Dragman-MyCar

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Doamneeee... mai aveam o cireasa pan' la linieee))))).
    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

    Comment


    • Duamneeee.....................asta a avut pila la tineeeeeeee))
      tare ultima poza
      sigpic
      Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
      http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

      Comment


      • Eu am o nelamurire, de ce ai trecut la 4300K de la 6000K?

        Stiu ca-s mai spre alb, dar spune-mi cum bat? Este o diferenta semnificativa?
        9! 9! 9!
        sigpic

        Comment


        • Cristi,este sa stii...mai ales pe ploaie,ceata...si parca au si altfel de lumina.Stiu ca au cu vreo 200 de lumeni mai mult ca unele 6000k.Oricum nu ma impiedica nimeni sa imi mai iau un set 6000k pe care s ail pun cand nu imi mai plac astea...sunt destul de ieftine becurile.
          sigpic

          Comment


          • Aham, pai tu, stiam ca la 6000K pe ploaie nu prea mai vezi mare lucru, mai citisem in alta parte si tot la fel, baietii inclinau balanta spre 4300K.
            Am vrut sa aud si parerea unui om de incredere.

            Mersi!
            9! 9! 9!
            sigpic

            Comment


            • Da,eu zic clar 4300...la mine mai e o faza...lupele ingalbenesc putin lumina.Chiar si cand aveam 6000k erau mai galbene ca la altii.Faceam comparatie cu proiectoarele care erau 6000k si se vedea clar diferenta de nuante...deci de acolo am tenta aia galbuie acum.Intr-un far cu lupa normal se va vedea alb curat,ceea ce e f bine.
              sigpic

              Comment


              • eu am 4300 pe lupe si lumina e galbuie..si la proiectoare tot 4300 si e lumina alba...f buna alegere ai facut cu astea de 4300..e mult mai bine pe anotimpu asta...
                low....&.....slow

                Comment


                • sa vezi diferenta ( pozitiva ) la 4300k fara lupe , am ramas socat e mult mai intens

                  Comment


                  • Becurile au fost testate duminica la intoarcerea de la Bran cand am prins portiuni cu ceata...chiar isi fac treaba.
                    sigpic

                    Comment


                    • prin ce zona ai fost la Bran?
                      *****
                      sigpic
                      http://www.loganclub.ro/forum/masina...3.html?t=16273

                      Comment


                      • un mic upgrade...condensator Alfatec 1 Farad...
                        @razvan-Simon
                        Attached Files
                        Last edited by Dragman; 23 November 2011, 18:07.
                        sigpic

                        Comment


                        • In weekend,in ciuda frigului,am reusit sa reorganizez firele,prinderea statiilor astfel incat s anu mai fie incalceala...efecte secundare:febra musculara in tot corpul,vreo 3 vanatai,si multe 3,14zde pe maini...dar am scapat de un stres...
                          Urmeaza sa fixez si condensatorul calumea...nu am avut burghiu sa dau gaura in traversa de metal...
                          Attached Files
                          sigpic

                          Comment


                          • varianta montarii statiei in partea de sus nu cred ca este prea buna. In verile toride, aceasta se va incinge f tare ( impreuna cu tabla aceea) si iti va intra in protectie.. Cel putin, asa mi s-a intamplat mie...
                            Am mutat-o...nu am mai avut probleme
                            sigpic

                            Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                            Comment


                            • Ups!sper sa nu patesc asa...daca patesc o mut!merci Cosmin de info!
                              sigpic

                              Comment


                              • Confirm, dupa cateva minute in blana, se va opri.

                                Nu inteleg ce ai facut tu acolo, ca tot incalceala de fire e. Sa treci pe la bajatu' sa te invete.
                                _
                                B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google