B-15-fof

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si la mine una mai calda ca a ta Fof
    Attached Files

    Comment


    • am schimbat si gumele de pe spate .
      am luat azi 2 Pirelli P6000 , 195-50.
      pe cine intereseaza , cele vechi (toyo t1r , 205-55-15) , le dau cu 100 ron amandoua.(o guma a avut un cui , are petic la cald si snur )
      Attached Files

      Comment


      • azi sa lucrat umpic pe la masina.
        1. am re`tiganit traseul de admisie , nu stiu ce efect are , dar macar am scapat de piticii de pe creier.
        2. am rezolvat lufturile de la colturile barelor , ca tot ziceau "dujmanii" ca toti avem lufturi.
        3. am mai cumparat o rola de banda termoizolanta si am facut invelit serpii pana la capat , mai exact pana la racordul flexibil.
        am infasurat un cilindru , a urmat celalant cilindru si pe urma am infasurat cu banda peste amandoi pana la racord , sa fiu sigur ca e treaba treaba.
        4. scule folosite la tiganirea barelelor.
        5. woofer si statie
        v`a urma in curand un HU pioneer , va tin la curent(continuu)
        Attached Files

        Comment


        • bine cata !! bravoo !!! sa cante lautarii si fara lufturi !!! spor la lucrari !!
          sigpichttp://www.loganclub.ro/forum/my_rid...ght=ride+grecu
          Simply Stance

          Comment


          • statia aia nu arata bine deloc. Prinde-o in suruburi..undeva! in rest....ce sa zic....tot logan e ... ( joke)
            sigpic

            Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

            Comment


            • bidonul ala e pus la misto acolo nu ?... altceva nu imi explic de la tine... pe altii ii credeam in stare ;))
              "when I grow up,sigpic I want to be a VDE"

              Comment


              • Spune-mi te rog cum ai facut cu bara.Am si eu lufturi si as vrea sa o fac in weekend
                Cumpar volan de Duster

                Comment


                • sa vezi ce bine se vor auzi manelele cu tubu`

                  Comment


                  • Da daa...spune-ne si noua cum ai eliminat lufturile
                    My turbo lag, give your MPI, a chance

                    Comment


                    • Se scapa de lufturi astfel........ slabind suburile barii (cele care vin pe aripa), si cu o miscare de ninja se taie bumbii care intra din bara in aripa.Cand o sa slabiti suruburile o sa vedeti despre ce este vorba.Dupa taiere se trage de colturile barii catre spate si se strange surubul de fixare in aripa.

                      Succes.

                      Place masinuta, dar scapa te rog de bidonul acela.
                      real power..... diesel power by

                      Comment


                      • Originally posted by Thejock3r View Post
                        statia aia nu arata bine deloc. Prinde-o in suruburi..undeva! in rest....ce sa zic....tot logan e ... ( joke)
                        nene , sta teapan acolo ,ti se parea aiurea ca sta stramba, am pus`o pe graba.
                        Originally posted by mc_alienu View Post
                        bidonul ala e pus la misto acolo nu ?... altceva nu imi explic de la tine... pe altii ii credeam in stare ;))
                        Originally posted by cosmindan View Post
                        Se scapa de lufturi astfel........ slabind suburile barii (cele care vin pe aripa), si cu o miscare de ninja se taie bumbii care intra din bara in aripa.Cand o sa slabiti suruburile o sa vedeti despre ce este vorba.Dupa taiere se trage de colturile barii catre spate si se strange surubul de fixare in aripa.



                        Place masinuta, dar scapa te rog de bidonul acela.
                        pai cum tragi de colturile barei daca nu largesti gaura spre far ? ca surubul intra fix pe aceea gaura. Deci largiti gaura si abia dupa puteti sa trageti de bara si s`o fixati.

                        nu va luati de bidonul meu , este tigania mea
                        are rol de palnie , mai exact acumuleaza mai mult aer catre furtunel , ce pareri sunt contra , in afara ca este inestetic ?

                        Comment


                        • Originally posted by CataFOF View Post
                          1. am re`tiganit traseul de admisie , nu stiu ce efect are , dar macar am scapat de piticii de pe creier.
                          Mai repede ai folosi o palnie de plastic.

                          L.E.: Materialul nu mi se pare asa potrivit. Si nici forma nu este foarte fericita. Poate ca o chestie de genul asta (Venturi cold air feed duct, palnia aia "stramba") ar fi mai ok.
                          Last edited by on1x1; 23 June 2011, 02:20.

                          Comment


                          • si mai incet ?

                            Comment


                            • si gura aia de sticla actioneaza ca o palnie .
                              e tiganie mea si nu o dau la nimenea

                              Comment


                              • nu ziceam ca ar putea cade , nenea...ci sa fie mai frumos estetic
                                sigpic

                                Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google