ de livrare?
                    Last edited by andrei_mircea; 27 June 2018, 19:02.
                    My turbo lag, give your MPI, a chance

                    Comment


                    • #11
                      Andrei la mine a fost o chestie fericit eu comandasem alta masina adica alta culoare si inca 2 optionale dup care trebuia s atept pân în septembrie,dar am fost sunat de care Dacia i mi.au oferit acesta maina care la momentul acela nu intrase în producie,iar de la primirea telefonului pân am ridicat maina a durat 1 saptamana

                      Comment


                      • #12
                        pai si de ce ai facut aceasta schimbare? SA o stapanesti sanatos!
                        laureate 1.5l, albastru marin

                        Comment


                        • #13
                          Pentru ca am iesit bine la bani cu vânzarea celei vechi, i-am considerat c 3000 de euro pentru alta noua este o suma acceptabila

                          Luni am dat comanda pentru oferta primita de la DACIA si tot atunci am primit si seria complet
                          Attached Files
                          Last edited by 77sky; 27 June 2018, 21:33. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • #14
                            Hmm... esti din Pitesti, d-asta ti-a ajuns asa rapid.. Pana la Bucuresti..."e paini de mancat"
                            Totusi...sa stai o saptamana..dupa un sl prestige...e ceva. Eu o voi avea in septembrie.. desi nu ai nici o alta optiune in plus sau in minus fata de ce am comandat eu... probabil nu ai camera pt mers cu spatele pozitionata la numar..
                            My turbo lag, give your MPI, a chance

                            Comment


                            • #15
                              Astazi am fost sa montez si sa activez camera .....Toata afacerea a costat destul de putin 250 lei cu tot cu montaj si activare,la activare am schimbat si culorile navigatiei :P!
                              Ps camera a fost montata in locasul deja decupat din bara
                              Attached Files

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google