Dragman-MyCar

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • dragman imi spui exact ce fel de leduri zextar ai folosit pentru cerculetele angel eyes sau de unde pot face si eu comanda ?la tine se vedeau super bine si puternic si daca tot am desfacut farul , macar sa fac o treaba ok.ms anticipat

    Comment


    • @nicu rcn-stopul e gata demult,pus pe masina...nu inteleg la ce prinderi te referi...
      @mycutu-ma bucur foarte mult ca iti place...doar ca celor carora le vei frana in fata nu prea le va placea...
      @ady-eu am folosit led-uri Nichia de 5 mm cu stabilizatori.stabilizatori pot sa nu ii pui,nu e obligatoriu...dar ledurile sa fie neaparat nichia daca vrei sa te tina.
      sigpic

      Comment


      • Ia sa-ti dau si stopul ala al meu central(de pe haion) ... daca-l faci pe ala bine iti donez si stopurile masinii

        p.s: plafoniera aia o mai faci si tu ?
        sigpic

        Comment


        • pai sa ma vada si chiori)

          Comment


          • pai sa potrivit pe gaurile existentte? (la alea doua prinderi ma refer)
            sigpic

            Comment


            • domnu dragman o sa am nevoie de tine peste ceva vreme sa facem un proiect custom custom, am idei da nu am inca bani :P , daca tot esti omu cu lede o sa apelez la tine pentru ce am in minte

              Comment


              • nicu-e stopul de la o toyota,de fabrica...cum sa nu se potriveasca?
                HMV-facem,cum sa nu facem...sunt deschis la orice.
                sigpic

                Comment


                • pai stai mai tati ca nu ne intelegem, eu am presupus ca ai adaptat stopul la loganul tau asa este, sau doar ai facut lucrarea la o toyota?
                  sigpic

                  Comment


                  • E pe o toyota lucrarea!o TOYOTA foarte frumoasa!
                    sigpic

                    Comment


                    • acum m.ai lamurit, d.aia te tot intrebam cum ai adaptat.o la masina ta
                      credeam ca e pentru tine
                      sigpic

                      Comment


                      • Azi s-a mai bibilit ceva la masina-inlocuit sticla unui far ca era matuita de vreme,avea microfisuri in masa plasticului...urmeaza si al doialea far maine,ca azi nu am mai avut timp.Cu ocazia asta am mai rezolvat si luftul dintre bara si far.Eu zic ca e mult mai bine acum...
                        Attached Files
                        sigpic

                        Comment


                        • am si eu o intrebare ... cu ce dati pe sticla de la far de o faceti de ziceti ca e nou nouta ???
                          sigpic
                          Nu cautati niciodata sa faceti uz de autoritate cand puteti recurge la ratiune.

                          Comment


                          • Acolo nu e dat cu nimic...e alta sticla care desi mai prezinta urme e mult mai buna decat ce aveam...pentru o reconditionare recomand smirghel de granulatie 800-1000 cu apa,pasta abraziva,polish pentru plastic.E de frecat o groaza la ele,mai ales daca nu ai masinarie...oricum rezultatele sunt bune.

                            Si poze cu al 2-lea far care sta la uscat...plus o mica jucarioara pe care am facut teste...
                            Attached Files
                            sigpic

                            Comment


                            • Dupa ce le montezi pe masina sa-i pui niste folie transparenta pe faruri ,ca sa le protejezi mai bine

                              Comment


                              • M-am gandit si la varianta asta...poate o pun in aplicare.
                                Gata,s-a montat si al doilea far.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google