B 48 C U P Logan by DaciaShop[Castigator Campionat Cel Mai Tare Interior Editia 2011]

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • va anunt eu aici cind e terminat totul, mai dureaza putin, e destul de complicata instalatia electrica de pe PCB-ul tabloului de bord Am schema, insa nu prea am ce-mi trebuie, asa ca trebuie sa improvizez si sa testez.

    Ma bucur ca-ti place. Voi incerca sa fac si alte combinatii de culori
    _
    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

    sigpic

    Comment


    • La cat de tare se aprinde in prima poza...nu cred ca mai poti conduce noaptea

      Comment


      • Originally posted by dsign
        Update la lumina de bord, incerc sa fac urmatoarea combinatie: Iluminarea cadranelor si a displayului cu potentiometru pentru reglaj iar acele sa ramina rosu puternic si sa se aprinda odata cu contactul.
        arata bine imi place

        Comment


        • Mersi supercar

          @radu, intr-adevar, e deranjant noaptea, insa lucrarea nu e terminata, fac niste teste dupa care voi monta reglaj de intensitate. Fac tot posibilul ca acel reglaj sa fie direct pe butonul de reset km.
          _
          B 48 C U P - Ligheanul Agitat

          sigpic

          Comment


          • Originally posted by dsign
            Update la lumina de bord, incerc sa fac urmatoarea combinatie: Iluminarea cadranelor si a displayului cu potentiometru pentru reglaj iar acele sa ramina rosu puternic si sa se aprinda odata cu contactul.

            In poze se observa diferenta de intensitate luminoasa intre cadrane si display, in realitate aceasta diferenta este mult mai mare si este realmente necesara implementarea unui reglaj. Lucrarea stagneaza un pic deoarece am primit ideea de a pune reglajul chiar pe tija care reseteaza km. Astept pareri, idei, critici.
            si eu vreau si eu vreau
            toora,llumar fata spate,zender,borla,calc reno sport,1.6 93cp,vw mk1,1.8,sparco sprint,roll bar omp,centuri 6 puncte sandtler,bf goodrich,bbs,borla

            Comment


            • sorine, cind termin totul si am solutia finala, anunt aici, pun poze si dupa aia discutam. Distanta nu-i o problema, avem curieri rapizi
              _
              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

              sigpic

              Comment


              • si montaju?degeaba ai curieri rapizi daca nu ai inclus si montaju
                toora,llumar fata spate,zender,borla,calc reno sport,1.6 93cp,vw mk1,1.8,sparco sprint,roll bar omp,centuri 6 puncte sandtler,bf goodrich,bbs,borla

                Comment


                • lasa ca o sa rezolvam noi cumva, nu te las asa...
                  _
                  B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                  sigpic

                  Comment


                  • toora,llumar fata spate,zender,borla,calc reno sport,1.6 93cp,vw mk1,1.8,sparco sprint,roll bar omp,centuri 6 puncte sandtler,bf goodrich,bbs,borla

                    Comment


                    • imi place loganul tau interiorul l-ai facut prea tare si ar sta bine jantele pe masina si noroc in continuare
                      Last edited by Cristi_Xp; 7 December 2007, 18:04.
                      sigpicyahoo messanger :goody7ronaldo

                      Comment


                      • @victor, nu am facut mare lucru la interior, totusi multumesc pt aprecieri. Ce vrei sa spui prin "jantele ar sta bine pe masina"? Jantele cui? Care jante? Care masina? Jantele mele is pe masina acum
                        _
                        B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                        sigpic

                        Comment


                        • am mai corectat eu din postul ala,ca nu s-a inteles mare lucru,dar faza aia nu am inteles cum sa o corectez )
                          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                          Comment


                          • nu dai mai multe detalii despre plafoniera? adica..inteleg ca trebuie sa fac rost de una tip megane(sau logan..),trebuie sa dau jos plafonul,il gauresc un pic,..dar cu firele cum sta treaba?tragi de la prima plafoniera?...e complicat?
                            Last edited by Cristi_Xp; 10 December 2007, 23:34.

                            Comment


                            • este cel mai simplu lucru de facut... la plafo din fata ai trei fire: rosu, alb si negru

                              rosu e plus permanent, alb e semnal din UCH si negru e masa... iei si matale trei fire, rosu alb si negru si te legi de cele de la plafoniera din fata... nu trebuie sa dai plafonul jos, ai grija cum dai gaura, iar firele le tragi cu o sirma otelita

                              Plafoniera se monteaza DOAR pe bucata de dupa traversa de mijloc, ca altfel nu e loc.
                              _
                              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                              sigpic

                              Comment


                              • ms.dau o bere cand ajung in b.(daca ajung vreodata)...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google