Prestige 16v PH2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Multumesc bbogdan pentru aprecieri,asa voi face,cum ai zis si tu.
    Forum neinteresant. Delogat definitiv.

    Comment


    • D-fens te-ai interesat cat e taxa de prima inmatriculare?

      sigpic

      Comment


      • Nu m-am interesat,am vazut pe forum ca ar fi 13 milioane.Deocamdata astept cartea de identitate,acum am doar copie.Mi-au zis ca-n maxim 10 zile o voi avea.Stie cineva,mai trebuie sa-mi fac programare la RAR,sau ma duc direct,fara programare?
        Forum neinteresant. Delogat definitiv.

        Comment


        • Cred ca fara , anu trecut cand mi-am inmatriculat-o eu am fost fara... Spor la inmatriculare... O sa ai de alergat ca si mine de altfel... So stapanesti sanatos daca nu ti-am zis pana acum m-ai ales ca-ti dorea un valvar de mult timp...

          sigpic

          Comment


          • Programare la RAR trebuie facuta telefonic , pe internet sau personal la ghiseu...Acum vorbeste si tu cu dealerul si vezi daca iti face "el" inmatricularea...Am impresia ca la masinile noi norma de poluare e trecuta deja in acte si nu mai trebuie sa te prezinti la RAR cu masina...
            sigpic

            Comment


            • Multumesc SoNyKeL,stiu ca am de alergat dar o fac cu placere.
              @valeriuciprian-emisia de noxe(sau cum i-o mai zice)e trecuta in CI.Ma voi interesa la dealer daca-mi trebuie programare,mi-ai dat o idee buna.Multumesc.
              Forum neinteresant. Delogat definitiv.

              Comment


              • Originally posted by bbogdan View Post
                @tweety:asa,esti moasa la maternitatea lu' logan!Sau barza?
                Cel mai corect cred ca ar fi sa zic "moasa".

                Comment


                • Ce programare la RAR ? Este masina NOUA ... Se da STAMPILA cu HOLOGRAMA pe loc , sau hai in 10 minute ; 1300 lei taxa + inca 3 restul de taxe aproape S-o stapanesti sanatos D-fens e frumoasa foc , ce bine i-ar fi stat neagra
                  1.6 MPi Icy White

                  Comment


                  • @D-FENSEu nu am mai fost nevoit sa merg la RAR. Cand am ridicat cartea, avea folia aceea de securizare.
                    Macar informativ, poate te ajuta urmatoarele, cu precizarea ca aceste tarife sunt valabile pe Iasi (poate la tine sunt alte tarife):
                    1. Taxa inmatriculare definitiva 52 lei
                    2. Taxa certificat inmatriculare 30 lei
                    3. Fisa inmatriculare (tipizat) 15 lei
                    4. Placute numere definitive a) preferentiale 85 lei; b) la rand 40 lei;
                    5. Timp, rabdare, cafea, tigari (daca fumezi) si bani benzina
                    6. Pentru taxa prima inmatriculare iti calculezi aici http://www.mfinante.ro/calculator_ta...auto_2008.html
                    7. iar valoarea CO2 xxx g/Km, este deja trecuta in cartea masinii

                    Mult noroc!

                    LE: eu am platit 1.300 lei, dar am motorul de 1.6 8v. La tine emisia de noxe sa nu difere (si sigur este alta decat la mine CO2 172 g/Km).
                    Last edited by Hellbera; 15 November 2008, 00:18.

                    Comment


                    • Originally posted by apolodor25 View Post
                      Felicitari D-Fens!

                      Drum usor si fara probleme!

                      Am ridicata-o si eu... Bleu electrique 1,6 16 V prestige.

                      Spune-mi te rog unde scrie la tine Prestige , ca la mine pe cantul usii, la broasca scrie Preference (or fi avut usa inscriptionata dinainte).

                      Bafta
                      poti pune o poza cu masina ta? Chiar sunt curios cum arata bleu electrique .
                      Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                      Comment


                      • Originally posted by bossake View Post
                        poti pune o poza cu masina ta? Chiar sunt curios cum arata bleu electrique .
                        Voi pune sambata

                        Comment


                        • Originally posted by ingerulol View Post
                          Ce programare la RAR ? Este masina NOUA ... Se da STAMPILA cu HOLOGRAMA pe loc , sau hai in 10 minute ; 1300 lei taxa + inca 3 restul de taxe aproape S-o stapanesti sanatos D-fens e frumoasa foc , ce bine i-ar fi stat neagra
                          Asa ma gandeam si eu,ca doar n-o bag pe flux.Multumesc pt urare.Initial vroiam gri comete,dar m-am razgandit in ultimul moment(pt a 4-a oara)

                          @Hellbera-Multumesc pt informatii,sunt foarte utile.
                          Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                          Comment


                          • Sal, daca esti din Bucuresti iti spun eu pasii.
                            B92MHO

                            Comment


                            • Multumesc,dar nu sunt din Bucuresti.
                              Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                              Comment


                              • Chiar daca noxele sunt trecute in civ,vei fi trimis de la trezorerie pe la circa financiara sa-ti calculeze ei taxa.Uite aici:http://www.loganclub.ro/forum/taxa_d...re-t147p8.html cum am facut eu acum doua luni.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google