Furiosul meu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    cumva n-ai airbag in bord la copilot? ce ai pus acolo? nu se intelege bine.
    legat de albastru, e ok albastru', dar interiorul il ai in 2 nuante de gri(bord, fete usi, plafoniera), botoane si alte chestii marunte negre ... nu prea pusca combinatia.
    e putin prea mult albastru dupa parerea mea. posibil ca pozele sa nu redea aceasi senzatie vizuala ca si cum ai vedea-o pe viu.
    am postat la un constantean pe forum ca nu imi place ca a vopsit integral fetele de la usi si tot ce se putea vopsi, in rosu si alb. mi l-am urcat in cap pe omu' ala si eu doar imi spuneam parerea.
    daca tie iti place nu tre' sa dai socoteala la nimeni! gusturile nu se discuta!
    asteptam ceasurile de la bord si consola sa lumineze... albastru, evident )
    sint convins ca la un moment dat, o sa ajungi la un echilibru placut in combinatia de culori in interior ;)
    sa o folosesti fara probleme si incidente.
    ps: neaparat sa folosesti motorina buna! numa motorina buna! nu ca ai gasi motorina buna la noi ... se duce injectia si costa enorm reparatia
    Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

    Comment


    • #17
      Ms mult... nu am airbag la copilot dar intentionez sa pun unu.. am incercat sa completez locu gol cu un pachet de servetele.....cu ceasurile albastre mai pe viitor.....iar cu motorina..nu alimentez decat la peco..ca de altundeva nu am cum.. si nu ma risc sai bag motorina cumparata la negru...dar ce ar fi slaba calitativ motorina de la noi?...cunosti vreun caz? sa se fi stricat injectia de la motorina?
      sigpic

      Comment


      • #18
        eu personal nu, dar fostul meu coleg de lucru lucreaza la dacia service si mi-a zis de problemele cu motoarele diesel. m-am ingrozit cind imi zicea ca pina pe la 50-60.000 se duce injectia . a avut intr-o saptamina 3 motoare bulite. unu din ele avea un piston topit, din cauza de injector blocat de la mizerie.
        tine de mizeria din motorina care o bagi. si eu bag motorina doar de la peco si doar de la mol. dar chiar si asa, la revizia de la 10.000 schimb filtrul de motorina care e cu mizerie si dupa 5.000 km intre revizii, merg sa-mi curete filtrul de motorina si gaseste mizerie in el
        problema e ca din cauza mizeriei, pierzi garantia la injectie in caz ca se strica
        doar ca nu e o regula ca nu tine mai mult de 50-60.000km, pe acolo au aparut cele mai multe probleme. asa ca iti doresc si imi doresc injectie trainica
        Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

        Comment


        • #19
          ms de informatie...cred ca asa am sa fac si eu...poate asa facem injectoarele mai trainice.....momentan am 500 km la bord.. pana la 5000 mai am de asteptat... totusi am citit mai sus chestie interesantata.. sai dam 10-15 min vreo 4000 de ture sa se curete injectoarele... ia spunemi de curioazitate la cate ture schimbi viteza?
          sigpic

          Comment


          • #20
            Chiar daca nu imi era adresata intrebarea...intervin si eu...schimb la 2400-2500 cu masina goala si la 2700-3000 cu ea incarcata in functie de trafic.
            sigpic

            Comment


            • #21
              nici o probema... orice informatie mie de mare ajutor.. fiind un incepator in ale masinilor...
              sigpic

              Comment


              • #22
                pai normal pina faci ceva rodaj, iti recomand sa nu depasesti 2.500. spre deosebire de un benzinar, dieselul e mai pretentios la rodaj.
                si cipri are mare dreptate, la turatiile alea e normal sa schimbi. ideea e ca si pina la cei 2.500rpm sa accelerezi progresiv! dijaba schimbi la 2.500 dar pina la rotatiile alea ii dai blana .
                eu chiar si amu la 20.000 km tot pe 2.200-2.400 schimb vitezele. dar daca este o urgenta, nu mai conteaza
                si da, din cind in cind e bine sa mai bagi piciorul in podea ca sa cureti injectoare si turbina. e chiar indicat! dar ma repet, inca NU e cazul la tine .
                Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                Comment


                • #23
                  sa-ti traiasca masina...albastra. Acum pe bune, degeaba ai pedale pilot daca nu faci ceva si cu jantele alea. Adica sa le schimbi. Sunt esenatiale. O sa vezi ca au impact major in schimbarea infatisarii masinii. In bine. Multa bafta!

                  Comment


                  • #24
                    Te cred zenit...toate la timpu lor......momentan astept finantari....cu prima okazie cu care dau de ceva banutii fug si mi le iau..... desi eu ma astept la o suma destul de mare.. vreo 16-20 milione..
                    sigpic

                    Comment


                    • #26
                      de ce ai pus stickerul pe luneta si nu pe parbriz?Credeam ca s-a standardizat pozitionarea lor
                      MX-5 1.6 110cp 12.01.12(fab.2002)

                      Comment


                      • #27
                        pentru ca pe fata va veni altu..... si am rezervat locu deja..
                        sigpic

                        Comment


                        • #28
                          abia ai facut 1500 de km

                          Comment


                          • #29
                            nu arata rau nici pe spate stickerul, dar mai bine era pe fata :d
                            avind in vedere ca e singurul brasovean cu stickere, e ok oriunde :d
                            asteptam noile jante. de ce nu ne spui si de restul surprizelor pregatite? le ti doar pentru tine sau ne faci noua surpriza?
                            pot sa le zic eu? pot? pot?
                            fa o poza in care sa se vada mai bine japonismele de pe capota, nu prea ne-am facut o idee cum arata si cum sint asezate
                            Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                            Comment


                            • #30
                              frumoasa culoare si interiorul este super alte modificari jenti ,spoilare,un eleron ????????
                              Last edited by victor; 16 September 2007, 23:11.
                              sigpicyahoo messanger :goody7ronaldo

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google