Transformare Logan 1.4 In 2000 16v De Pe Laguna 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Transformare Logan 1.4 In 2000 16v De Pe Laguna 2

    Va salut, am onoarea de a va prezenta noul Logan cu motor 2000 16v care este in constructie momentan. prietenul meu este un maniac deci ei o sa fiu cu postarea pe forum.
    Acum el lucreaza la finalizarea motorului caruia i s-au schimbat segmentii etc..
    urmeaza chiuloasa si anasamblarea..si pe parcurs ce avanseaza o sa vin cu noi poze si detalii.
    piesele pe care le are acum sunt:motor,cutie ,calulatoarele cu tot cu chieie tip cartela si instalatie electrica.
    cand o sa intimpine probleme o sa vin cu intrebari poate o sa ma ajutati voi.incerc sa upload cateva poze facute azi
    ma scuzati de claritatea pozelor dar au fost facute cu un tel de 2 megapixeli,de acum o sa fac cu aparat foto
    Attached Files
    Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

  • #2
    mamiiiii.....

    Comment


    • #3
      asteptam cu nerabdare venirea caldurii si inceputul proiectului
      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

      Comment


      • #4
        spor la treaba, poate iese ceva frumos. nu stiu daca ai postat bine aici!!
        Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

        Comment


        • #5
          o sa fie un fel de SGM (cunoscatorii stiu)
          Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

          Comment


          • #6
            sa vedem ce iese...
            sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

            Comment


            • #7
              Bafta cu transplantul...sa pui poze cu fiecare modificare.

              Comment


              • #8
                O sugestie

                Eu vin cu o sugestie: pozele sa fie facute cu o camera foto (nu telefon) si fara cos de gunoi, langa (nu da prea bine la poza).

                Multumesc si...SPOR la treaba!
                P.S. acum am citit ca se vor face cu o camera foto...oooops!
                Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                Comment


                • #9
                  Mult succes si asteptam noutati.
                  GL-22-TOF

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by razvanypo View Post
                    o sa fie un fel de SGM (cunoscatorii stiu)
                    SGM-ul e un vis.imi place ideea de lup in blana de oaie
                    sigpic........restul e NoSpeedLimit

                    Comment


                    • #11
                      Sgm ca sgm . dar cutia domnu` Razvanypo - sau ai luat cu totu` grup motor-propulsor?! Cam care o sa fie sa tina puterea unui 2000. Apreciez initiativa - om cu caracter ! Sper sa-ti iasa cat mai bine !!!
                      1.6 MPi Icy White

                      Comment


                      • #12
                        am spus la inceput ca am cutia si motorul de pe laguna dar ideea este ca vrem sa punem cutia de logan cu carcasa de laguna, volanta si cititorul de turatie de laguna ca test sa vedem daca merge inca nu am facut masuratorile dar nu mai dureaza mult pr ca vrem sa pastram planetarele de logan
                        A doua varianta este cutia si motorul de laguna cu tot cu cititor de turatie puse pe masina dar pierdem prinderea pe caroserie si planetarele.ramane de vazut mai revin cu detalii la pasul urmator
                        Last edited by Seba; 18 January 2009, 22:47.
                        Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

                        Comment


                        • #13
                          s-ar putea sa-ti zboare tabla de pe masina,sau daca pleci mai suparat sa plece numai rotile si sa ramana masina in urma.bafta la proiect
                          Logan Kiss Fm 1.4 MPI Gri Comete

                          Comment


                          • #14
                            eu zic si sper ca nu vor pleca numai rotile.mersi pt incurajare
                            Last edited by Seba; 18 January 2009, 22:47.
                            Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

                            Comment


                            • #15
                              .. apropo...nu mai da quote la ultimul post. se intelege ca la el te referi
                              Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google