B 48 C U P Logan by DaciaShop[Castigator Campionat Cel Mai Tare Interior Editia 2011]

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dsign imi permit sa imi dau si eu cu parerea... Cred ca albastrul mai deschis spre care probabil vei opta tu nu va mai intra in contrast cu rotile albe... Am citit undeva.. Nu imi mai aduc aminte unde, ca prima regula pt a potrivi jantele cu restul caroseriei e sa fie o culoare cu care sa faca contrast.. Pe albastrul tau merg fff bine jante albe dar pe bleo... Care e mai deschis nu stiu .... Oricum e alegerea ta! Spor la vopsit!

    Comment


    • Multam mult baieti pentru sfaturi si pareri. Silviu, m-am gindit si la asta, insa culoarea nu va fi mult prea deschisa.

      M-am hotarit asupra unui albastru ca cel de pe Logan S2000, la partea din fata. Aparent, seamana cu vopseaua lui Miker, insa nu e chiar asa.

      Totusi, ma voi hotari atunci cind voi vedea esantioanele, vopseaua va fi pregatita la Standox.
      Attached Files
      Last edited by dsign; 11 June 2008, 21:14.
      _
      B 48 C U P - Ligheanul Agitat

      sigpic

      Comment


      • Sa faci si grila din fata aceeasi culoare ca si caroseria sa nu o lasi neagra ! Asa o sa arate din ce in ce mai mult cu logan s2000 care pe mine m'a innebunit ...

        Comment


        • Va fi o bara de MCV in fata, vopsita complet

          Intrebare: oare ar fi interesant sa fac si eu plafonul alb, cu sigla Dacia?
          _
          B 48 C U P - Ligheanul Agitat

          sigpic

          Comment


          • Da cu o bara de MCV cred ca ar arata mult mai bine

            Comment


            • Alb da ar fi o idee, dar sigla tu sti eu nu as face-o!

              Comment


              • De plafon nu stiu sigur ( nu cred ca i-ar sta bine ) ... Cat despre sigla Dacia, nu.

                Comment


                • Dar ce anume are sigla Dacia? Suna urat sau cum? Las-o acolo unde e.

                  Comment


                  • Ai vazut 2 inpotriva hai sa fiu eu pentru...

                    Comment


                    • Eu ma refeream la sigla Dacia, acolo unde e ea uzual: pe portbagaj, si pe grila fata.
                      Daca va referiti la sigla Dacia pe plafon, sunt in asentiment cu voi. Categoric nu
                      Sanatate

                      Comment


                      • Siglele de pe portbagaj si bara fata ramin acolo unde sunt, cred... Ma mai gindesc. S-ar putea sa imi vina damblaua sa le scot pe alea de pe spate. Ziceam sa fac plafonul alb, nu neaparat cu sigla aia Dacia...
                        _
                        B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                        sigpic

                        Comment


                        • Eu personal pe portbagaj as lasa doar sigla DACIA ( nu mie rusine cu ea, dar pare destul de aiurea tot capacul gol ) si cat despre plafon ... M-am tot uitat la un logan ca al tau ( la culoare ma refer ) si ar da bine plafonul ... Eu zic go 4 it

                          Comment


                          • Multam pentru sfaturi si incurajari. Pentru inceput imi voi reface finisajul la capota motorului. Apoi voi merge pentru tratament anticoroziv la Pitesti, sunt ceva probleme in portbagaj, masina face parte din lotul acela cu probleme...

                            Dupa ce e gata cu tratamentul, voi trece la vopsirea cu albastru deschis nemetalizat. Pentru plafon exista intotdeauna autocolant.
                            _
                            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                            sigpic

                            Comment


                            • Cred ca ti-am mai zis deja, dar nu ma mai pun sa citesc posturile mele anterioare. Plafonul ar merge cu imitatie de fibra de carbon (vezi BMW M3) sau cu negru
                              sigpic

                              Comment


                              • Ar arata bine cu plafonul alb parerea mea.Fati-o exact cum este S2000.
                                Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google