MY Car :P

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • MY Car :P

    Masina mea...Un logan Versiune Ambiance motor de 1.4 Mpi 75 Cp. pana acum nu am avut probleme cu ea..doar putina vopsea sarita din cauza gainatului de la pasari... (dupa spusele reprezentatului dacia) masina are 13 000 de km.. se tine bine
    Attached Files

  • #2
    Si cum s-a rezolvat cu vopseaua ?
    Last edited by Cristi_Xp; 12 September 2007, 00:00.
    sigpic

    Comment


    • #3
      Acum ar merge un eleron.

      PS: Ce gol e compartimentul motor fara DA si AC.
      Last edited by Cristi_Xp; 11 September 2007, 12:31.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #4
        sal

        m-am gandit la un eleron dar ce fel de eleron..? nu prea am idei.. iar vopseaua s-a rezolvat pe Casco pt k dak va uitati in certificatul de garantie o sa vedeti k ...garantia nu acopera factorii externi (grindina excremente de pasari descarcari elecrice) o poza cu un eleron ad vrea dak se poate si ceva modoficari sa ii fac pt un tuning finutz..:P

        Comment


        • #5
          Eu zic ca ar merge asta.
          Attached Files
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #6
            auzi loganul asta al tau are 5 trepte sau 4 ...? ) frumos oricum e super versinuea asta ca e mai usoara iar la deal e super fast masina ...bafta la scoala de soferi ...)

            Comment


            • #7
              Originally posted by DJ-07-PJJ
              ..doar putina vopsea sarita din cauza gainatului de la pasari... (dupa spusele reprezentatului dacia)
              au dreptate PJJ! gainatul de la pasari nenorocesc vopseaua. pe vechiul mercedes, putoare fiind n-am spalat masina vreo 6 luni. nu vrei sa stii cum arata albastrul cu pete albe. petele albe fiind spritchitul care se da inainte de vopsire. efectiv s-a luat vopseaua unde era rahatel de pasari.
              sa vezi cum inspectez amu golanu.
              imi place si mie eleronul propus de andrei.
              nu investi prea mult in golan, n-ai auzit? vine ford la voi )
              Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

              Comment


              • #8
                Confirm treaba cu gainatul de pasari. Daca ai bafta de o cioara constipata adio vopsea(verificat pe 3 marci distincte de masini- Dacia, Aro si Ford Scorpio)
                Cel mai lent 1,6 8v

                Comment


                • #9
                  Originally posted by andrei
                  Eu zic ca ar merge asta.
                  ce marca este eleronul sau cine il face si cat costa?

                  Comment


                  • #10
                    da

                    un pret sau de unde pot sa imi iau si eu...ca in craiova... cica Magazin de tuning auto am intrat... "- turometru aveti?" "-Nu tinem accesorii tuning" iar pe firma scrie clar TUNING AUTO ACCESORII TUNING

                    Mai usor cu mircul
                    Last edited by Cristi_Xp; 12 September 2007, 00:01.

                    Comment


                    • #11
                      Eleronul costa 73 de euro si se gaseste la dealer.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • #12
                        cred ca ma fac si eu cu un eleron de genu asta cat de curand,si nui nici asa scump+vopsitul + lipiciul banuiesc ca nu depaseste 150 euro

                        Comment


                        • #13
                          340ron eleronul+vopsit la culoare+montaj la reprezentanta dacia.
                          imi pare rau ca la timisoarae mai 'eftin ca la voi
                          Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                          Comment


                          • #14
                            Eleronul are acelasi pret in toata tara (+/- 20-30 ron), la orice dealer Dacia.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • #15
                              sal

                              dar in alta parte decat la reprezentatul dacia nu se poate..scuze ca va zic dar au preturile Exagerate... asa k...pe net sa il comand de undeva nu se poate... ??? sau cat mai costa un bodykit..
                              Last edited by Cristi_Xp; 16 September 2007, 16:52.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google