Al meu Logan 1.4 F2 - Bleu electrique

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Al meu Logan 1.4 F2 - Bleu electrique



    Pt ca sunt deja cateva luni de cand sunt membru activ al acestui forum, am zis sa intru si eu in randul lumii. Asadar, al meu Logan este cel de mai jos...





    Masina a fost comandata in iulie si ridicata la inceputul lunii septembrie. Pana acum am aprox 2500km. Ma pot lauda cu performanta negativa de a avea portiera dreapta "atinsa" un pic si momentan nereparata (frica de service-uri si de oameni slab pregatiti).
    De curand am schimbat aparatul de bord din cauza unor probleme cu afisajul si m-am ales cu un montaj incorect al capacelor care acopera partea din spatele volanului (am vibratii in zona aia) si cu un aparat de bord care imi arata un consum mediu total diferit, in sens negativ, fata de cel dinainte (de la o medie urbana fixa de 8.2-8.3, in aceleasi conditii acum am afisat un consum mediu care variaza de nebun intre 9.3-9.8). Daca "profesionistii" de la Amat Pitesti nu mi-au facut vreo "surpriza" ascunsa in cele 10 minunte in care am lipsit de langa masina (astfel incat motorul sa consume mai mult-sau ceva sa functioneze defectuos), un afisaj incorect este singura posibilitate
    In rest masina este ok, se comporta asa cum ma asteptam si, excluzand problemele relatate mai sus, ma multumeste pe deplin.

    Sa auzim numai de bine!

    P.S.: Cu ajutorul lui @cristi_lcd (caruia ii multumesc inca o data pe aceasta cale) incepand de astazi am user name-ul schimbat, din @cgcx in ce vedeti acum.
    sigpic

  • #2
    sa o stapanesti sanatos si sa nu mai ai parte de incidente neplacute !!!

    Comment


    • #3
      S-o stapanesti sanatos si multi km fara problemute . Cam tarziu apari cu ea . Misto chestiile de la numere . Daca poti sa o aduci in Bucuresti pe reparat iti recomand Ipso Baneasa , fac treaba super , nu va sti nimeni ca a fost atinsa .
      B -X X - DDF x 2

      :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

      Comment


      • #4
        Multumesc baieti si scuze de intarziere!

        P.S.: @FLORIN, modul in care am personalizat numerele (evident doar in photoshop) este unul simplu, cu ajutorul unui font de tip "bar code" luat de pe site-ul www.fontriver.com (unde mai sunt o gramada de fonturi interesante)
        sigpic

        Comment


        • #5
          Sa o stapanesti sanatos Catalin!!!
          Vad ca esti incepator ca si mine
          sigpic
          !

          Comment


          • #6
            Originally posted by vdmihai View Post
            Vad ca esti incepator ca si mine
            Multumesc Mihai! In permis nu mai sunt incepator din noiembrie, insa nu am decat 3 luni si 2500km de condus astfel incat merit semnul ala din plin , iar cum in normele rutiere nu am gasit nici o norma care sa incrimineze purtarea semnului dupa primul an nici nu ma grabesc sa-l dau jos, mai ales ca la experienta actuala este indicat sa fiu ferit din cand in cand
            sigpic

            Comment


            • #7
              Cam asa sunt si eu
              Ce varianta este masina?
              sigpic
              !

              Comment


              • #8
                Masina este in varianta Laureate si are ca optiuni doar ABS si culoarea metalizata. Costul de achizitie a fost de 8750E + taxa 250E.

                P.S.: Este luata prin credit BRD pe 4 ani si casco la Asiban.
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Modificari ceva,folie,jante...etc? Sau e prea noua
                  sigpic
                  !

                  Comment


                  • #10
                    sa-l stapanesti sanatos!la cat mai multi km fara incidente!sunt tare curios,exista vreun logan cu facelift cu vreun fel de tuning?frumoasa culoare;)
                    "CAND VIATA E PREA GREA....LAS-O JOS!"un batran logan de 1.4!:drunk

                    Comment


                    • #11
                      Sa-l stapanesti sanatos multi km fara probleme! @vdmihai deocamdat a dat destul e masina mai lasal si pe el sa-si revina din cheltuieli!

                      Comment


                      • #12
                        Ma refeream pe viitor
                        Nici eu nu am vazut un face-lift tunat pana acum,sunt curios.
                        sigpic
                        !

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by vdmihai View Post
                          Modificari ceva,folie,jante...etc? Sau e prea noua
                          Nu sunt un mare fan al modificarilor, in consecinta momentan nu este cazul. Ma intereseaza mai mult imbunatatirile aduse prin folosirea unor consumabile de calitate si mai putin cele care privesc caroseria, unde prefer doar modificari subtile.
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by vdmihai View Post
                            Nici eu nu am vazut un face-lift tunat pana acum,sunt curios.
                            am vazut eu un facelift tunat in braila. are o husa de capota pe fata, niste prelungiri de spoiler, praguri si niste parasolare. mie mi-a placut cum arata.

                            @cgcx sa o stapanesti sanatos (it izic cgcx ca te cunosc si ma cunosti, dar nu imi cunosti userul ;) ). frumoasa masina. cati mai multi km fara incidente. e dragut facelift-ul in culoarea asta.
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by catalinux View Post
                              Multumesc baieti si scuze de intarziere!

                              P.S.: @FLORIN, modul in care am personalizat numerele (evident doar in photoshop) este unul simplu, cu ajutorul unui font de tip "bar code" luat de pe site-ul www.fontriver.com (unde mai sunt o gramada de fonturi interesante)
                              Mi-am dat seama . Am vrut sa ma refer la idee . Vezi ca nu stiu pe unde am auzit ca daca te opresc gaborii si nu mai esti biban te taxeaza . Intereseaza-te sa nu cotizezi . Oricum multi asa zisi driveri nu tin cont de lamaile tale in trafic .
                              B -X X - DDF x 2

                              :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google