B 48 C U P Logan by DaciaShop[Castigator Campionat Cel Mai Tare Interior Editia 2011]

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Deci dieselul fara AC nu are dsicuri ventilate?
    "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

    Comment


    • Originally posted by dsign View Post
      Va rog, documentati-va afirmatiile pe viitor, poate unii oameni sunt interesati de subiect si vor fi automat dezinformati.
      Mersi, trec chestia asta cu etrierii de Van sau Pick-Up in caietul de sarcini! Credeam inainte ca este acelasi sistem de franare (ma refer la cele ventilate), mama lor n-au pus arcuri lamelare spate ca la vechile papucuri.
      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

      Comment


      • Originally posted by dsign View Post
        Eu as fi un pic mai atent...

        Am si spus mai sus. Toate MPI-urile berlina au discuri pline, etriere mici

        1.6 16v, diecel cu AC si toate MCV-urile au discuri ventilate cu etrieri mici

        Van si Pick-up (nu stiu daca chiar orice motorizare) au discuri ventilate cu etrieri mari.

        Va rog, documentati-va afirmatiile pe viitor, poate unii oameni sunt interesati de subiect si vor fi automat dezinformati.
        Ca sa mai completez, discul de pickup si Van este de alt model pentru variantele de export , adica este cel de pe clio3: Ø260 x 22 (cel de MCV/van/pickup/berlina superioara este de Ø259 x 20,6)
        Last edited by detail; 29 June 2009, 18:09.

        Comment


        • Cu placere,sa cresti mare...ia zi tata,pe spate cand umblam??ca pe fata mam saturat de arogante dastea...?Misto suporti de scaune,ce marca sunt Sparco??sau OMP???
          sigpic

          Comment


          • Suportii de scaune sunt marca Golan&Father, vopsite profesional in atelierele Dsign Performance&Speed

            Originally posted by VanDiesel View Post
            Deci dieselul fara AC nu are dsicuri ventilate?
            Din ce stiu eu, nu... S-ar putea sa ma insel.

            Totusi, ceea ce am zis mai sus este adevarat. Nefiind sigur de treaba cu dci fara AC, n-am zis nimic
            Last edited by dsign; 29 June 2009, 21:14. Reason: Automerged Doublepost
            _
            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

            sigpic

            Comment


            • DCI-urile fara AC nu au discuri ventilate (exemplu crististreulea)!
              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

              Comment


              • Si sa fiu off topic,dsign nu mai indu lumea in oroare ca etrieri de neventilate(cum am avut eu ,tu) sunt si mai mici decat ce aveai pe masina.
                sigpic

                Comment


                • Asta se intelege de la sine. De fapt, difera doar suportul, ca falca e aceeasi
                  _
                  B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                  sigpic

                  Comment


                  • Tare modificarea!Cu franele nu e bine sa te joci...tot ce e mai bun e bine venit...
                    P.S.-nu stiu daca ai mai scris pe undeva...ce discuri sunt acelea si cam cat costa?Merci,si felicitari pentru masina!
                    sigpic

                    Comment


                    • dany stie faza cu " in frane si-n femei sa nu ai incredere niciodata" si pune in aplicare planuri pentru a dezminti acest mit
                      sigpic

                      Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                      Comment


                      • Discuri Tarox G88, Racing Nick, 100e bucata
                        _
                        B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                        sigpic

                        Comment


                        • discurile sunt Tarox G88 si sunt ~215e

                          la mai mare
                          sigpicMy ride

                          Comment


                          • In frane "de Dacie" era versu'...da faza e ca se referea la Dacie 1300...Loganele Ie frantuzesti!Are alte frane !
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by dsign View Post
                              Asa ceva nu se intreaba niciodata... Sunt cam slab de inima




                              Eu as fi un pic mai atent...

                              Am si spus mai sus. Toate MPI-urile berlina au discuri pline, etriere mici

                              1.6 16v, diecel cu AC si toate MCV-urile au discuri ventilate cu etrieri mici

                              Van si Pick-up (nu stiu daca chiar orice motorizare) au discuri ventilate cu etrieri mari.

                              Va rog, documentati-va afirmatiile pe viitor, poate unii oameni sunt interesati de subiect si vor fi automat dezinformati.

                              Vezi ca sunt si MCV-uri cu etrieri mari de fabrica, VAN-urile toate sunt cu etrieri mari... la inceputi vanurile cu motor de 1.4 erau cu etrieri mici dar acum sunt cu etrieri mari toate

                              Originally posted by aleXpeed View Post
                              DCI-urile fara AC nu au discuri ventilate (exemplu crististreulea)!
                              Eu am DCI si nu am AC si am discuri ventilate...
                              Last edited by Tudor_cj; 30 June 2009, 14:23.
                              2004 Dacia Logan 1.4MPi
                              2006 Dacia Logan 1.5dCi
                              2007 Opel Astra H 1.7CDTI

                              Comment


                              • Ei, papuci acum...

                                Hai sa luam fiecare serie de sasiu pe rand si sa vedem ce etrieri s-au montat de fabrica, vreti? Aveti timp vreo 10 ani?
                                _
                                B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google